Binance neden çalışmıyor? Binance çöktü mü? Binance 19 Şubat 2021?

Binance neden çalışmıyor? Binance çöktü mü? Binance 19 Şubat 2021?

19.02.2021 21:05 | Son Güncelleme: 19.02.2021 22:02
Binance neden çalışmıyor? Binance çöktü mü? Binance 19 Şubat 2021?

Çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan bir kripto para borsası olan Binance'ye gün itibariyle erişim sağlanamadı. Peki Binance çöktü mü, neden çalışmıyor? İşte resmi açıklama. Binance çöktü mü? Binance 19 Şubat 2021? Binance neden çalışmıyor? Binance nedir?

Binance kullanıcıları gün itibariyle platforma ulaşma konusunda problem yaşıyor. Sosyal medyanın gündemine gelen olayla ilgili resmi açıklama geldi! Peki Binance çöktü mü?

BİNANCE NEDEN ÇALIŞMIYOR? BİNANCE ÇÖKTÜ MÜ?

Çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan bir kripto para borsası olan Binance'ye akşam saatlerinde erişim problemi yaşandı.

Konuyla ilgili olarak Binance Twitter bir açıklama yayınladı.

Binance neden çalışmıyor? Binance çöktü mü? Binance 19 Şubat 2021?

Binance'in saat 15:51'de yayınladığı duyuruya göre kullanıcılar, Ethereum veya Ethereum tabanlı tokenlar ile kısa süreliğine para çekme işlemi gerçekleştiremeyecek. Cüzdanlarda tutulan paralarda herhangi bir sorun olmadığı belirtilirken, yaşanan sorun nedeniyle "özür dilendi".

Kullanıcılardan tepki geldi

Binance'in açıklamasına göre para çekme işlemlerine Ethereum ağında yaşanan yoğunluk nedeniyle ara verildi. Ethereum ağının normal seyrinde işlediğini söyleyen bazı isimler, diğer borsaların ETH işlemlerini sorunsuz bir şekilde sürdürdüğüne dikkat çekti. Bir isim, Binance'in kararını "absürt" bulduğunu dile getirdi.

Borsa, bir saatlik aranın ardından sonra 16:52'de yeni bir duyuru yayınlayıp işlemlerin "devam ettiğini" açıkladı.

BİNANCE NEDİR?

Kripto paraların tarihi yaklaşık 11 sene öncesine dayanıyor. İlk olarak Bitcoin'in yaratılması ile başlayan kripto para piyasası daha sonra "Bitcoin Alternative" teriminin ortaya atılması ve altcoinlerin ortaya çıkması ile birlikte çeşitlendi.

Günümüzde 6000'in üzerinde altcoin yer alıyor ve bu altcoinlere yatırım yapmamızı sağlayan da birçok kripto para borsası bulunuyor. Binance'de bu kripto para borsaları arasında yer alıyor. 2017 yılında Çin merkezli olarak Changpeng Zhao aracılığı ile kuruldu ve daha sonraları ise artan ticaret hacmi ile birlikte Dünya'nın en çok kullanılan kripto para borsası olma ünvanına sahip oldu.

Bu ünvana sahip olmasına rağmen, lider kripto paranın ani hareketleri sonucunda anlık çöküşler yaşaması, akıllara Binance'in yeterli teknolojik yatırımı yapıp yapmadığı sorusunu getiriyor. Özellikle anlık trade yapan kullanıcılar için, birçok zarara sebebiyet veren bu tarz çöküşler sonucunda ise kripto para borsası yaşanılan kayıpları ne yazık ki karşılamıyor. Sistemsel bir hatadan kaynaklandığı belirtilen bir açıklama yapmak ile yetinen kripto para borsası, kullanıcıların zararlarını ise görmezden geliyor.

Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title