Basketbolda Maçın Ardından - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Basketbolda Maçın Ardından

AA - Haberler | Spor
Basketbolda Maçın Ardından

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde TOFAŞ'a 84-80 mağlup olan Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Aleksandar Trifunovic, "Mutlaka bu düşüşün bir çıkışı olacaktır, diye düşünüyorum.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde TOFAŞ'a 84-80 mağlup olan Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Aleksandar Trifunovic, "Mutlaka bu düşüşün bir çıkışı olacaktır, diye düşünüyorum." dedi.

Trifunovic, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, böyle bir mağlubiyetten sonra bir şeyler söylemenin kolay olmadığını, az sayıdaki rotasyonla devam ettikleri süreçte David John Kennedy'nin bugün süre alamadığını, Berk Uğurlu'nun da maç içinde sakatlandığını ifade etti.

Aldıkları mağlubiyetlerin ana kaynağının dar rotasyon olduğunu kaydeden Trifunovic, şöyle konuştu:

"Transfer yasağını kaldırdık. Bir an önce transfer yapmaya çalışıyoruz. Çok fazla oyuncu var ama önemli olan bizim takıma uygun oyuncu bulabilmek. Transferde hiç hata yapma şansımız yok. Mutlaka bu düşüşün bir çıkışı olacaktır, diye düşünüyorum. Şu anda yanımızda olmayan şans ikinci yarıyla birlikte gelecektir."

Trifunovic, mücadelelerinin karşılığının bu olmadığını, çalışmaya devam etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Müsabakada sağ bacağından sakatlanan Berk Uğurlu'nun hastaneye götürüldüğü ve MR'sinin çekileceği bildirildi.

TOFAŞ cephesi

TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, Pınar Karşıyaka'da David John Kennedy'nin oynamamasının onlar için büyük kayıp, kendileri için avantaj olduğunu belirtti.

Pınar Karşıyaka'nın çeşitli sorunlarla uğraştığını kaydeden Ene, şöyle konuştu:

"Pınar Karşıyaka, kim oynarsa oynasın dirençli bir takım. Biz çok zor bir deplasmandan geldik, yollardayız. Deniz aşırı bir seyahatten geldik. Bugün tam olarak enerjimizi ortaya koymadık. Ritmin dışında yanlış kararlar verdik hücumda. Rakibimiz değişken savunmalar yaptı. Maçın böyle olacağını öngörmüştük. Oyunun sonunu iyi oynamak önemliydi, bunu da başardık. Dar rotasyondan dolayı Pınar Karşıyaka'nın maçın sonuna doğru düşeceğini tahmin etmiştik. Önemli bir deplasman galibiyeti aldık. Kazandığımız için mutluyuz. Önümüzde önemli bir ULEB Avrupa Kupası maçımız var. Kazanırsak gruptan çıkmayı garantileyeceğiz. Bugün çok enerji harcadık, iyi dinlenmemiz lazım."

Ene, ligde 10'da 10 yapmalarının takımın karakteri ve kazanma isteğini göstermesi açısından çok önemli olduğunu, kendi adlarına doğru işler yaptıklarını söyledi.

Bu konumda bulunmalarının mutluluk verici olduğunu vurgulayan Ene, "Ancak bu galibiyetler bize bir şey kazandırmaz, bundan sonra da sürdürmemiz lazım." değerlendirmesini yaptı.

AA - Spor Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title