Basketbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası

Konya'da Yapılan Basketbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Yarı Final Maçında Final Gençlik'i 82-50 Mağlup Eden Fenerbahçe, Adını Finale Yazdırdı.

Basketbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası

Konya'da yapılan Basketbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası yarı final maçında Final Gençlik'i 82-50 mağlup eden Fenerbahçe, adını finale yazdırdı.

Fenerbahçe Antrenörü Aydın Apaydın, maç sonrası yaptığı açıklamada, galip geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Sert savunmamızla rakibimizi iyi durdurduğumuzu düşünüyoruz. İlk yarı sadece 16 sayı yedik. Hızlı hücumlarla çok kolay sayılar bulduk. Rakibimizi de tebrik etmek gerekiyor. İlk dörde kadar geldiler. Her zaman Fenerbahçe olarak tek bir hedef vardır; şampiyon olmak. Amacımız finale kadar gelmekti. Bunu bugün başardık. Biz bu işi başaracak güce ve kaliteli oyunculara sahibiz. Bu kupanın bir ucundan tuttuk ve tamamen kendimize doğru çekmek istiyoruz" dedi.

Fenerbahçeli oyuncu Can Maxim Mutaf ise, maçın bu kadar kolay geçmesini beklemediklerini ifade ederek, "Maça çok iyi başladık. Bununla birlikte skor da farkı açtık. Buna rağmen mücadelemizi bırakmadık. Sonuçta maçtan galip ayrılmasını bildik. Yarın final maçımız var. Umarım buradan şampiyon olarak döneriz" diye konuştu.

(BÇ-FM-İY-OK-S)