Astım Haberleri

Astım haber, Astım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Astım - 03.12.2020
LG buhar özellikli çamaşır makineleri bakterileri yok ediyor
Sağlıklarını korumak adına temizliği her yönüyle ön planda tutanlar için, yıkadıkları çamaşırları kışın kapalı ortamda kurutmak büyük bir sorun oluyor. Soğuk havalar yüzünden açılamayan pençeler nedeniyle evler yeteri kadar havalanamıyor. Bir de üzerine, iç alanlarda kurutulan çamaşırlar eklenince büyük sağlık sorunlarına davetiye çıkarılıyor. Ev içerisinde kurutulan çamaşırların yarattığı nemli ortamlar spor adı verilen "tohumları" serbest bırakabilen küf oluşumunu teşvik ediyor. Bu da başta astım ve alerjik hastalıklar olmak üzere birçok sağlık probleminin tetikleyicisi olarak kabul ediliyor.
Astım - 02.12.2020
Yıllandırılan "sarımsak ekstraktı" talep görüyor
Ekstrakt hazırlarken kullandıkları elma sirkesini bahçelerindeki elmalardan üretiyorlar Belkıs Yılmaz ise sarımsak ekstraktını coğrafi işaretli, ünlü Taşköprü sarımsağından yaptıklarını anlatarak, şu bilgileri verdi: "Taşköprü sarımsağını ayıklandıktan sonra püre haline getiriyoruz. Ardından özel getirttiğimiz limon, kendi elma bahçelerimizde ürettiğimiz elma sirkesi ve içilebilir su ile karıştırarak bekleyemeye alıyoruz. En az 2 yıl bekletiliyor. Son bir analizden sonra paketlenerek satışa uygun hale getiriliyor." Bilimsel araştırmalarda sarımsak ekstraktının faydalarının ortaya koyulduğunu vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti: "Damar tıkanıklığı, hipertansiyon, kolesterol, şeker hastalığı, grip, nezle gibi hastalıklarda kullananlar çok faydasını görüyor. Ürün beklediği için içinde karaciğeri koruyucu özeliği var. Astım, nefes darlığı KOAH rahatsızlığı olup da kullananlar üründen çok memnun kalıyor.
Astım - 01.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
Kentteki pandemi hastanelerinden biri olan Beyhekim Devlet Hastanesi'nde görev yapan 13 yıllık hemşire 2 çocuk annesi Selver Kuşçu Ünal, 11 Kasım'da koronavirüse yakalandı. Kronik astım hastası olan Ünal, görev yaptığı hastanede tedaviye alındı.
Astım - 30.11.2020
Son dakika haberleri | SÜ öğrencisi, astım ve KOAH hastaları için mobil tabanlı uyarıcı cihaz geliştirdi
Edinilen son dakika haberine göre Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı lisans öğrencisi Mustafa Yurdakul'un geliştirdiği cihaz, ortamda bulunan havayı sensörler aracılığıyla analiz ederek, risk durumunda sesli ve görsel olarak uyarıda bulunuyor.
Astım - 26.11.2020
Sivas'ta karla mücadelede 446 personel görev alacak
???????AFAD kurtarma araçlarının kışlık bakımının yapıldığını, karla mücadele çalışması yürütecek tüm kurumların hazırlıklarını tamamladığını belirten Ayhan, şunları kaydetti: "Şehir içi karla mücadele çalışmalarını yürütmek üzere, Belediye Başkanlığımızca 20 tuzlama kamyonu, 17 kar taşıma kamyonu, 6 greyder, 10 lastikli yükleyici kepçe, 9 traktör kepçe olmak üzere 62 araç ve 130 personel görevlendirilmiştir. Ayrıca 9 bin ton tuz istif edilmiştir. Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 32 greyder, 37 yükleyici ve kazıcı yükleyici, 6 dozer, 9 kar bıçaklı kamyon, 38 servis kamyonu, 122 personeli ile karla mücadele çalışmalarında görev alacak. Karayolları Bölge Müdürlüğü Sivas il sınırları içerisinde karla mücadele çalışmaları için 45 şube şefliğinde ve 14 bakımevinde kamuya ait 122 muhtelif cins araç ve 250 kamu işçisi, 116 yüklenici firmaya ait iş makinası ve 196 yüklenici işçisi görevlendirdi. Bu amaçla 250 kamu personeli ile 196 yüklenici firma personeli olmak üzere toplam 446 personel görevlendirilmiştir. Karla mücadele süresince yaklaşık 15 bin ton tuz ve 30 bin ton agrega malzeme refüj mahallerine depolanmıştır." Asılsız ihbarlar cezalandırılacak Karla mücadele çalışmalarında asılsız ihbarların mücadeleyi sekteye uğrattığını ve bu tür durumlarda cezai müeyyide uygulanacağını hatırlatan Vali Ayhan, şunları dile getirdi: "Kapanan yollarda Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışma yürütecek. Kar yağışı nedeniyle ulaşımın aksadığı yollarda önceliği olan yerleşim alanlarına daha sonra diğer yerleşim birimlerine hizmet götürülecek. Ana arterler, ilk yardım gerektiren hususlar ve İl Sağlık Müdürlüğünün riskli grupta olan astım, kanser, gebe ve KOAH gibi hastaları olan yerleşim birimlerine öncelik tanınacak.
Astım - 23.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ -17
'HASTALIĞI ÖĞRENCİLERİME BULAŞTIRMAKTAN ÇOK KORKTUM' Koronavirüse yakalandığı süreci anlatan Zübeyde Şahin, testi pozitif çıktığında en büyük endişeyi öğrencilerine bulaştırma ihtimali konusunda yaşadığını ifade edip, "Eşim astım hastası olduğundan hastalığın en başından beri çok dikkatli davrandık.
Astım - 21.11.2020
Kış mevsimi için nar önerisi
"Grip, tansiyon ve tiroide faydalı" Özcan, nar meyvesinin içinde C,P, B6 ve B12 vitaminlerinin bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirir. P vitamini kan damarlarını güçlendirir. B6 sinir sistemini ve B12 kan üretimine yardımcı olur. Nar ayrıca birçok lif ve tanen içeriyor, aynı zamanda çok etkili bir doğal dezenfektan. Verem, dizanteri ve Koli Basili'ye karşı etkili olduğu yıllar boyunca kanıtlandı. Nar, kan damarlarının duvarlarını, sinir sistemini ve genel olarak kan dolaşımını mükemmel şekilde güçlendirir. Ama, yaşlılar ve ameliyat olmuş kişiler dikkat etmeli, çünkü nar kan pıhtılaşma hızını arttırabiliyor. Soğuk algınlığı tedavisinde ve önlenmesinde, tiroid bezi, kalp hastalıkları için de fayda sağlıyor. Düzenli olarak olgun nar meyvesi tüketimi, hipertansiyon hastalarında doğal olarak kan basıncını düşürmeye yardımcı oluyor" Narın düzenli olarak tüketilmesinin mide kanserinin gelişmesini engellediğini aktaran Özcan, "Nar yoluyla vücudumuza giren doğal amino asitler, hücresel düzeyde patolojik hücrelerle savaşır, olumsuz süreçlerin engellenmesine yardımcı olur. Nar, bronşiyal astımı ve kansızlığı olanlar için de faydalıdır.
Astım - 19.11.2020
Eczacılardan "Online ve marketlerde vitamin ve gıda takviyesi satışını durdurun" çağrısı
Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Genel Sekreteri Şule Dilek Yağcı Tüysüz, 21 Kasım'a kadar devam edecek sempozyumda 38 oturumda aşılar, hipertansiyon, diyabet, astım, KOAH gibi kronik hastalıklar ile vitamin ve gıda takviyeleri gibi güncel konuların ele alınacağını bildirdi.
Astım - 19.11.2020
Trafikte tartıştığı genci bıçaklayan sanığın yargılanmasına devam edildi
Duruşmada söz alan sanık Yontarkol, "Olaydan dolayı çok üzgünüm. Keşke hiç yaşanmasaydı. Cezaevinde zor şartlar altındayız. Astım ve tansiyon hastasıyım.
Astım - 19.11.2020
Aracın penceresinden bıçaklamakla suçlanan sanık: Bıçak sokmadım, salladım
TAHLİYESİNİ TALEP ETTİ Tanık ifadesi üzerine söz alan sanık Yontarkol, "Olaydan dolayı üzgünüm. Keşke hiç yaşanmasaydı. Cezaevinde zor koşullar altındayız. Astım ve tansiyon hastasıyım.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Astım Haberleri | Astım Haber - Haberler - Sayfa 6 - Astım haberleri, son dakika astım haber ve gelişmeleri burada. Toroslardan toplanıyor sadece pekmez olarak tüketiliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 18:36:03. #1.15#

title