Acun Ilıcalı satışa çıkarılan Manchester United ve Arsenal'ı hedefine aldı

Acun Ilıcalı satışa çıkarılan Manchester United ve Arsenal'ı hedefine aldı

Haberler.com - Haberler | Spor

İngiltere'de bir takıma yatırım yapmak için Hollanda'da ortağı olduğu Fortuna'dan çekilen Acun Ilıcalı, satışı gündemde olan Manchester United ve Arsenal'ı hedefine aldı. Ilıcalı'nın yabancı ortaklarıyla birlikte bu iki kulübün durumunu takip ettiği belirtildi. Önceliği Premier Lig olan Ilıcalı, Leipzig gibi Championship'ten proje takımı kurmak için kulüp taraması yapıyor. İngiltere'deki takımların birçok hissedarı bulunuyor. Ünlü NBA yıldızı LeBron James de Liverpool'a ortak olmuştu.

Acun Ilıcalı'nın futbola çok büyük bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Hollanda ekibi Fortuna Sittard'daki yatırımlarındam çekildiğini duyuran Ilıcalı, hedefinin İngiltere olduğunu açıklamıştı. Avrupa Süper Ligi projesi nedeniyle taraftarlarını karşısına alan Manchester United'da kulübün sahipleri Glazer ailesinin satış düşündüğü uzun süredir konuşuluyor. Ilıcalı'nın Kırmızı Şeytanlar için cazip şartları kovaladığı belirtildi. Yaklaşık 3-4 milyon sterlin değer biçilen Ilıcalı'nın tek başına bir yatırım yapma ihtimali yok. Yine ortaklarıyla hareket edecek.

ARSENAL ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR

Premier Lig'in diğer devi Arsenal'a geçtiğimiz günlerde Spotify'ın kurucusu İsveçli girişimci Daniel Ek talip olmuştu. Daniel Ek'in Arsenal'ı devralma projesi şimdilik rafta. Ilıcalı ve ortakları, Manchester United'da olduğu gibi Arsenal'daki gelişmeleri de takip ediyor.

SON İHTİMAL CHAMPİONSHİP

Diğer bir plan ise bir alt lig olan Championship'ten proje takımı oluşturmak. İngiltere Premier Lig'den bir takım alınamazsa Championship'ten yatırım yapılacak kulüp, Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi hedefiyle baştan oluşturulacak. Almanya'da Leipzig de aynı bu şekilde toplanmıştı. Alt ligden gelen Alman ekibi, şimdilerde Şampiyonlar Ligi'nin gediklisi oldu.

Acun Ilıcalı satışa çıkarılan Manchester United ve Arsenal'ı hedefine aldı
Haber Yorumları (1)
BOZKURT ERGENEKON : GENÇLER ARASINDA DÜNYADA GİDEREK HIZLA ARTAN BİLGİSAYAR OYUNLARINI ELEKTRONİK ORTAMLARDA OYNAMA YÜZÜNDEN FUTBOL MAÇLARINI SAHADA VEYA EKRANDA CANLI İZLEME GİTTİKÇE AZALIYOR.İZLEYEN VE SEYREDEN SAYISI PAHALI BİLET ÜCRETİ NEDENİYLE AZALDIKÇA KULÜPLER MALİ AÇIDAN DARBOĞAZA DÜŞTÜLER.AŞIRI DERECEDE ÇABUK VE SERİ OYNAMAYA ÇALIŞMAK YÜZÜNDEN,KALİTE VE ESTETİK AÇIDAN SEYİR ZEVKİ DE İYİCE AZALDI.FUTBOLCULARA ÖDENEN ÜCRETLERİN SEBEBİ PİYASADA KALİTELİ FUTBOLCULARIN YETERİ KADAR OLMAMASI.O YÜZDEN SATILIK.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title