ABD tahvil faizindeki yükselişle dolar ve euro son 1 ayın en yüksek seviyesini gördü

ABD tahvil faizindeki yükselişle dolar ve euro son 1 ayın en yüksek seviyesini gördü

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Dolar ve euro dün akşam yaşanan sert hareketler sonrası yeni güne de yükselişle başladı. Dolar 7,48 seviyesini test ederken, euro 9,09 seviyesini gördü. Böylece kurlar son 1 ayın en yüksek seviyesine çıktı. Dolar ve euronun yükselişinde ABD tahvil faizindeki ani yükseliş etkili oldu.

Dolar ve euro son bir hafta içerisinde yüzde 8 yükselirken özellikle dün piyasaların kapanışından sonra kurlarda sert hareketler yaşandı. Dün günü 7,20'den kapatan dolar, akşam saatlerinde 7,43 seviyesini test ederken, euro ise 9,08 seviyelerini gördü.

YÜKSELİŞ BUGÜNE DE YANSIDI

Kurlar yeni güne de yükselişle başlarken, dolar 7,48'e, euro ise 9,09'a kadar yükseldi. Dolar ve euro böylece son 1 ayın en yüksek seviyesini gördü. Saat 10.10 itibarıyla dolar 7,38'den, euro ise 8,96'dan işlem görüyor.

DOLAR VE EURO NEDEN YÜKSELDİ?

Kurlarda dün akşam yaşanan atakta ABD tahvil faizindeki ani yükseliş önemli rol oynadı. Şubat başında yüzde 1.10 seviyelerinde olan ABD 10 yıllık tahvil getirisi akşam dakikalar içinde 1.5 seviyesinden yüzde 1.6 seviyesine çıktı.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

ABD tahvil faizindeki yükselişle dolar ve euro son 1 ayın en yüksek seviyesini gördü
Haber Yorumları (19)
BORSACI: Günlerdlr diyorum dövizinizi altınınızı bozdurnayın diye burada yazıyorum ama troller ve koyunlar doların 6 ya altının 300 e düşeceğini söyledi idiotlar ordusu şimdı tekrar yazıyorum dolar haziran da 9 olacak altın 550 bu yorumun fotoğrafıni çekin haziran ortalarında bakın haa diyeceksiniz nasıl düştü onlar göz boyamak içindi dövizlerinizi bozdurun diyeydi şimdı faizi 20 den 40 a getirmeden doları durduramazlar zaten merkez bankasında rezervde yok 95 milyar yalanına anca burda dolar 6 altın 300 olacak diyen troller koyunlar inanır
KAYA: 8.265 dolar aldım pat diye düştü bozdum 55 bin zarar ettim sonra altına girdim 10 bin TL ordan zarar ettim sonra bozdum gümüşe girdim 15 gün içerisinde 65 bin zararı kurtardım 125 bin tlede kara geçtim anliycaniz gümüşe bağlayın kazanç orda tavsiye ederim
DELİ: Eee yavaş yavaş faizciler çekilmeyede başladımı dolar yaza 9 olur ahanda yazdım nerde bu çakma ekonomistler hani yıl sonu tahminleri istifa edin birşeyden anladığınız yok hep hikaye medyatikleşmek için yok şöyle yok böyle geleceği hesap edemezsin....
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title