ZEKERİYA KURŞUN HABERLERİ

Zekeriya Kurşun Haberleri

Zekeriya Kurşun haber, Zekeriya Kurşun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zekeriya Kurşun - 24.3.2016
Asırlık Bilinç: Çanakkale Savaşları, Asırlık Anıt: Çanakkale Şehitlerine"
Üniversitenin Atik Valide Yerleşkesinde düzenlenen panele konuşmacı olarak Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Prof.
Zekeriya Kurşun - 3.3.2016
Ortadoğu ve Afrika'nın Dünü, Bugünü ve Geleceği" Konferansı
KBÜ Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'nda KBÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer'in başkanlığında gerçekleşen ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Kurşun ile Ortadoğu ve Afrika Araştırmacıları Derneği Başkan Yardımcısı Prof.
Zekeriya Kurşun - 21.12.2015
Afrika'nın Düşünce Kuruluşları, İstanbul'da Buluştu
ORDAF Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, zirvenin ileriye yönelik atılacak adımlar için sağlam bir zemin teşkil edeceğini belirtti.
Zekeriya Kurşun - 19.12.2015
Türk-Afrika Düşünce Kuruluşları Buluşması
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye ve Afrika'nın önemli düşünce kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
Zekeriya Kurşun - 19.12.2015
Türk-Afrika Düşünce Kuruluşları Buluşması"
Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül, Türkiye'nin 2000'li yıllarla birlikte özellikle insani, teknik yardım ve kalkınma konusunda çok yoğun bir aktivite içerisine girdiğini belirterek, "Bu konuda oldukça iyiyiz.
Zekeriya Kurşun - 18.11.2015
Türkiye'nin Tarihi Derinliğinde Ortadoğu ve Afrika'nın Yeri" Konferansı
TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, Ortadoğu ve Afrika konularının Türkiye'de yeterince çalışılmadığını belirterek "20 tane akademisyen bulun, denilse böyle bir kadromuz yok" dedi.  TİKA Başkanı Çam, Başkanlıkça düzenlenen "Türkiye'nin Tarihi Derinliğinde Ortadoğu ve Afrika'nın Yeri" konferansının açılışında yaptığı konuşmada, etkinliği gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyledi. Çam, şöyle devam etti: "Türkiye'de bu konu (Ortadoğu ve Afrika), yeterince, tam çalışılmış bir konu değil. '20 tane akademisyen bulun' denilse böyle bir kadromuz yok. Son derece kıymetli, değerli, ziynet babında hocalarımızın burada olması bizim için müşerreftir. Kariyerlerine başladıklarında da idealist bir genç olarak, özellikle bu alanları tercih etmiş olmaları çok önemli. Onların gençlik yıllarında da Ortadoğu ve Afrika çok da önemsenen, çok da dikkate alınacak bir alan olarak bilinmiyordu. Belki Avrupa Birliği ya da Paris'le ilgili bir takım konuları çalışmış olsalardı hayatları çok daha kolay olacaktı. Çok daha geniş imkanlar sağlanacaktı ama onlar zoru tercih ettiler ve bugün özellikle ülkemizin, coğrafyamızın, belki de uluslararası alanda bütün dünyanın ihtiyaç duyduğu bilgi birikimine kavuşmuş olan insanlar konumuna geldiler. Dolayısıyla son derece kıymetli bilgilerin burada bize aktarılması önemli. Bizlerin de bu bilgilerle iştigal etmesi, projelerimizi değerlendirirken önünü, arkasını, geçmişini, tarihini, gelecekteki çalışmalardaki etkisini anlaması açısından çok önemli." -"Ortadoğu'yla ilgilenmemek abes" Ortadoğu ve Afrika Araştırmaları Derneği (ORDAF) Başkanı ve Marmara Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Kurşun da "Gençliğimizde çok zor şartlarda Ortadoğu ve Afrika konularında çalışmalar yapmaya başladık, o şartlarda Türkiye'de kaynak bulmakta bile zorlanıyorduk ama çok şükür günümüzde bu imkanlarımız çok daha fazla" dedi.
Zekeriya Kurşun - 18.11.2015
Tika'dan "Türkiye'nin Tarihi Derinliğinde Ortadoğu ve Afrikan'ın Yeri" Konferansı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından “Türkiye’nin Tarihi Derinliğinde Ortadoğu ve Afrikan’ın Yeri” başlığı altında Prof. Dr. Ahmet Kavas ve Prof. Dr. Zekeriya Kurşun’un katılımıyla konferans düzenlendi.
Zekeriya Kurşun - 26.5.2015
Mü'den Türkçe-İngilizce Türk-Ermeni İlişkileri Sitesi
"Ermenilerin yaşadıkları acıları biz de üzüntüyle karşılıyoruz" MÜ olarak, iki toplumun tarih ile yüzleşmesine araç olacak ve dünya kamuoyuna resmin tamamını gösterecek bir projeyi hayata geçirdikleri aktaran Arat, şunları kaydetti: "Hemen herkesin ilgi duyduğu ama bilgi ve fikir sahibi olmadığı bin yıllık Türk-Ermeni ilişkilerini, Türkçe, İngilizce ve yapım aşamasında olan Fransızca sitemizle dünyaya anlatmaya niyetlendik. Türk-Ermeni ilişkilerini 10 kategoride 100'den fazla makale ile ele alan projeyi üniversitemiz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Zekeriya Kurşun yürüttü ve koordine etti.
Zekeriya Kurşun - 7.5.2015
Cumhurbaşkanlığı Sofrası
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda Birinci Dünya Savaşı ve Çanakkale Savaşı'nın 100. yılı nedeniyle bazı tarihçilerle bir araya geldi.  Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda basına kapalı gerçekleşen yemek, yaklaşık 3 saat sürdü.  Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Birinci, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Bilgin, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemil Koçak, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Erdem, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kırımlı, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Selvi, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Heath Lowry, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Özvar, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Öz, Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tufan Bozpınar, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, TOBB Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Zekeriya Kurşun - 7.5.2015
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda Tarihçileri Misafir Etti
Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yer alan habere göre; Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşen yemeğe Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Prof. Dr. Ali Birinci (Polis Akademisi), Prof. Dr. Arif Bilgin (Sakarya Üniversitesi), Prof. Dr. Cemil Koçak (Sabancı Üniversitesi), Prof. Dr. Erhan Afyoncu (Marmara Üniversitesi), Prof. Dr. Hakan Erdem (Sabancı Üniversitesi), Prof. Dr. Hakan Kırımlı (Bilkent Üniversitesi), Prof. Dr. Haluk Selvi (Sakarya Üniversitesi), Prof. Dr. Heath Lowry (Bahçeşehir Üniversitesi), Prof. Dr. İ. Erol Özvar (Marmara Üniversitesi), Prof. Dr. Mehmet Öz (Hacattepe Üniversitesi), Prof. Dr. Refik Turan (Türk Tarih Kurumu Başkanı), Prof. Dr. Tufan Bozpınar (29 Mayıs Üniversitesi), Prof. Dr. Zekeriya Kurşun (Marmara Üniversitesi), Prof.
Zekeriya Kurşun - 7.5.2015
1915 Olayları Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda Ele Alınıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kurulan Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda Birinci Dünya Savaşı ve 1915 olaylarını ele almak üzere tarihçileri ağırlıyor. Sözde Ermeni soykırımının da masaya yatırılacağı toplantıya, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Birinci, Sakarya Üniversitesi'nden Prof. Dr. Arif Bilgin, Sabancı Üniversitesi'nden Prof. Dr. Cemil Koçak, Marmara Üniversitesi'nden Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Sabancı Üniversitesi'nden Prof. Dr. Hakan Erdem, Bilkent Üniversitesi'nden Prof. Dr. Hakan Kırımlı, Sakarya Üniversitesi'nden Prof. Dr. Haluk Selvi, Bahçeşehir Üniversitesi'nden Prof. Dr. Heath Lowry, Marmara Üniversitesi'nden Prof. Dr. Erol Özvar, Hacettepe Üniversitesi'nden Mehmet Öz, Dil Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, 29 Mayıs Üniversitesi'nden Prof. Dr. Tufan Bozpınar, Marmara Üniversitesi'nden Zekeriya Kurşun, TOBB Üniversitesi'nden Prof.
Zekeriya Kurşun - 7.5.2015
Erdoğan, Cumhurbaşkanı Sofrası'nda Tarihçilerle Buluşacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda bugün Birinci Dünya Savaşı'nın ve 1915 Olaylarının 100'üncü yıldönümü vesilesiyle tarihçileri ağırlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda şu isimleri, konuk edecek: 'Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Prof. Dr. Ali Birinci, Prof. Dr. Arif Bilgin, Prof. Dr. Cemil Koçak, Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Prof. Dr. Hakan Erdem, Prof Dr. Hakan Kırımlı, Prof. Dr. Haluk Selvi, Prof. Dr. Health Lowry, Prof. Dr. İ.Erol Özvar, Prof. Dr. Mehmet Öz, Prof. Dr. Refik Turan, Prof. Dr. Tufan Bozpınar, Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Prof.
Zekeriya Kurşun - 29.12.2014
Katar-Mısır Yakınlaşması
Prof. Dr. Zekeriya Kurşun: ''Mısır, Türkiye gibi ülkeler tarafından izole edilirse daha büyük bir despotizme kayacaktır.
Zekeriya Kurşun - 11.12.2014
Birinci Dünya Savaşı Sürecinde Ortadoğu'nun Şekillenmesi" Sempozyumu
Üniversiteden yapılan açıklamada, Ortadoğu ve Afrika Araştırmacıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun'un da katılacağı sempozyuma, farklı ülkelerden ve Türkiye'nin değişik üniversitelerinden 40'a yakın bilim adamının konuşmacı olarak katılacağı kaydedildi.
Zekeriya Kurşun - 8.11.2014
Ortadoğu Okulu Sertifika Programı" Başladı
İHH İnsani ve Sosyal Araştırmalar Merkezi, Marmara Üniversitesi ve Ortadoğu ve Afrika Araştırmacıları Derneğince (ORDAF)  açılan "Ortadoğu Okulu" eğitimlerine başladı.  Marmara Üniversitesi'nin Sultanahmet yerleşkesinde başlayan ve 3 ay sürecek program kapsamında, her hafta farklı uzmanlar tarafından katılımcılara sunum yapılacak. Eğitim sonunda ise katılımcılara sertifika verilecek.  Programın açış konuşmasını yapan ORDAF Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Ortadoğu'nun 2 asırdır dünyanın gündemini meşgul ettiğini söyledi.
Zekeriya Kurşun - 5.11.2014
"Ortadoğu Okulu" Sertifika Programı
İHH'dan yapılan açıklamada, üç ay sürecek programın, Marmara Üniversitesi'nin Sultanahmet Yerleşkesi'nde her hafta farklı uzmanların sunumlarıyla gerçekleşeceği bildirildi. Açıklamada, programa değişik üniversitelerden akademisyen ve uzmanların yanı sıra sahadaki sıcak bilgileri aktaracak gazeteci ve yazarın katılacağı belirtildi.  Açıklamada görüşlerine yer verilen ORDAF Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Ortadoğu bölgesinin her zamankinden daha önemli hale geldiğini hatırlatarak, sertifika programının bir boşluğu doldurmanın yanı sıra olayları anlamada esaslı bir katkı sağlayacağını kaydetti.
Zekeriya Kurşun - 15.4.2014
Orta Afrika İnsani Yardım Kampanyası
Bölgede iki ay içinde yağmur sezonunun başlayacağını kaydeden Kurt, lojistik şartların da daha zorlu hale geleceğini, bu nedenle yardımların en kısa zamanda bölgeye ulaştırılmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.    "Orta Afrika'daki durum çevre ülkeleri de tehdit etmeye başlamıştır"   Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki gelişmelerle ilgili bilgi verdi.
Zekeriya Kurşun - 20.3.2014
Uluslararası Orta Afrika Konferansı
Ortadoğu ve Afrika Araştırmacıları Derneği (ORDAF) Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, dünya medyasının Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki katliamlara gözlerini kapadığını belirterek, "Bu katliamlarda ölen insanların hesabını kim verecek, bu katliamları kim durduracak?" dedi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zekeriya Kurşun Haberleri | Zekeriya Kurşun Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Zekeriya Kurşun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zekeriya Kurşun kimdir, hayatı ve biyografisi. Kudüs'te Barış, Müslümanların Yaptığı Düzenlemeyle Mümkün Olacaktır (1).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 12:47:18. #1.14#
title