Türkiye ulaşımda tek karta geçiyor - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye ulaşımda tek karta geçiyor

Haberler.com - Haberler | Güncel

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Türkiye Kart adı altında Türkiye'nin ulaşımda tek kart uygulamasına geçeceğini bildirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yıl sonuna kadar yedi şehirde pilot uygulamasına başlanacak Türkiye Kart ile tüm şehirlerde tek kart uygulamasına geçileceğini bildirdi.

"VATANDAŞIMIZIN HAYATI KOLAYLAŞACAK"

Proje için, Ptt'yi görevlendirdiklerini ifade eden Turhan "Bu kapsamda PTT gerekli çalışmaları sürdürüyor.Projenin 2019 yılı sonuna kadar Konya başta olmak üzere Ankara, İstanbul, Bursa, Kayseri, Kahramanmaraş ve Düzce illerinde uygulamaya alınmasını planlamış bulunuyoruz ve bu doğrultuda da hızla ilerliyoruz. Türkiye Kart, vatandaşların ulaşım hizmetlerine tam entegrasyonunu gerçekleştiren daha uygun şartlarda tek kart üzerinden bütün hizmetlerin satın almasını sağlayan önemli bir proje. Vatandaşımız, tüm Türkiye'deki kara, hava ve deniz yolu ulaşım araçlarını Türkiye Kart ile kullanabilecek ve bu tek kart sayesinde vatandaşımızın hayatı kolaylaşacak" dedi.

AYRI BİR KART ALMAK GEREKMEYECEK

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre, uygulama hayata geçirildiğinde metrodan otobüse, vapurdan metrobüse tüm ulaşım araçlarına tek bir kartla binilebilmesi bekleniyor. Böylece şehir değiştirildiğinde ayrı bir kart almak gerekmeyecek. Talep eden belediyeler, karta kendi şehirlerine özel şehircilik uygulamaları yükleyebilecek.

Türkiye ulaşımda tek karta geçiyor
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
500
title