Tatilciler Dikkat! Erken Rezervasyon Kampanyasında Son 10 Gün

Vatandaşa indirimli tatil yolunu açan erken rezervasyon kampanyalarında son günlere girildi. 7 Aralık'ta başlayan kampanya, bu ay son bulacak.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, iç turizmi canlandırmak amacıyla başlatılan ve avantajlı ödeme imkanlarıyla tatil fırsatları sunan erken rezervasyonda sayının şu ana kadar 5 milyona yaklaştığını belirterek, "Kampanya bu ay son bulacak. Cazip imkanlardan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın ellerini çabuk tutması gerekiyor" dedi.

KRUVAZİYERLE TURİST GETİRENE 29 MİLYON DOLAR

Türkiye'ye kruvaziyerle turist getiren A grubu seyahat acentelerine bu yıl için yaklaşık 12 milyon dolar, 2019 için de 17 milyon dolar destek verilmesi öngörülüyor. 100 ve daha fazla yolcu kapasitesine sahip acentelere yabancı turist başına Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Kasım, Aralık aylarında 45, Mayıs, Haziran aylarında 35, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında 25 dolar destek sağlanacak. Ayrıca 2019'da indi-bindi limanlarına gelen yolcular için destek miktarının yüzde 50 artırılarak uygulanması kararı alındı.

Kaynak: Haberler.Com