Taşkesti Haberleri

Taşkesti haber, Taşkesti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Taşkesti - 12.11.2013
Belediye Başkanları Mudurnu'da Buluştu
Tarihi ipek yolu üzerinde bulunan yerleşim birimlerinden Ayaş ilçesinden Sapanca'ya kadar varan kısımdaki birçok belediyenin birliğe üye olduğunu söyleyen Okur şunları kaydetti: "Ankara'nın Ayaş, Güdül, Karaşar Belde Belediyesi, Kırbaşı, Uruş Belde Belediyesi, Nallıhan ilçesi ile Çayırhan ve Sarıyar Belediyesi, Bolu Kıbrıscık, Seben, Mudurnu Belediyesi ve Taşkesti Belde Belediyesi, Göynük Belediyesi, Adapazarı Taraklı Belediyesi, Sapanca Belediyesi birliğimizin üyeleridir.
Taşkesti - 02.11.2013
Yerel Seçimlere Doğru
Beldelerde ise Gökçesu'da 1, Taşkesti'de 3 ve Karacasu'da ise 3 kişi başvuru yaptı.
Taşkesti - 23.10.2013
Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği Kursuna İlgi
Hak eğitim merkezinin faaliyetlerinin aralıksız devam ettiğini anlatan Gedikoğlu, Mudurnu, Taşkesti ve Dokurcun beldesinden gelen yoğun talep üzerine katı yakıtlı kalorifer ateşçiliği kursu açtıklarını anlattı.
Taşkesti - 30.09.2013
Haftanın Tarihine Bakış
1978- Başbakan Bülent Ecevit ilk "Köykent" uygulamasını Bolu'nun Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti köyünde başlattı.
Taşkesti - 30.08.2013
Mudurnu'da Uyuşturucu Operasyonu
Mudurnu'nun Taşkesti Beldesi'ne bağlı Karacasu Mandıra Köyü Balıklı Yaylasında bir tarlada hint kenevirinin ekili olduğu bilgisini alan Mudurnu İlçe Jandarma ekipleri çalışma başlattı.
Taşkesti - 16.08.2013
Bolu Mudurnu'da Orman Yangını
Bolu'nun Mudurnu İlçesi'ne bağlı Taşkesti Beldesi'ne bağlı Çamyurdu Köyü'nde saat 15.00 sıralarında çıkan orman yangını yaklaşık 2,5 saat süren çalışmalar sonucunda kontrol altına alınırken, soğutma çalışmalarına başlanıldı.
Taşkesti - 16.08.2013
Bolu'daki Orman Yangını
Taşkesti beldesine bağlı Çamyurdu köyü yakınlarındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına ilk olarak Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti.
Taşkesti - 21.07.2013
Mudurnu'da Çöp Sıkıntısı
Bolu'nun Mudurnu ilçesi ve Taşkesti beldesinde düzenli çöp depolama sahası olmaması vatandaşların sağlığını tehdit ederken, Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan, "Bolu'daki tesis bitene kadar mecburen açık alanlara çöp bırakmak zorundayız" dedi.
Taşkesti - 16.07.2013
Mezun Olmak İçin Türkiye'ye Geliyorlar
Her yıl düzenli olarak Bolu'ya gelen 20-24 kişilik Amerikalı öğrenci grupları, arazi kampı stajı yapmadan mezun olamıyor. Öğrenciler not ortalamaları ve referansları dikkate alınarak Mudurnu Taşkesti'de bulunan kampa getiriliyor.
Taşkesti - 15.06.2013
Taşkesti'de Açılış ve Temel Atma Töreni
Bolu Valisi Özçimen."Taşkesti'de alt gelir gurubu için 112 adet konut yapılacak".
Taşkesti - 11.05.2013
Tır Otomobille Çarpıştı: 1 Yaralı
Sakarya'nın Akyazı ilçesine bağlı Dokurcun beldesi ile Bolu'nun Taşkesti beldesi sınırında TIR ile otomobilin çarpışması sonucu otomobil sürücüsü Cavit Tuna ağır yaralandı.
Taşkesti - 09.05.2013
Yedigöller'de Araç Girişi Yasaklanacak
Orada egzoz gazına bile tahammülümüz yok. Yedigöllerin bütünlüğü bozulmadan gelecek nesillere aktarılmasının mücadelesini veriyoruz." Özçimen, Yedigöller, Aladağ ve Taşkesti yolunun projelerini gönderdiklerini kaydederek, "Valiliğimizin düşüncesi Yedigöller'in bütün doğallığıyla gelecek nesillere aktarılmasıdır.
Taşkesti - 23.04.2013
Hafif Ticari Araç Traktörle Çarpıştı: 4 Yaralı
Öğle saatlerinde, Akyazı'dan Dokurcun yönüne giden Fikret Yaşar yönetimindeki 54 HZ 936 plakalı traktör, karşı yönden gelen İsmail Koç yönetimindeki 14 DB 727 plakalı hafif ticari araçla çarpıştı. Kazada, Bolu'nun Taşkesti İlçesi'nde imamlık yaptığı öğrenilen araç sürücüsü İsmail Koç ve traktörde bulunan Hasan Kaba, Cevat Yaşar ve Canfer Özkılıç çeşitli yerlerinden yaralanarak Akyazı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Taşkesti - 15.04.2013
Mudurnu'da "Kutlu Doğum" Haftası Etkinlikleri Kapsamında Cami Açılışı Yapıldı (Fotoğraflı
Açılış sonrasında Kuran-ı Kerim ve duaların yapılmasıyla Mudurnu Taşkesti çevresinden gelen görevlilerin okuduğu ilahi dinletileri vatandaşlar tarafından dinlendi.
Taşkesti - 12.04.2013
Taşkesti Belediye Başkanı Özcan."Sarot Kaplıcası Sayesinde Her Yıl Beldemize 60 Bin Kişi Gelip...
Mudurnu'ya bağlı Taşkesti Beldesi Belediye Başkanı Tahsin Özcan, "Sarot Kaplıcası sayesinde her yıl beldemize 60 bin kişi gelip gidecek" dedi.
Taşkesti - 10.04.2013
Mudurnu'da "Müzikli Dakikalar" Projesi Hayata Geçirildi (Fotoğraflı
Mudurnu Kaymakamlığı, Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan "Müzikli dakikalar" projesi kapsamında Taşkesti Orta Okulundan 7 kız ve 9 erkek olmak üzere 16 öğrencinin yer aldığı bir müzik gurubu oluşturuldu.
Taşkesti - 10.04.2013
Taşkesti Belediye Başkanı Özcan Açıklaması
Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan, "Yol, su ve kanalizasyon hizmetlerini daha iyi yapmak için 153 bin liraya yeni bir kepçe aldık" dedi.
Taşkesti - 08.04.2013
Mudurnu'da Öğrenciler Satranç Turnuvasında Yarıştı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı önceki Mudurnu'da satranç turnuvası düzenlendi. 7 okuldan 30 öğrencinin katıldığı turnuva nefesleri kesti. Final müsabakalarında ise öğrenciler satranç masasının önünde ter dökerken, öğretmenler de öğrencilerinin başında sonuçları bekledi. Cumhuriyet, Dumlupınar, Taşkesti, Abdurrahim Tırsi İmam Hatip, Hacımusalar, Yibo ve Yazılar İlköğretim Okulları'nın yarıştığı satranç turnuvasının finalinde kazanan öğrencilere, 23 Nisan kutlamalarında çeşitli ödüller ve hediyeler verilecek.
Taşkesti - 02.04.2013
Köpeğe Atılan Uyuşturucu İğnenin Vatandaşa Saplandı
Mudurnu'nun Taşkesti Belediyesi'nde çalışan bir işçisinin attığı uyuşturucu iğne, yerden sekerek bir vatandaşa saplandı.
Taşkesti - 25.03.2013
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Semercioğlu Açıklaması
Mudurnu ilçesi ve Taşkesti beldesini ziyaret eden Semercioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde termal, inanç, kültür ve doğa turizmin bir arada olduğu bölgenin Mudurnu olduğunu söyledi.
Taşkesti - 25.03.2013
Başkan Ahmet Soğuk'aq Teşekkür Ziyareti
Coğrafi bölgenin yapısı ve ilçelere bağlı köy sayısı ve köylerin birbirine uzaklıkları ve dağınıklığı, 'Arıza Bakım Onarım Hizmetlerinde' hızlı müdahale ve kısa sürede manevra yapılabilmesi de göz önünde bulunduruldu. Bu anlamda bu İlçe merkezlerimizden birisi de Ferizli olacak. Ferizli de kurulacak yeni Acil Hizmetler Birimimiz, Ferizli yanında, Sinanoğlu ve Gölkent Beldeleri ile Söğütlü ve çevre köylerine de hizmet verecek. Karasu da açılacak yeni Acil Hizmetler Birimimiz de Karasu yanında, Darıçayırı, Limandere, Yuvalıdere ve Kurudere ile çevre köylere 7/24 hizmet verecek" dedi. Bekir Sami Güven Sakarya dışında da Kocaeli İlinde Başiskele İlçesinde, Bolu İlinde Dörtdivan İlçesi ve Mudurnu İlçesine bağlı Taşkesti Beldesinde de açılacak, acil hizmet birimi olmak üzere, toplamda 5 yeni Acil Hizmetler Biriminin hizmete başlayacağını bildirdi.
Taşkesti - 21.03.2013
Mudurnu'da İşçi Kursu Sona Erdi
Bolu'nun Mudurnu ilçesi Taşkesti beldesinde faaliyet gösteren Sarot Termal Vadi tesislerinde garson, servis komisi ve oda görevlisi olarak çalışacak adaylar için düzenlenen eğitim kursu sona erdi.
Taşkesti - 13.03.2013
Mudurnu'da Romanlara Darbuka Dersi Verildi
Bolu'nun Mudurnu ilçesi Taşkesti beldesinde açılan darbuka kursuna katılan romanlar, hem darbuka çaldı hem de göbek attılar.
Taşkesti - 09.03.2013
Taşkesti'de Kavga: 1 Yaralı
Mudurnu'nun Taşkesti beldesi halk pazarında meydana gelen kavgada bir kişi ağır yaralandı.
Taşkesti - 19.02.2013
Bolu'daki Kentsel Dönüşüm Çalışmaları
Vali Özçimen, kentteki İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası, Yeniçağa Yaşar Çelik İlköğretim Okulu ve Mudurnu'nun Taşkesti Beldesinde bulunan bir okulun yıkılacağının kesinleştiğini vurgulayarak, "Kentsel Dönüşüm Programına yavrularımızın yaşadığı okullarımızdan başladık.
Taşkesti - 26.01.2013
Bolu Villaya Giren Hırsızlar Suçüstü Yakalandı
Olay dün gece, Mudurnu'nun Taşkesti Beldesi'nde bulunan bir sitede meydana geldi.
Taşkesti - 21.01.2013
İstanbul Aile Eğitim Programı
(AEP) başladı.Şeyh Zayed Çocuk Yuvası Eğitim Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Taşkesti, hazırladıkları eğitim programının Milli Eğitim Bakanlığı...
Taşkesti - 16.01.2013
Okulun Bilgisayar Laboratuvarı Yenilendi
Taşkesti Çok Programlı Lise'nin bilgisayar laboratuvarı yenilendi.
title