Sigorta prim teşviki süresi uzatıldı

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 51 il ve 2 ilçede uygulanan Sigorta Prim Teşvik süresinin 31 Aralık'a kadar uzatıldığını açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, sigorta prim teşviki süresinin uzatıldığını açıkladı.

Bakan Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararını paylaşarak, "51 il ve 2 ilçemizde üretim ve istihdamı artırmak için 5510 sayılı Kanundaki "5 puanlık" indirime ilave olarak sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden "ilave 6 puan" olarak uygulanmakta olan sigorta prim teşvikinin süresi 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatılmıştır." ifadelerini kullandı.

Sigorta prim teşvik süresi uzatıldı

SİGORTA PRİM TEŞVİKİ NEDİR?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından istihdamın arttırılması amacıyla hazırlanmış olan kanunlar çerçevesinde İşverenler teşviklerle desteklenmektedirler. İstihdam artışında katkıda bulunan işyerleri, her ay sigortalıları adına yatırmakta olduğu İşveren Priminde teşvik, destek ve indirimden yararlanabilmektedirler.

Sigorta prim teşviki süresi uzatıldı
Haber Yorumları (3)
DRJOHNFİRE: Allah aşkına sayın bakan asgari ücretli ssk sistemine bildirilmiş 7 milyon işçi var bunların içinde ustalar kalfalar ve eğitimliler var onlara kanun çıkarın onların ücreti a. ü % P sinden aşağı OLAMAZ deneyimli 3 5 10 yıllık çalışanın maaşı a. ü olamaz orta sınıf yok oldu
DRJOHNFİRE: asgari ücretlinin hayatı kararmış siz gidip vergi alıyorsunuz üzerine sayın bakan fabrikaları destekleyin elbet desteklenmeli istihdam yaratmalı ancak siz vergi istisnası ve muafiyetleri yerine üretimi teşvik etseydiniz iş verenler üretimden kazanırken onlara verdiğiniz teşvikleri asgari ücretlilere kullanabilirdiniz ve ayrıca a. ü kanunu çıkarıp vasıfsız elemanın asgari ücreti ile endüstri ustaları meslek sahipleri yüksek okul ve üniversite mevzunlarının ücreti farklıdır sadece sizi kandırdılar
REY: gss ödeyemiyoruz Allah . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title