Milli motosikletçi Asrın Rodi Pak, dünya şampiyonluğunu hedefliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Milli motosikletçi Asrın Rodi Pak, dünya şampiyonluğunu hedefliyor

AA - Haberler | Sportradar

Gelecek hafta İspanya Superbike Şampiyonası'nda piste çıkacak olan milli motosikletçi Asrın Rodi Pak, dünya şampiyonasında kürsüye çıkmayı hedefliyor.

Milli motosikletçi Asrın Rodi Pak, gelecek hafta gerçekleşecek olan İspanya Superbike Şampiyonası'nda şampiyonluğu hedefliyor. İspanya'da 12-13 Eylül tarihlerinde yapılacak olan 5. ve 6. ayak yarışları için çalışmalarını sürdüren Pak, İspanya Superbike Şampiyonası'nda podyum görmek istiyor.

Yarışların ilk 4 ayağının yapılmasının ardından değerlendirmelerde bulunan Park, geçen yıla göre çok daha güçlü bir başlangıç yapıldığını belirterek, şu sözlerle hedefini ortaya koydu: "Hedefim birinciyle aramdaki farkı azaltmak. Ama asıl hedef tabii ki podyuma çıkmak ve birinciliği elde etmek. Bunun için de çok sıkı çalışıyoruz. Yurt dışında Türk bayrağını dalgalandırmak, İstiklal Marşı'nı okutmak benim için çok büyük bir gurur. İspanya benim için bir basamak ancak asıl hedefim Dünya Superbike Şampiyonası'nda birinci olabilmek. Buraya çıkabilmem için de İspanya'da güzel birincilikler elde etmem gerekiyor."

Kenan Sofuoğlu'nun da kendisi için önemine de değinen Pak, "O olmasaydı motosiklet benim için hayal olurdu. Bizi buralara getiren, bu kadar emek verip yarıştıran Kenan Sofuoğlu'dur. Özellikle yurt dışında Kenan Sofuoğlu çok büyük bir imaj. Takımlar onun ismini duyduğunda her şey değişiyor. Birden sizinle ilgilenmeye başlıyorlar. O yüzden Kenan ağabey hepimiz için çok önemli. Aynı zamanda çok büyük bir idol. 5 kez dünya şampiyonu olmuş birinin yanında olmak gurur verici." diye konuştu.

Henüz 4 yaşında başladığı motokros yarışlarında 10 kez Türkiye şampiyonu olan Asrın Rodi Pak, milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun da desteğiyle 2016'da pist yarışlarına geçiş yaptı. Pak, bu süreçte Dünya Motokros Şampiyonası'na katılan ilk Türk sporcu ünvanını elde etti. Pist yarışlarına geçiş yaptıktan sonra birçok başarı elde eden Pak, 2018'de ilk kez 1000cc'de İsviçre Superbike Şampiyonası'nda yarıştı.

Burada katıldığı 5 yarışın 3'ünde birincilik elde eden, ikisinde de podyuma çıkan Pak, 2019'da ise Yamaha Stratos Takımı ile İspanya Superbike Şampiyonası'na katıldı.

Milli motosikletçi Asrın Rodi Pak, dünya şampiyonluğunu hedefliyor

Milli motosikletçi Asrın Rodi Pak, dünya şampiyonluğunu hedefliyor

Milli motosikletçi Asrın Rodi Pak, dünya şampiyonluğunu hedefliyor

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title