Son dakika! Merkez Bankası'ndan rezerv açıklaması: Ilımlı toparlanma başladı

Son dakika! Merkez Bankası'ndan rezerv açıklaması: Ilımlı toparlanma başladı

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Son dakika: Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada sıkı para politikası duruşunun kararlılıkla sürdürüleceği belirtilerek, "Rezervler istikrar kazandı ve ılımlı bir toparlanma başladı" denildi.

Merkez Bankası yatırımcılara video konferans üzerinden sunum yaptı. Merkez Bankası enflasyonda kalıcı düşüş ve fiyat istikrarı oluşuncaya kadar sıkı para politikasının sürdürüleceği mesajı verdi. Merkez, gerekmesi durumunda ilave parasal sıkılaştırma yapılacağını duyurdu.

"REZERVLER İSTİKRAR KAZANDI"

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada "Sıkı para politikası duruşu kararlılıklar sürdürülecek. Rezervler istikrar kazandı ve ılımlı bir toparlanma başladı" denildi.

"REZERV BİRİKİMİNE KATKI SAĞLAYACAK"

Merkez Bankası, sıkı para politikası duruşu ve politika kredibilitesinin rezerv birikimine katkı sağlayacağını belirtti.

Son dakika! Merkez Bankası'ndan rezerv açıklaması: Ilımlı toparlanma başladı
Haber Yorumları (32)
BLADE: 100 milyona  faiz vererek ülkedeki enflasyonu düşürüyoruz çok güzel peki asıl faizleri düşürünce ne olacak. . . bu halde yerli yatırımcı sıkışmış durumda
FEYZA: Faizlere ortalama en az 200 baz puan daha gerekiyor. Enflasyon yüzde 25. 3 çıkmış gıdada.
BLADE: sonrası. . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title