Mansur Yavaş'tan "Lezzet Ankara" projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'suna bol göndermeli yanıt

Mansur Yavaş'tan "Lezzet Ankara" projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'suna bol göndermeli yanıt

Haberler.com / Mesut Şahin - Haberler | Ekonomi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan, "Lezzet Ankara" projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'su Nevzat Aydın'a yanıt geldi. Yavaş, pandemi döneminde gelen tepkilerin üzerine Yemek Sepeti'nin komisyonları yüzde 38'den yüzde 11'e düşürdüğünü belirterek, "Esnafımız zaten darda. Yüzde 0 komisyonla aynı hizmeti biz vererek iki yıldır kaybettiklerini toparlamaya çalışacağız. Bu da belediyecilik görevlerimizden biri" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), esnafı rahatlatmak adına yüzde 0 komisyonla çalışan bir yemek uygulaması geliştirdi. Lezzet Ankara adı verilen uygulama ile pandemiden olumsuz etkilenen esnafa destek olunması amaçlanıyor.

NEVZAT AYDIN'DAN TEPKİ GELMİŞTİ

Uygulama kamuoyunca çok tartışıldı. Lezzet Ankara uygulamasına ilk tepki gösterenlerden biri de online sipariş platformu Yemek Sepeti'nin CEO'su Nevzat Aydın oldu. Aydın, "Bir rakip olmayan devlet kalmıştı. %0 az olmuş, üzerine para verilmeli" ifadelerini kullanmıştı.

Mansur Yavaş'tan 'Lezzet Ankara' projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'suna yanıt: Doğru yolda olduğumuz görülüyor

MANSUR YAVAŞ'TAN YANIT GELDİ

Nevzat Aydın'ın çıkışına ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan yanıt geldi. Uygulamanın arkasında olduğunu söyleyen Yavaş, "Esnafın darda olduğunu ve pandemi dönemindeki kayıplarını toparlamaya çalışacaklarını belirterek "İtirazlara bakarsanız ne kadar doğru yolda olduğumuz görülüyor. En fazla itiraz eden firma, hissesinin büyük kısmını İngiltere'ye satmış bir firma. Yüzde 38'den, itirazlar sonucunda yüzde 10, 11 gibi bir komisyona inmiş bir firma. Esnafımız zaten darda. Yüzde 0 komisyonla aynı hizmeti biz vererek iki yıldır kaybettiklerini toparlamaya çalışacağız. Bu da belediyecilik görevlerimizden biri" ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş'tan 'Lezzet Ankara' projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'suna bol göndermeli yanıt
Mansur Yavaş'tan 'Lezzet Ankara' projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'suna bol göndermeli yanıt
 mesut.sahin@haberler.com -  Mesut Şahin
Haberler.com - Ekonomi Haberleri
Haber Yorumları (28)
AHMET I KAYA: mansur yavaş çok abartıyor önce çorba dagıttı çorba satanların işine el koydu tohum bedava dagıttı tohumcuların işine elkoydu şimdi yemek sepetinin işini yapıyor. beklantimiz market işine kırtasiye işine hırdavat işine inşaat işine ne zaman başlayacak merak la bekliyoruz birde bu pandemi döneminde insanlara desteklerini artırması gerekiyor otobüsleri boyatması degil
HASAN ÇENGEL: ANKARALI DEGİLİM YAŞAMIYORUMDA AMA MANSUR BAŞKANI MUĞLADAN YAKINDAN TAKİP EDİYORUM ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA OLMUŞ BÖYLE UYGULAMALARIN TÜM ÜLKEDE OLMASI LAZIM HEM ESNAF HEM VATANDAŞ KAZANSIN BÖYLE ARACILAR ESNAFI SÖMÜRÜM MİLYAR DOLARKARI KAZANIYORLAR BİR UYGULAMAYLA BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM BAŞKANIM
ERKAN AKGÜN: ceo nun tipine bakınca yemek işinde olduğu belli
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title