Kap-Kaynak Tekniği'nin Lincoln Electric'e Satış Sözleşmesi İmzalandı

Kap-Kaynak Tekniği'nin Lincoln Electric'e Satış Sözleşmesi İmzalandı

16.05.2019 08:38 | Son Güncelleme: 16.05.2019 08:38
Kap-Kaynak Tekniği'nin Lincoln Electric'e Satış Sözleşmesi İmzalandı

Eczacıbaşı Yatırım Holding, Kaynak Tekniği Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin, Lincoln Electric France S.A.S'ye satılmasına ilişkin sözleşmenin imzalandığını açıkladı.

Eczacıbaşı Yatırım Holding, Kaynak Tekniği Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin, Lincoln Electric France S.A.S'ye satılmasına ilişkin sözleşmenin imzalandığını açıkladı.

Eczacıbaşı Yatırım Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, "Sermayesinin yüzde 50'sine Lincoln Electric France S.A.S, yüzde 33.68'ine Eczacıbaşı Holding A.Ş. ve yüzde 15.86'sına Şirketimizin sahip olduğu Kaynak Tekniği Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin (Kaynak Tekniği)  toplam 4.835.000 lira tutarındaki ödenmiş sermayesinde Şirketimizin ve Eczacıbaşı Holding A.Ş.'nin sahip olduğu payların tamamının (yüzde 49.54), Lincoln Electric France S.A.S'ye satılması amacıyla bugün (15.05.2019) bir Pay Devir Sözleşmesi imzalanmıştır" denildi ve şu bilgiler verildi:

"Payların devrinin gerçekleştirilebilmesi Rekabet Kurulu onayına tabi olup, izin başvurusu yapılacak ve kapanış Rekabet Kurulu izninin alınmasından sonra gerçekleştirilecektir.

"Pay devir sözleşmesinde yer alan esaslar uyarınca, Kaynak Tekniği'nin Şirketimizin payına düşen tahmini pay devir bedeli 11.281.260 ABD Doları olarak hesaplanmıştır.

"Şirketimizin payına düşen tahmini pay devir bedeli, kapanış tarihinde Şirketimize ABD Doları üzerinden ödenecek olup, bu bedel, kapanış tarihinden itibaren 40 gün içerisinde düzenlenecek kapanış bilançosu dikkate alınarak uyarlamaya tabi tutularak nihai pay devir bedeli belirlenecektir.

"Nihai pay devir bedeli ile tahmini pay devir bedeli arasındaki farkın pozitif olması durumunda, Şirketimizin payına düşen oranda uyarlama farkı en geç 5 işgünü içerisinde Lincoln Electric France S.A.S tarafından Şirketimize ödenecek, negatif olması durumunda Şirketimizin payına düşen oranda uyarlama farkı en geç 5 işgünü içerisinde Şirketimiz tarafından Lincoln Electric France S.A.S.'e geri ödenecektir. 

"Söz konusu satış işlemi, SPK'nın II-23.1 sayılı "Önemli Nitelikte İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği"'nin 6 maddesinde belirtilen kriterleri sağlamayacağından ve 6 maddesi kapsamında yapılan değerlendirme çerçevesinde, önemli işlem olarak değerlendirilmemektedir."

Süreçte kesinlik kazanan konularla ilgili olarak kamuya gerekli açıklamaların yapılacağı belirtilen açıklamaya, "Satış bedelinin daha sonra kesinleşecek olması ve satış bedelinin ABD Doları olarak belirlenmesi sebebiyle, işbu özel durum açıklamasında satış bedeli kullanılarak hesaplanması gereken oran ve bilgiler ilgili tarihlerde kamuya açıklanacaktır" dip notu eklendi. - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kap-Kaynak Tekniği'nin Lincoln Electric'e Satış Sözleşmesi İmzalandı - Ekonomi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 00:10:21. #1.14#
title