İngiltere'deki akaryakıt krizi büyüdü, silahlı kuvvetler devreye giriyor - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

İngiltere'deki akaryakıt krizi büyüdü, silahlı kuvvetler devreye giriyor

İngiltere genelinde akaryakıt tedarikindeki aksamalar nedeniyle bazı benzin istasyonlarının kapatılmasının ardından ülkedeki birçok araç sürücüsü, akaryakıt almak için benzin istasyonları önünde uzun araç kuyrukları oluşturdu. Yaşanan kriz sonrası silahlı kuvvetler personeli, pazartesiden itibaren benzin istasyonlarına akaryakıt taşımaya başlayacak.

İngiliz hükümetinden yapılan açıklamaya göre, 100'ü şoför olmak üzere yaklaşık 200 asker, istasyonlar üzerindeki baskıyı hafifletmek için "geçici" destek sağlayacak. Bir hafta boyunca tankerleri ve benzin istasyonlarının depolarını nasıl dolduracaklarını öğrenen askerler, ilk teslimatları pazartesi sabahı yapacak.

300 TANKER SÜRÜCÜSÜ GÖREVE BAŞLAYACAK

Ayrıca, 300'e kadar yabancı akaryakıt tankeri sürücüsü de mart ayının sonuna kadar İngiltere'de çalışmak üzere çok kısa sürede göreve başlayacak. İngiltere'de yapılan bir araştırmada, petrol istasyonlarının en az yüzde 26'sında ne benzin ne de dizel bulunuyor.

KRİZ ÇIKMIŞTI

Kriz, önceki hafta BP ve Tesco Alliance'ın ülke çapında ağır vasıta sürücüsü sıkıntısı nedeniyle tedarikin kesintiye uğradığını açıklamasının ardından başlamıştı. Açıklama sonrası istasyonlar önünde uzun kuyruklar oluşurken, bazı istasyonlarda akaryakıt bitmişti. Sorunun çözümü için kısa süreli olarak askerlerden yararlanacağı açıklanmıştı.

AA / Hasan Esen - Ekonomi Haberleri

Akaryakıt, England, Benzin, Asker, Dünya, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (3)
özbay kıral:Yakında bizde sıçrayacak bu krız Cevap Yaz 14 8 Yayından Kaldır
ATİLLA ÇEKİÇ:bizde olmasın sen gör karaborsayı. var ama 4 katına litresi Cevap Yaz 8 29 Yayından Kaldır
fatih gür:Kiriş filan yok şeytani gücün sadece bir denemesi bu amaç dünyada kaos çıkarmak ve kendi istedfi doğrultusunda kimayet çıkartıp insanları bir birini kırdırmak nüfus azaltması dahil petrol krizi tüm dünyada yasanacak deneme İngiltere üzerinde yapıldı Cevap Yaz 14 23 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title