Haberler

Popüler NFT oyunundan yarım milyar dolardan fazla kripto para çalındı

Güncelleme:

Popüler kripto oyunu Axie Infinity'nin arkasındaki blockchain'den yüz milyonlarca dolar değerinde kripto para çalındığı bildirildi. NFT oyununun geliştiricisinin yaptığı açıklamaya göre çalınan kripto paralarının değerinin 625 milyon dolar olduğu bildirildi.

Popüler kripto oyunu Axie Infinity'nin arkasındaki blockchain ronin'den yaklaşık 625 milyon dolar değerinde kripto para çalındı. Ronin ve Axie Infinity operatörü Sky Mavis, ihlali Salı günü ortaya çıkardı ve şirketin blockchain'inden para yatırmaya ve çekmeye izin veren Ronin köprüsündeki işlemleri dondurdu.

625 MİLYON DOLARLIK SOYGUN

NFT merkezli oynayarak kazan odaklı NFT oyunu Axie Infinity üzerinden tam olarak 600 milyon dolar değerinde 173.600 adet ethereum kripto para çalındığı doğrulandı. Çalınan kripto paralara ek olarak cüzdan bakiyelerinden 25,5 milyon dolar daha çalındığı bildirildi.

HACKERLAR TARAFINDAN SALDIRI DÜZENLENDİ

Hackerlar tarafından yapılan saldırı, Axie Infinity ve Ethereum gibi diğer kripto para blockchain'leri arasında bir aracı olan video oyun geliştiricisi Sky Mavis'in Ronin blockchain'ine giden köprüye odaklandı. Popüler NFT oyunu Axie Infinity'ye yapılan saldırı sonrası yarım milyar dolardan fazla bir servet çalındı.

9 AŞAMALI GÜVENLİK DUVARINI GEÇTİ

Sky Mavis'in Ronin zinciri toplamda 9 adet doğrulayıcı aşamadan oluşmaktadır. Cüzdana para yatırmak veya çekmek isteyen kullanıcıların 9 imzadan beşine ihtiyacı bulunmaktadır. Hackerlar ise Sky Mavis'in dört doğrulayıcısı ve Axie DAO tarafından yönetilen üçüncü taraf bir doğrulayıcı üzerinde kontrole sahip olmayı başarması üzerine yüz milyonlarca doları kendi cüzdanına geçirdi.

Popüler NFT oyunundan yarım milyar dolar değerinde kripto para çalındı

"ÇALINAN KRİPTO PARALAR HIRSIZIN CÜZDANINDA"

Axie Infinity'nin geliştiricisi Sky Mavis'in yaptığı bir diğer göre ise çalınan fonlar, hacker'ın cüzdanında bulunmaktadır. Paylaştıkları kullanıcının cüzdanında 596 bin dolar değerinde 175 bin 913 ethereum bulunduğu görülüyor.

Popüler NFT oyunundan yarım milyar dolar değerinde kripto para çalındı

Yakupcan Aydemir
Haberler.com - Gamegar

Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Bakmadan Geçme

YKS 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 puanla nereye girebilirim? YKS hangi bölümler gelir? Han Yunus nerede? Han Yunus nereye bağlı? Han Yunus nasıl yönetiliyor? Rahmi Özkan'ın hastalığı nedir, neden hastaneye kaldırıldı? Avukat Rahmi Özkan'ın sağlık durumu nasıl? Tercih yapıp yerleşmeyince OBP puanı düşer mi? Tercih yapınca OBP puanı tekrar kullanılır mı? Elias Jelert kimdir? Elias Jelert nereli, kaç yaşında? Elias Jelert Kristensen hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? İLAHİYAT BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İlahiyat taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Samsun Tekkeköy'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 16 Temmuz Samsun'da nerede deprem oldu? Luan Peres kimdir? Luan Peres nereli, kaç yaşında? Luan Peres hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? ATT TABAN PUANLARI 2024 | İlk ve Acil Yardım Paramedik Bölümü üniversite kontenjanları ve başarı sıralamaları! EA (eşit ağırlık) Bölümleri neler? Eşit Ağırlık puanıyla hangi bölümler seçilir? Eşit ağırlıkta en iyi bölüm hangisi? YKS CEVAP KAĞIDINI GÖRÜNTÜLEME | YKS cevap anahtarına nasıl bakılır? YURT DIŞI HARÇ PULU FİYATI 2024 | Yurt dışı harç pulu ne kadar, kaç TL? Yurt dışı çıkış harcına zam geldi mi? KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR? 2024 KYK yurt ücretleri açıklandı mı? Sema Çeyrekbaşı kimdir, kaç yaşında? Sema Çeyrekbaşı'nın hastalığı nedir, sağlık durumu ne? KYK başvuruları ne zaman başlıyor? 2024 KYK YURT BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title