Popüler NFT oyunundan yarım milyar dolardan fazla kripto para çalındı - Haberler
Haberi Paylaş

Popüler NFT oyunundan yarım milyar dolardan fazla kripto para çalındı

Haberler.com - Yakupcan Aydemir - Gamegar
 - Güncelleme:

Popüler kripto oyunu Axie Infinity'nin arkasındaki blockchain'den yüz milyonlarca dolar değerinde kripto para çalındığı bildirildi. NFT oyununun geliştiricisinin yaptığı açıklamaya göre çalınan kripto paralarının değerinin 625 milyon dolar olduğu bildirildi.

Popüler kripto oyunu Axie Infinity'nin arkasındaki blockchain ronin'den yaklaşık 625 milyon dolar değerinde kripto para çalındı. Ronin ve Axie Infinity operatörü Sky Mavis, ihlali Salı günü ortaya çıkardı ve şirketin blockchain'inden para yatırmaya ve çekmeye izin veren Ronin köprüsündeki işlemleri dondurdu.

Nft merkezli oynayarak kazan odaklı NFT oyunu Axie Infinity üzerinden tam olarak 600 milyon dolar değerinde 173.600 adet ethereum kripto para çalındığı doğrulandı. Çalınan kripto paralara ek olarak cüzdan bakiyelerinden 25,5 milyon dolar daha çalındığı bildirildi.

Hackerlar tarafından yapılan saldırı, Axie Infinity ve Ethereum gibi diğer kripto para blockchain'leri arasında bir aracı olan video oyun geliştiricisi Sky Mavis'in Ronin blockchain'ine giden köprüye odaklandı. Popüler NFT oyunu Axie Infinity'ye yapılan saldırı sonrası yarım milyar dolardan fazla bir servet çalındı.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Sky Mavis'in Ronin zinciri toplamda 9 adet doğrulayıcı aşamadan oluşmaktadır. Cüzdana para yatırmak veya çekmek isteyen kullanıcıların 9 imzadan beşine ihtiyacı bulunmaktadır. Hackerlar ise Sky Mavis'in dört doğrulayıcısı ve Axie DAO tarafından yönetilen üçüncü taraf bir doğrulayıcı üzerinde kontrole sahip olmayı başarması üzerine yüz milyonlarca doları kendi cüzdanına geçirdi.

Popüler NFT oyunundan yarım milyar dolar değerinde kripto para çalındı

Axie Infinity'nin geliştiricisi Sky Mavis'in yaptığı bir diğer açıklamaya göre ise çalınan fonlar, hacker'ın cüzdanında bulunmaktadır. Paylaştıkları bağlantıda kullanıcının cüzdanında 596 bin dolar değerinde 175 bin 913 ethereum bulunduğu görülüyor.

Popüler NFT oyunundan yarım milyar dolar değerinde kripto para çalındı

Yakupcan Aydemir
Gamegar Editörü Haberler.com - Gamegar

Hacker NFT Gamegar Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title