Futbolda yeni dönem! UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı

Futbolda yeni dönem! UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Spor

UEFA'dan yapılan açıklamada deplasman golü kuralı, 2021/22 sezonundaki tüm UEFA kulüp müsabakalarından kaldırıldı. Skorlar eşit olduğu taktirde 15'er dakika 2 uzatma ve penaltılar olacak. Deplasmanda daha fazla gol bulan takımların, bu avantajla zamana oynadığına dair eleştiriler yapılıyordu. Bu kararla birlikte deplasman golü kuralı tarihe karıştı.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği UEFA, uzun süredir tartışılan deplasman golü kuralının kaldırıldığını açıkladı. Deplasman golü kuralının 2021/2022 sezonu itibarıyla geçerli olmak üzere UEFA organizasyonlarında kullanılmayacağı bildirildi.

EŞİTLİK OLURSA UZATMALAR VE PENALTILAR KAZANANI BELİRLEYECEK

2021/22 sezonunda deplasman golü kuralı uygulanmayacak. Eğer iki takım arasında oynanan iki maçta aynı gol sayısı atıldıysa maçlar uzayacak. Uzatmalarda da eşitlik bozulmazsa müsabaka penaltılara gidecek.

TEPKİLER OLUMLU YÖNDE

Deplasmanda atılan gol sebebiyle avantaja sahip olan takımların zamana oynadığı ve seyir zevkini düşürdüğüne dair eleştiriler yapılıyordu. UEFA'nın aldığı bu kararla artık deplasman golü avantajı tarihe karıştı, şikayetler son buldu. Futbolseverlerin çoğunluğu bu karara olumlu tepki verdi. Türk takımları da elemelerde deplasman golü avantajı sebebiyle Avrupa sahnesinde çok kez havlu atmıştı.

Futbolda yeni dönem! UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı
 olgun.kiziltepe@haberler.com -  Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Spor Haberleri
Haber Yorumları (1)
BAKLAVACI ÇETO : çok doğru ve yerinde bir karar alınmış bence. hatta bizim ligimizde de uyulansa iyi olur. averaj maveraj kuralı çok saçmaydı. sen de kazanıyordun ben de kazanıyordum ama turu geçeni gol averajı belirliyordu.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title