Haberler

"Elimde belgeler var" diyen Erden Timur aylar sonra sessizliğini bozdu: Lale Orta, Ali Koç'a VAR kayıtlarını yolladı

Güncelleme:

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, canlı yayında yaptığı açıklamada, MHK eski başkanı Lale Orta'nın Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a VAR görüntüsü gönderdiğini iddia etti. Timur, bu durumun 3 Şubat 2023'te Adana Demirspor-Fenerbahçe maçı sonrasında gerçekleştiğini ifade ederek, Lale Orta'nın VAR odasına girişleri bildirmek zorunda olduğunu ve odadaki kayıtların 1 yıl saklandığını ifade ederek, TFF'nin bu durumu incelemesi gerektiğini söyledi.

Süper Lig devi Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, MHK'nın eski başkanı Lale Orta'nın Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a görüntü gönderdiğini iddia etti.

"LALE ORTA ALİ KOÇ'A VAR KAYITLARINI YOLLADI"

Canlı yayında açıklamalarda bulunan Timur, " Lale Orta'nın VAR görüntüsünü Ali Koç'a göndermesi! Bunun kaydı var! Nerede olduğunu söyleyeceğim. Bunlar sokak dedikodusu değil. 3 Şubat 2023'te gerçekleşiyor. Lale Orta'nın MHK başkanı olmasından 5 gün sonra. VAR odasına girişleri bildirmek zorundasınız. 3 Şubat sabah Adana Demirspor-Fenerbahçe maçının kayıtlarını izlemek istiyor. Mert Hakan attığı güzel bir gol iptal edilmişti. Lale Orta, VAR hakemi Koray Genceler'e iptal nedenini soruyor. Elle temastan iptal ettiğini söylüyor. O görüntü sadece VAR odasında var. Cep telefonuyla o pozisyonu çekiyor. Lale Orta'nın 3 Şubat gününde yaptıkları incelensin. Çünkü odadaki kayıtlar 1 yıl saklanıyor. Lale Orta 'Bu pozisyonu Ali Koç'a gönderdim' demiş mi? Koray Gençerler 1,5 ay maç almadı. Lale Orta bu maçta ciddi hatalar olmadığını söyledi ama neden maç vermedi? Bu VAR görüntüsü yollamanın başka maçlarda olmadığını nerede bileceğiz. TFF bunu incelesin" ifadelerini kullandı.

"LALE ORTA YAYINCI KURULUŞU ARADI"

Lale Orta'nın yayıncı kuruluşu aradığını da dile getiren Timur, "Lale Orta, VAR odasına çok girmeyen biriymiş. Ondan sonra 1-2 kere girmiş. Yayıncı kuruluşta bu görüntü yok ama ABD'deki beIN'de var. Kasıtlı mı, bilmiyorum. MHK Başkanı, bu olayın ardından yayıncı kuruluşun yeni program müdürünü aramayı sürdürmüş mü? Bize gelen bilgilere göre, bu müdahaleler son bulmadı. MHK Başkanı, yayıncı kuruluşu aradı. Orayı arayarak, hakemlerin yorumlarını düzeltmelerini istiyor" dedi.

Kaynak: Haberler.com / Futbol

Adana Demirspor Erden Timur Galatasaray Fenerbahçe Sportif AŞ Lale Orta Ali Koç Adana Futbol Spor Haberler

İstanbul'da ölümlü kazaya karıştıktan sonra ABD'ye kaçan Eylem Tok ve oğlu yakalandı

İstanbul'da ölümlü kazaya karıştıktan sonra ABD'ye kaçan Eylem Tok ve oğlu yakalandı

Hayvan pazarında silahlı kavga! 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı

Hayvan pazarında silahlı kavga! 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title