Fenerbahçe'de futbolcular kazan kaldırdı! Yönetimin 'İndirim yapın' talebi oyuncuları çıldırttı

Fenerbahçe'de futbolcular kazan kaldırdı! Yönetimin 'İndirim yapın' talebi oyuncuları çıldırttı

Haberler.com / Ömer Özarslan - Haberler | Spor

Fenerbahçe'de takımdaki bütün futbolculardan indirim talep edildi. Başkan Ali Koç'un talimatıyla gönderilen mesajda, takımın ekonomik olarak zor günler geçirdiğini ve şampiyonluk yolunda önemli takviyelerin yapılabilmesi için futbolculardan %15'e yakın fedakarlık istenildi. Ancak buna çoğunluk karşı çıktı. Maaşta yardımcı olmayan oyuncuların satış listesine koyulabileceği aktarıldı.

Fenerbahçe'de mali olarak işler hiç iyi gitmiyor. Şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi'nin kaçması, sezon başı yüksek maliyetle kurulan takımın giderlerini karşılamadı. Eğer şampiyonluk gelseydi, birçok ödeme yapılacaktı. Önümüzdeki sezon yapılacak transferler için maaş bütçesinin biraz daha daraltılması planlandı. Futbolculardan %15'e yakın indirim talep edildi. Ancak buna karşı çıkanların sayısı bir hayli fazla oldu.

"İNDİRİMİ KABUL ETMEYEN GİTSİN"

Yönetimin, indirimi kabul etmeyen futbolcularla yolları ayırabileceği belirtildi. Kadronun maaş bütçesini 40 milyon euro seviyelerinde tutmaya çalışan Sarı-Lacivertliler'in, yeni transferler için durumu tehlikeye girdi. Bu sebeple herkes gözden çıkartılabilir durumda.

AYNISINI MAX KRUSE DE YAPMIŞTI

Fenerbahçe'nin davalı olduğu Max Kruse de, ücretini alamaması ve indirime gitmemesi sebebiyle takımdan ayrılmış, dava açmıştı. Haklı bulunan Max Kruse'ye Fenerbahçe bir miktar tazminat da ödedi. Buna benzer problemin çıkması da kuvvetli bir ihtimal.

Fenerbahçe'de futbolcular kazan kaldırdı! Yönetimin 'İndirim yapın' talebi oyuncuları çıldırttı
  -  Ömer Özarslan
Haberler.com - Spor Haberleri
Haber Yorumları (4)
EMRAH OZBEK: BETER OLUN. DAHA DA KÖTÜ DURUMLARA DÜŞÜN. PARA VAR DİYE GEREKSİZ TRANSFER YAPIP BOY GÖSTERMEK DEĞİL İŞİN ŞU GEREKLİ OYUNCUYU ALMAK. YÖNETİM İSTİFA
ADEM KARABIYIK: Yönetimin futbolcuların profesyonel futbolcu olduklarından haberi yok galiba.Futbolculardan indirim talep etmek tam bir yönetim beceriksizliğidir.
OMER KARAGOZ: Öle al al la olmuyor bu işler aldıkların başına dert olacak şimdi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title