Yüzde 11'lik zammı yetersiz bulan Trendyol'un moto kuryeleri kontak kapattı - Haberler
Haberi Paylaş

Yüzde 11'lik zammı yetersiz bulan Trendyol'un moto kuryeleri kontak kapattı

Haberler.com - Mesut Şahin - Ekonomi
 - Güncelleme:

Türkiye'nin önde gelen e-ticaret platformu Trendyol bünyesinde çalışan moto kuryeler kontak kapattı. 2022 için mart ayından itibaren ücretlerine yansıtılacak yüzde 11'lik zammı yetersiz bulan kuryeler, genel merkez önünde toplanıp kararı protesto etti. Yüzlerce moto kurye "Yönetim uyuma" sloganı eşliğinde zammın revize edilmesini istedi.

Trendyol'da çalışan moto kuryeler ücretlerine yapılan zammı yetersiz buldukları için eylem başlattı. E-ticaret devi, 2022 yılında çalışanlarına mart ayından başlamak üzere yüzde 11 oranında zam yaptı. Yüzde 36'lık 2021 enflasyonunun çok altında olan rakamı az bulan çalışanlar, kontak kapattı.

Zammı protesto eden Trendyol Express çalışanları, İstanbul Maslak'ta bulunan Trendyol genel merkez ofisinin önünde toplandı. Konvoy halinde merkeze gelen moto kuryeler, kornalar eşliğinde zam kararına tepki gösterdi. Yüzlerce moto kurye "Yönetim uyuma" sloganı eşliğinde zammın revize edilmesini istedi.

Konu hakkında Nakliyat-İş Sendikasından yapılan açıklamada, "İstanbul'da Trendyol'da çalışan yüzlerce moto kurye, 2022 yılı için yapılan ve mart ayından itibaren uygulanacak olan %11 oranında ki ücret artışını protesto etmek için kontak kapatıyor." denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

TÜİK'e göre yıllık enflasyonun %36,08, ENAG'a göre göre %82,65 olduğu benzin, mazot v.b. petrol ürünlerine yapılan zamların bu yılda %200'ü geçtiği bu ortamda, Trendyol'da çalışan moto kuryeler açlığa mahkum edilmek isteniyor.

Sendikamız, Trendyol, Yemeksepeti, Getir, Hepsiburada ve diger işletmelerde çalışan moto kurye kardeşlerimizle dayanışma içerisindedir. Tüm moto kuryeleri sendikamız Nakliyat-İş'te örgütlenmeye çağırıyoruz.

Trendyol'da çalışan moto kuryelerin kontak kapatma eylemi ile ilgili önümüzdeki süreçte Trendyol işyerleri önünde dayanışma eylemleri yapacaktır. Sendikamız Nakliyat-İş; Trendyol, Yemeksepeti, Getir, Hepsiburada ve tüm işletmelerde çalışan moto kuryelerin güvencesidir. Tüm moto kuryeleri örgütlenmeye çağırıyoruz.

Yüzde 11'lik zammı yetersiz bulan Trendyol'un moto kuryeleri kontak kapattı

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com - Ekonomi

Trendyol, Ekonomi, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

İsmail Kula:

Amazon geliyor ... malum çakma turk firmaları gene garibana para yok malum formadan hiç alışveriş yapmadım reklamları okadar basit ve adı ki alışveriş yapamıyorum haksizcdegilmisim adı Çin firmasi

Leda Gözübüyükoğlu:

Sonuna kadar haklısınız..

HAKAN ARSLANOĞLU:

Muhtarların hiç prim ödemeden 4.250 TL maaş aldığı, emeklinin 30 yıl prim ödeyip 2.500 TL maaş almış olduğu bir Ülke de yaşıyoruz..

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title