Haberler

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye döviz geliyor: Birkaç gün içinde merkez bankasına 5 milyar dolar yatıracağız

Abone Ol

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan'ın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'na 5 milyar dolar yatıracağı haberleri çıkması üzerine Maliye Bakanı Muhammed el-Jadaan, "Birkaç gün içinde merkez bankasına 5 milyar dolar yatıracağız. Yakında gerçekleşecek. Türkiye ile aramızda karar verdik" açıklamalarında bulundu.

Suudi Arabistan ve Türkiye arasında ikili ilişkilerin iyileşme sürecine girmesi yeni iş birliklerini de beraberinde getiriyor. İki ülke arasında finans alanındaki önemli bir gelişmeyi Suudi bakan açıkladı.

"YAKINDA GERÇEKLEŞECEK"

Maliye Bakanı El-Jadaan, ülkesinin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'na yatıracağı 5 milyar doların yatırılması konusunun ayrıntılı görüşülmesinin birkaç gün içinde gerçekleşebileceğini söylerken "Yakında gerçekleşecek. Türkiye ile aramızda karar verdik" ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye döviz geliyor: Birkaç gün içinde merkez bankasına 5 milyar dolar yatıracağızMuhammed el-Jadaan

"TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİMİZDE BÜYÜK İLERLEME VAR"

Ayrıca bakan El-Jadaan iki ülke arasındaki gelişmelere de yorum yaparak, "Türkiye ile ilişkilerimizde büyük ilerleme var ve Türkiye'de ve başka ülkelerde yatırım olanaklarına sahip olmayı arzu ediyoruz" açıklamalarında bulundu.

KASIM AYINDA HABERLER ÇIKMIŞTI

Kasım ayında iki ülke arasında böyle bir anlaşma olabileceği söylentilerinin çıkması üzerine Suudi Arabistan'ın Maliye Bakanlığı sözcüsü, 22 Kasım'da Reuters'a bir açıklama yapmıştı. Bakan, mevduat depo hesabı açılması konusunda iki ülke arasındaki "Görüşmelerin nihai aşamada" olduğunu ifade etmişti.

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Recep Tayyip Erdoğan Suudi Arabistan Merkez Bankası Dünya Ekonomi Güncel Haberler

Yorumlar (5)

corci:

canlarım benim, bizleri çok seviyorlar belli ki hibe gönderiyorlar.

Cevap Yaz03Yayından Kaldır
Erol Birol :

TC yi bu duruma düşürenlerden gün gelicek millet hesap soracaktır

Cevap Yaz1111Yayından Kaldır
Osman Kahraman:

Ecevit dönemi imf'den 1 milyar dolar kredi için imf'ye yalvarılırken, 1 gecede mecliste 15-16 madde değişikliği yapıldığınıda, 26 banka hortumlanırken de hesap sordunuzmu? Yok sormadınız, tam tersine, çok dürüst diye övdünüz, zihniyet bozuk olunca..

24Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title