Migros, CarrefourSA'nın 34 mağazasını devraldı - Haberler
Haberi Paylaş

Migros, CarrefourSA'nın 34 mağazasını devraldı

AA - Yunus Türk - Ekonomi
 - Güncelleme:

CarrefourSA ve Migros çeşitli illerdeki 34 CarrefourSA mağazasının, alınan stratejik karar doğrultusunda Migros'a dönüştürülmesi yönünde anlaşma imzaladı.

Migros, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada Carrefoursa'nın 34 mağazasını devraldığını duyurdu.

Migros'tan yapılan açıklamada, CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş (CarrefourSA) ile CarrefourSA tarafından işletilmekte olan 34 adet mağazanın kiracılık hakkının ve kira sözleşmelerinin devri hususunda 07.01.2021 tarihinde sözleşme imzalandığı belirtildi ve mağaza adedinin, mağaza lokasyonlarının ve devir bedelinin uyarlamaya tabi olup, Rekabet Kurulu onayının ardından kesinleşeceği ve gerekli açıklamanın yapılacağı ifadelerine yer verildi.

"DEVİR REKABET KURULU'NUN ONAYI SONRASI GERÇEKLEŞTİRİLECEK"

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "CarrefourSA'nın işletmekte olduğu 34 mağazanın, kiracılık haklarının ve kira sözleşmelerinin devri hususunda taraflar arasında 7 Ocak tarihinde sözleşme imzalanmış olup, bu sözleşmeye istinaden Rekabet Kurulu'na İzin Başvurusu yapılacaktır. Sözleşme kapsamında gerekli hukuki ve idari izinlerin alınması için Rekabet Kurulu'na izin başvurusu yapılması dahil resmi ve özel kurum ve kuruluşlar nezdinde iş ve işlemler başlatılacak olup, devir işlemleri Rekabet Kurulu onayı sonrasında gerçekleştirilerek geçerlilik kazanacaktır.
CarrefourSA'nın temel önceliği müşterilerine en doğru şekilde hizmet ve ürün sağlayabilmektir ve bu hedef doğrultusunda şekillenen yatırım ve büyüme stratejisi verimlilik odağıyla devam edecektir. Migros müşterilerine en iyi alışveriş deneyimini yaşatmak için sürdürülebilir büyüme stratejisi çerçevesinde, verimlilikten elde ettiği kaynaklarla, yatırımlarına devam etmektedir."

AA / Yunus Türk - Ekonomi

Rekabet Kurulu CarrefourSA Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (44)

hasibe şahbaz:

bu carfur da migros ta pahalı ve içi boş yabancı sermaye ürünlerini satıyor. türk malı cımbızla araki bulasın. yaşasın a101 bim ve şok iyiki varsınız sizden alışverişe devammmmm

izzettin beyan:

carfour da türkmalı migros ta türk malı hangi malı yabancı onu söyle bre cahil bim şok 101 aynı(ucuz vermek ayrı kaliteliyi ucuza vermek apayrı bunun farkını önce bir gör ondan sonra söylen )

Hikmet:

Fransızlar ufak ufak tüyme peşindeler, ekonomi cortlamasa gayet iyiydi de ithalata bağlı büyüme yüzünden duvara toslayacağız galiba. Allah sonumuzu hayreylesin. .

Tüm 44 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title