Haberler

LPG'ye 81 kuruşluk zam bekleniyor

Güncelleme:

Akaryakıt fiyatlarında peş peşe yaşanan indirimler sonrası bir zam gelişmesi ortaya çıktı. Buna göre LPG'de gece yarısından itibaren 81 kuruşluk fiyat artışı bekleniyor. Benzin ve motorin satışları ise aynı fiyatlarından devam edecek.

Uluslararası petrol fiyatları ve döviz kurunda yaşanan hareketlilik, akaryakıt fiyatlarında değişikliğe neden oluyor. En son benzin ve motorine yansıyan indirimler sonrası bir zam bekleniyor. LPG'ye 5 Mart Salı gününden geçerli olacak 81 kuruşluk bir zam yapılacak.

Sektör kaynaklarından alınan bilgilere göre LPG'de yaşanacak 81 kuruşluk zammın ardından İstanbul'da otogaz pompa fiyatları İstanbul'da 21,76 TL'ye kadar çıkacak.

BENZİN, MOTORİN VE LPG FİYATLARI NE KADAR?

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; İstanbul'da benzinin litresi ortalama 40,46 TL'den, motorinin litre fiyatı 40,66 TL'den LPG ise 20.95 TL'den satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken ise Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Haberler.com / Selahattin Demirel - Ekonomi

Zam Lpg Finans Yaşam Ekonomi Haberler

500

Yorumlar (11)

Selçuk Demircigil:

Varol reis durmak yok kahrolsun dış güçler yola devam turkiye yüzyılı ya allah bismillah

57
3
yanıtYanıtla
ARSLANOĞLU Hakan:

Zam hemen hemen her gün geliyor artık öyle bir alışkanlık yaptı ki zam gelmediği gün acaba ne oldu unutuldu mu diye düşüncelere kapılıyor insan. bizlere indirim olduğunda haber verin.

44
1
yanıtYanıtla
Erhan Sarac:

Haberi eksik yazmış çarşamba da 1.50 tl mazota zam var , seçimden sonra asıl film o zaman kopacak

31
2
yanıtYanıtla
Martin Sikertel:

Bu zamlar dengemizi bozdu iyice. Bir şeyler alıp para ödüyoruz; artık uygun fiyatlı mıdır, pahalı mıdır; o algım da karıştı. Her gün zam geliyor, her şeyin gramajı küçülüyor. Yeter artık vatandaşın gücü kalmadı, birazcık inin artık sırtımızdan.

21
1
yanıtYanıtla
Goker Deveci:

Zamlar bende artik paranoyak yapti..

15
1
yanıtYanıtla
Dr.Kimbel:

Eskiden Demirele millet söyle söyliyordu Demirelin zami Nazmiyenin ...... ..

10
1
yanıtYanıtla
Berkay Örsseven:

Mazotlu arabayı kullanmayı zaten bitirdiler, benzini bitirmek üzereler e LPG yide pas, geçerler mi? Onu da çıkartırlar 30 liraya rahatlar artık.

11
0
yanıtYanıtla
Mehmet :

35 yıllk gaz bulduk 22 TL ye LPG alacağız Avrupa değil dünya kıskanıyor bizi

3
0
yanıtYanıtla
adem karabıyık:

Haberlercom haber sitesi Allah sizlerden razı olsun,biz gariban emekliler ekonomi alanındaki haberleri sizler sayesinde yorumlayarak az da olsa stres atıyoruz.

2
0
yanıtYanıtla
corci:

oleeeey be..

1
0
yanıtYanıtla
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title