Fiyatlar neden düşmüyor diye boşuna sormayın! 2 pazarcının tartışması her şeyi özetliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Fiyatlar neden düşmüyor diye boşuna sormayın! 2 pazarcının tartışması her şeyi özetliyor

Haberler.com - Mesut Şahin - Ekonomi
 - Güncelleme:

Diyarbakır'da iki pazarcı arasında yaşanan tartışma fiyatların neden düşmediğini gözler önüne serdi. Arkadaşının ucuza ürün satmasına tepki gösteren esnaf, "Piyasaya uymak zorundasın." diye sert çıkarken, ucuza ürün satan esnaf ise "Ben fırsatçı değilim. Allah var. Yiyen var, yiyemeyen var. Benim hakkım beni kurtarıyor. Sen istersen 8'e sat" diye kendini savunuyor.

Son dönemde yaşanan fiyat artışları vatandaşın cebini bir hayli zorlamakta. Özellikle gıda fiyatlarından dert yanan vatandaş, etiketlerin ne zaman normale döneceğini merak ediyor.

Ülke genelinde durum bu haldeyken, Diyarbakır'da çekilen bir video sinirleri bozacak cinsten. Görüntülerden pazar olduğu anlaşılan yerde, iki esnaf arasında "ucuza satıyorsun" tartışması yaşıyor.

Videodaki pazarcı esnafı, diğer esnafa ucuz ürün satmasından dolayı sert çıkıyor. Esnaf, "Ürün 6 TL'yken senin 4 TL'ye satman piyasayı etkiliyor. Sen piyasaya uymak zorundasın. Ucuzsa ucuz, pahalıysa pahalı. Ucuza satıp ortalığı karıştırma. Asgari ücret 4 bin 250 TL, aç mı var bu ülkede" diye tepki gösteriyor.

Ucuza ürün satan esnaf ise arkadaşını sakince dinledikten sonra, "Ben fırsatçı değilim. Allah var. Yiyen var, yiyemeyen var. Benim hakkım beni kurtarıyor. Sen istersen 8'e sat" diyor.

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com - Ekonomi

Diyarbakır Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (49)

hüseyin çakır:

Piyasaya uy diyor dayanırsın adama sen neden adama uymuyorsun adam beni kurtarıyor diyor isterse 5 kuruşa satar dezgah bozulunca yüzsüzlerin çenesi açılır

Erkan Can :

Burda Yapılan kesinlikle ahlaksızlık lakin,20 yıldır yönetip koca ülkenin ekonomisini pazarcıların insafına bırakmak sonra da cadı avına cıkmak saçma değil mi ya ?

baklavacı çeto :

endonezyada satıcı elindeki parayı yere atarsa son fiyat anlamına gelir. bu arada sağdaki şu herifi bir güzel haşlamak lazım da neyse.

Tüm 49 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title