Haberler

Denizli'de Çameli Kepir Cevizi Tanıtıldı

Güncelleme:

Denizli'de Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, ilçeye özgü 'Çameli Kepir' cevizini, Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 4. Ulusal Ceviz Sempozyumunda tanıttı.

DENİZLİ (İHA) – Denizli'de Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, ilçeye özgü 'Çameli Kepir' cevizini, Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 4. Ulusal Ceviz Sempozyumunda tanıttı.

Pamukkale Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenen "Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel 4. Ulusal Ceviz Sempozyumu" konunun uzmanları ve sektör temsilcilerinin geniş bir katılımıyla gerçekleştirildi. Çameli İlçe Kaymakamı Hüseyin Şamil Sözen, Belediye Başkanı Cengiz Arslan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Adem Yavuz ve Çameli Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer de Çameli ilçesinin ünlü lezzeti "Çameli Kepir" cevizini daha iyi tanıtmak ve ceviz üretiminde önemli bir yeri olan ilçeyi temsil etmek için sempozyuma katıldı.

Çameli'nin tarımsal potansiyeli hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Cengiz Arslan, "Tarımsal anlamda baktığımızda ilçemizde en önemli üretim kalemlerinden biri de ceviz üretimidir. Bu yıl yaklaşık 200 milyon TL değerinde yaklaşık 2 bin tonun üzerinde ceviz üretimimiz oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde ilçemizde hayata geçirilen 'Ceviz Üretim Alanları Geliştirme' projesi çerçevesinde fidan dağıtımları yaptık. İlçemizde ceviz üretimini artırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Pamukkale Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel 4. Ulusal Ceviz Sempozyumu programına bizimle birlikte katılım sağlayan İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar'a, bizleri düzenlenen sempozyuma davet eden PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan'a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar'a, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz'e ve programda emeği geçen akademisyen arkadaşlara verdikleri değerli bilgiler ve misafirperverlikleri için teşekkür ederiz" dedi.

Başkan Arslan ve Çameli heyeti, daha sonra ceviz üreticileriyle birlikte sempozyumun ikinci bölümünde düzenlenen bilinçli ve verimli ceviz üretimi için verilen eğitime katıldı. Yörenin lezzetiyle damaklarda hoş bir tat bırakan Çameli Kepir cevizini de konu alan ve özellikle Çameli Kepir cevizinin ayrı bir ilgi ve alakaya gördüğü eğitimde, katılımcılara ceviz fidanı dikimi, ceviz ağacının bakımı ve ceviz ağacı türleri ile ilgili bilgi verildi. - DENİZLİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Pamukkale Üniversitesi Pamukkale Üniversitesi Cengiz Arslan Denizli Çameli Tarım Belediye Ekonomi Haberler

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Bakmadan Geçme

20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Almanya Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Almanya Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Almanya Macaristan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Almanya Macaristan maçı ne oldu? 19-20 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı?
Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title