Haberler

Babacan'dan canlı yayında dikkat çeken ifadeler: Başlattığımda Tayyip Bey'in haberi yoktu

Güncelleme:

DEVA Partisi lideri Ali Babacan katıldığı canlı yayında paradan 6 sıfır atıldığı döneme dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Çalışmayı başlattığında Erdoğan'ın haberi olmadığını belirten Babacan, "Paradan 6 sıfır atılması konusunda, bir soru sordu ( Erdoğan) cevap verdim. İlk defa orada duyulmuş oldu. Başlattığımda Tayyip Bey'in haberi yoktu. 'Bunları açıklamışsın ama keşke bana söyleseydin ben açıklasaydım' dedi" ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Habertürk ekranlarında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti dönemindeki çalışmalarına ilişkin konuşan Babacan, paradan 6 sıfırın atıldığı döneme dair dikkat çeken ifadeler kullandı.

"TAYYİP BEY'İN HABERİ YOKTU"

Babacan söz konusu gelişmeyle ilgili "Ben masaya AK Parti'nin kurucusu olarak oturdum. Benim bakanım, benim valim yeni terminoloji, benim dönemimde yoktu. Paradan 6 sıfır atılması konusunda, bir soru sordu ( Erdoğan) cevap verdim. İlk defa orada duyulmuş oldu. Başlattığımda Tayyip Bey'in haberi yoktu. 'Bunları açıklamışsın ama keşke bana söyleseydin ben açıklasaydım' dedi" ifadelerini kullandı.

Ali Babacan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Sayın Erdoğan'da Ali babacan kompleksi seziyorum. Bugünkü açıklaması da çok enteresan. Zorunlu tasarrufla ilgili konu. Uzun yıllar çalışanların maaşından kesildi ve devlet harcadı. Tarih 13 Aralık 2002. 18 Kasım'da hükümet kurulmuş. Herkes bize 'nemamız nerede' diye soruyor. Hazine Bakanı olmuşum. İnsanlar 20-25 yıl alacağını istiyor. 4 Şubat'ta 6 büyük sendika temsilcisi ile oturup müzakereler yapmışız. 4 Şubat saat 03.00 civarında basın huzurunda anlaştığımızı açıklamışız. Sendikalarla tam mutabık kaldık. Ödeme planı, işletecek faiz, uygulanacak rakamlar, taksit sayısı.

"ERDOĞAN'IN KAÇIRDIĞI BİR ŞEY VAR"

Sayın Erdoğan'ın kaçırdığı bir şey var. Geçmişi hatırlamakta güçlük çekiyor olabilir. O gün genel başkan, Başbakan değil. O gün Abdullah Gül Başbakan. Açıklamayı da KESK Başkanı Sami Evren anlaşma metnine imza atmak istememişti. Sabah Abdullah Bey aradı, 'bitirmişsiniz, açıklamışsınız, nasıl anlaştınız' dedi. Anlattım 'hayırlı olsun' dedi.

"İZİN Mİ ALACAĞIM"

Bu anlaşmalar için ne sayın Erdoğan'dan ne Gül'den talimat aldım. Zaten devletin borcu. 'Borcumuzu ödeyebilir miyim' diye izin mi alacağım? Biz işimizi yapıyorduk, arkadan kim ne yapmaya çalışıyordu, ondan da çok haberimiz olmuyordu."

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Ekonomi

Recep Tayyip Erdoğan Ali Babacan AK Parti Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

24 Şubat kandil mi? Yarın kandil mi? Bugün ne kandili, hangi kandil? Berat kandili hangi gece? Tolga Sarıtaş nişanlandı mı? Tolga Sarıtaş kiminle evlendi, nişanlandı? 24 ŞUBAT BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU YAYINLANDI: Bu hafta neler var? Bu hafta BİM'e hangi ürünler geldi? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 24 Şubat dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 24 Şubat Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi İYİ Parti Erzurum adayı kim? 2024 İYİ Parti Erzurum Belediye Başkan adayı Canan Uçar kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Veda Bingö kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı kimdir? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Saadet Partisi Çorum belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çorum adayı Faruk Cıdık kimdir? Saadet Partisi Çankırı belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çankırı adayı Mustafa Ünver kimdir? Saadet Partisi Çanakkale belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çanakkale adayı Şaban Sarı kimdir? Saadet Partisi Bursa belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bursa adayı İkram Akkaya kimdir? Saadet Partisi Bolu belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bolu adayı İsa Sayın kimdir? Saadet Partisi Bitlis belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bitlis adayı Emrah Yurci kimdir?
500

Yorumlar (32)

Sanane Adımdan :

hahaha :D Tayyip Beyin senin aldığın nefesten bile haberi vardır

76
41
yanıtYanıtla
Metin Öge:

Ah zavallı bizde inandık. Dünyanın hiç bir ülkesinde başbakanın haberi olmadan siz onu yapacaksınız. Atma recep din kardeşiyiz. Atmanın sınırı yok zavallı

71
33
yanıtYanıtla
bekir yapici:

METIN ÖGE aslinda olmasi gerekende bu uzman kisiler kimseden direktif beklemez alaninda arastirmasini yapar projesini hazirlar sunumunu yapar kabul edilir veya edilmez bu ayri konu bizde ilgisiz bilgisiz meslek disi makamlara atanmis kisiler tepeden direktif emir bekledikleri icin ülke bu hale geldi bilgisi olmayanin fikir üretmesi beklenmez.

yanıt10
yanıt6
a.erciyes tezcan:

Dikkatini çekerim. O sırada Erdoğan başbakan değildi diyor.

yanıt0
yanıt0
celil özen:

Sizi insan içine çıkardı

66
34
yanıtYanıtla
Sadık:

Türk kelimesinden rahatsız olan Babacan

69
24
yanıtYanıtla
Mahmut COŞKUN:

Yalan Reisden habersiz nefes bile alamıyordunuz.

60
30
yanıtYanıtla
Demir Acer :

ikiside tirt, Turk lugu kaldiracakmis sen kimsin lan feristahiniz gelse bir halt edemezsiniz

58
17
yanıtYanıtla
elif yildiz:

satışçı masa

38
25
yanıtYanıtla
SELELEKTÖRCÜ HAMDİ :

Şimdi aynı şeyi kendi partinden biri yapsa onu orada tutar mısın sayın babacannnn....... Meziyet gibi yaptığın bütün açıklamalar ofsayt. Hatta ofsaytımsı..... %0,27 al güle güleeeee

35
20
yanıtYanıtla
Tüm 32 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title