Bmmyk Haberleri

Bmmyk haber, Bmmyk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bmmyk - 22.06.2019
Maduro, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Bachelet ile görüştü
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) bu ayın başında yapılan ortak yazılı açıklamada, son yıllarda ekonomik ve siyasi buhranın yaşandığı Venezuela'da ülkesini terk edenlerin sayısının 4 milyona çıktığı bildirilmişti.
Bmmyk - 21.06.2019
BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Bachelet'in Venezuela ziyareti
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) bu ayın başında yapılan ortak yazılı açıklamada, son yıllarda ekonomik ve siyasi buhranın yaşandığı Venezuela'da ülkesini terk edenlerin sayısının 4 milyona çıktığı bildirilmişti.
Bmmyk - 21.06.2019
BM'den İtalya'ya "düzensiz göçmenleri karaya çıkar" çağrısı
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), sivil toplum kuruluşları ile İtalya hükümeti arasında yeni bir krize neden olan Akdeniz'de kurtarılan düzensiz göçmenlere ilişkin açıklama yaptı.
Bmmyk - 21.06.2019
KKTC, Suriye'yi vize uygulanan ülkelere dâhil etti
Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle: "Sığınma taleplerinin uluslararası düzeydeki otoritesi Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'yle (BMMYK) Bakanlığımız bu konuda yakın bir çalışma ve işbirliği içerisindedir.
Bmmyk - 20.06.2019
BM Komiseri Venezuela'da Maduro ve Guaido ile görüşecek
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) bu ayın başında yapılan ortak yazılı açıklamada, son yıllarda ekonomik ve siyasi buhranın yaşandığı Venezuela'da ülkesini terk edenlerin sayısının 4 milyona çıktığı bildirilmişti.
Bmmyk - 19.06.2019
BM Genel Sekreterinden "Dünya Mülteciler Günü" mesajı
Dünyada yerinden edilmiş kişilerin sayısı rekor seviyede Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Dünya Mülteciler Günü'nde yayımlanan Küresel Eğilimler Raporu'nda, "dünyada geçen yıl zorla yerlerinden edilenlerin sayısının rekor seviyede artarak, 70,8 milyona ulaştığını ve bunların ağır yükünü Batılı zengin ülkelerin aksine gelişmekte olan ülkelerin çektiğini" bildirmişti.
Bmmyk - 17.06.2019
Malezya'da Mülteci Festivali
Ülkedeki mülteciler için sosyal faaliyetlerde bulunan Beyond Borders Malaysia kuruluşunun, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile ortak düzenlediği festivalde, Malezya'daki mülteciler, kendi hazırladıkları etkinliklerle seslerini duyurma fırsatı buldu.
Bmmyk - 14.06.2019
Kayseri'de "Sosyal Uyum Çalıştayı"
Kayseri'de, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) işbirliğiyle, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı personeline yönelik "Sosyal Uyum Çalıştayı" düzenlendi.
Bmmyk - 11.06.2019
GÜNCELLEME - Ege Denizi'nde göçmenleri taşıyan bot battı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Yunanistan Temsilcisi Philippe Leclerc, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu yaşanan trajedi, insanların Ege adalarına ulaşmak için bu tehlikeli yolculuğu hala gerçekleştirdiklerini acı verici bir şekilde hatırlattı.
Bmmyk - 28.05.2019
Nijerya'daki çatışmalar 20 bin kişiyi yerinden etti
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Babar Baloch, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, ülkenin kuzeybatısındaki şiddet olaylarının son günlerde tırmanışa geçtiğini söyledi.
Bmmyk - 27.05.2019
Adana'da "Uyum Mahalle Buluşmaları"
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde düzenlenen iftar programıyla "Uyum Mahalle Buluşmaları"nın 8'incisi Adana'da gerçekleştirildi.
Bmmyk - 23.05.2019
AYM'den din değiştiren İranlı için 'ihlal' kararı
Hristiyanlığı seçen İranlı A.A.K., din değiştirdiği için ülkesinde baskı gördüğü ve cezalandırılma tehlikesi altında olduğu gerekçesiyle 2013 yılında kaçarak, Türkiye'ye geldi. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'ne (BMMYK) başvurup, uluslararası koruma talebinde bulunan A.
Bmmyk - 23.05.2019
AYM'den din değiştiren İranlı için 'ihlal' kararı
Hristiyanlığı seçen İranlı A.A.K., din değiştirdiği için ülkesinde baskı gördüğü ve cezalandırılma tehlikesi altında olduğu gerekçesiyle 2013 yılında kaçarak, Türkiye'ye geldi. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'ne (BMMYK) başvurup, uluslararası koruma talebinde bulunan A.
Bmmyk - 20.05.2019
Türkiye Suriyeli Mülteciler Konusunda Büyük İş Başardı"
Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde yürütülen "Türkiye'de Geçici Koruma Kapsamında Olan Suriyelilerin Türkçe Dil Öğrenimine ve Mesleki Eğitime Erişiminin Artırılması" projesinin...
Bmmyk - 09.05.2019
BM'den Macaristan'a Göçmen Tepkisi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Macaristan'ın Avrupa Birliği (AB) hukukunu ve uluslararası hukuku ihlal ederek 2 Afganistanlı aileyi ülkeden çıkmaya zorlamasına tepki gösterdi.
Bmmyk - 02.05.2019
Suriyeli Çocukların Kayıp Nesil Haline Gelmelerine İzin Veremeyiz"
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi olarak da görev yapan aktör Stiller, Amerikan Senatosu Dış İlişkiler Konseyinde düzenlenen Suriye konulu oturuma katıldı.
Bmmyk - 01.05.2019
Bmmyk'den Yemen'de 250 Bin Kişiye İnsani Yardım
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), bu yılın ilk çeyreğinde Yemen'deki savaş nedeniyle yerlerinden edilen 250 bin kişiye temel insani yardım malzemeleri dağıttığını duyurdu.
Bmmyk - 30.04.2019
BM Arakanlı Müslüman Mültecilerin Durumundan Endişeli
Lowcock, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Filippo Grandi ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Genel Direktörü Antonio Vitorino ile yaptığı Bangladeş ziyaretinde, 12 yaşından küçük 540 bin mülteci çocuğun neredeyse yarısının öğrenim göremediği tespitinde bulunduklarını anımsatarak, "Dünya, eğer eğitime erişim, geçim kaynağı ve normal bir hayat yaşama fırsatı edinemezlerse bu çok büyük gurubun 10 yılda nasıl bir durumda olacağından endişe duymalı.
Bmmyk - 26.04.2019
BM'den Arakanlı Müslüman Mültecileri Desteklemeyi Sürdürme Çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Filippo Grandi ve BM yetkililerinin Bangladeş'in güneyinde Myanmar'dan kaçan Arakanlı Müslümanların kaldığı kampları ziyaretlerinin sonunda yapılan açıklamada, bölgede büyük ilerleme kaydedildiği, ancak durumun özellikle kadın ve çocuklar için kırılganlığını koruduğu belirtildi.
Bmmyk - 25.04.2019
Libya'daki Göçmenlerin Tahliyesi Devam Ediyor
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) Sözcüsü Babar Baloch da salı günü yaptığı açıklamada, Trablus'ta çatışmaların yaşandığı bölgede 4 Nisan'dan bu yana 32 bin sivilin yerinden edildiği bilgisini paylaşmıştı.
Bmmyk - 25.04.2019
BM Libya'daki 325 Düzensiz Göçmeni Tahliye Etti
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) yapılan yazılı açıklamada, Kasr bin Gaşir'deki gözaltı merkezinde tutulan 325 düzensiz göçmenin başkentin batısındaki Zawiya kentine taşındıkları bildirildi.
Bmmyk - 17.04.2019
Katarlı İş İnsanından Arakanlı ve Yemenli Müslümanlara Rekor Bağış
Katarlı hayırsever iş insanı Şeyh Sani bin Abdullah bin Sani Al Sani, Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanlar ve Yemen'de ülke içinde yerinden edilen siviller için Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'ne (BMMYK) 35 milyon dolarlık bağışta bulundu.
Bmmyk - 29.03.2019
Angelina Jolie'den Hükümetlere Sivillerin Korunması Çağrısı
BİRLEŞMİŞ ABD'li aktris ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, savaş ve çatışmaların kurbanlarının yarısından fazlasının kadın ve kız çocukları olduğunu belirterek, "Sivillerin korunması hükümetlerin birincil sorumluluğu." dedi.
Bmmyk - 28.03.2019
Bm, Dadaab Mülteci Kampı'nın Kapatılacağını Doğruladı
AA muhabirinin Kenya'daki Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Ofisi'nden aldığı bilgiye göre, basında geniş yer bulan Dadaab'ın kapatılacağına ilişkin haberler BM tarafından doğrulandı.
Bmmyk - 22.03.2019
BM'den Arakanlı Müslümanların İadesi İçin Kimlik Kartı Vurgusu
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Myanmar'daki baskı ve zulümden kaçarak Bangladeş'in güneyindeki kamplara sığınan Arakanlı Müslümanlardan topraklarına güven içinde geri dönebilmeleri için geçerli kimlik kartları almalarını istedi.
Bmmyk - 12.03.2019
Yemen'e Geçen Yıl 150 Bin Afrikalı Sığınmacı Geldi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin (BMMYK) sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, savaş, açlık ve salgın hastalıklara rağmen Yemen'e 2018 yılında 150 bin Afrikalı göçmenin sığındığı belirtildi.
Bmmyk - 08.03.2019
Lübnan'dan BM'ye Suriyeli Mülteciler Çağrısı
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'ne (BMMYK), Lübnan'daki Suriyeli mültecilerin ülkelerine dönüşüne kolaylık sağlamada kendilerine eşlik etme çağrısında bulundu.
Bmmyk - 27.02.2019
Tayland'a Kaçan Suudi Çocuk Ailesine Teslim Edildi
Geçtiğimiz ay da aile şiddetinden kaçtıktan sonra Tayland'ın başkenti Bangkok'taki havalimanında alıkonulan ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) himayesinde ülkeye geçici olarak girmesine izin verilen Suudi Arabistan vatandaşı 18 yaşındaki Rahaf Muhammed el-Kunun, kendisine sığınma hakkı tanıyan Kanada'ya gitmişti.
Bmmyk - 14.02.2019
Soçi Zirvesi Ortak Açıklaması Yayınlandı
12. Mültecilerin ve ülke içinde yerlerinden edilmiş kişilerin Suriye'de ikamet ettikleri asıl yerlere güvenli ve gönüllü olarak geri dönüşleri için gerekli şartların oluşturulması ihtiyacının altını çizmişlerdir. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) dahil olmak üzere, ilgili tüm taraflarla etkileşimi olumlu olarak değerlendirmiş ve bu eşgüdümü sürdürmedeki hazırlıklarını teyit etmişlerdir.
Bmmyk - 14.02.2019
Grafikli - Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi Ortak Açıklaması Yayımlandı
Mültecilerin ve ülke içinde yerlerinden edilmiş kişilerin Suriye'de ikamet ettikleri asıl yerlere güvenli ve gönüllü olarak geri dönüşleri için gerekli şartların oluşturulması ihtiyacının altını çizen üç lider, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) dahil olmak üzere, ilgili tüm taraflarla etkileşimi sürdürmeye hazır olduklarını bildirdi.
Bmmyk - 12.02.2019
Güney Sudan'da 13 Bin Sivil Yerinden Edildi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Güney Sudan'da yeniden başlayan çatışma ve şiddet olaylarının son dönemde 13 bin sivili yerinden ettiğini bildirdi.
Bmmyk - 11.02.2019
Deyrizor'da Deaş-Ypg/pkk Çatışması Şiddetle Sürüyor
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) sözcüsü Andrej Mahecic, ay başında yaptığı açıklamada, YPG/PKK'nın Deyrizor ilinin doğusunda yerinden edilmiş sivillere transit geçiş izin vermediğini, bölgedeki sivillerin hareket özgürlüğünü kısıtladığını ve kimlik belgelerine el koyduğunu bildirmişti.
Bmmyk - 06.02.2019
Kızılhaç'tan "Suriye'nin Kuzeydoğusuna Erişimimiz Çok Önemli Bir Öncelik" Açıklaması
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de Deyrizor ilinin doğusunda yerinden edilmiş sivillere transit geçiş izni vermediğini, bölgedeki sivillerin hareket özgürlüğünü kısıtladığını ve kimlik belgelerine el koyduğunu bildirmişti.
Bmmyk - 05.02.2019
Angelina Jolie Bangladeş'te Kampları Ziyaret Etti
Oscar ödüllü oyuncu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların kaldığı kamplardan bazılarını ziyaret etti.
Bmmyk - 04.02.2019
Angelina Jolie, Bangladeş'teki Arakanlı Müslümanları Ziyaret Edecek
Oscar ödüllü oyuncu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie'nin, 1 milyona yakın Arakanlı Müslümanın bulunduğu Bangladeş'i ziyaret edeceği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bmmyk Haberleri | Bmmyk Haber - Haberler - Sayfa 9 - Bmmyk haberleri, son dakika bmmyk haber ve gelişmeleri burada. Hafter güçlerinin göçmenleri hedef aldığı merkez boşaltıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 20:08:41. #1.14#

title