Basketbol Rüzgarı Tac'de Esti

Basketbol Rüzgarı Tac'de Esti

15.10.2018 23:40 | Son Güncelleme: 15.10.2018 23:40
Basketbol Rüzgarı Tac'de Esti

Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarından bir tanesi olarak bilinen Tarsus Amerikan Koleji, geçtiğimiz günlerde basketbol dolu bir gün yaşadı.

Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarından bir tanesi olarak bilinen Tarsus Amerikan Koleji, geçtiğimiz günlerde basketbol dolu bir gün yaşadı. Okul Müdürü Günseli Yüksel ile Kulüp Başkanı Ali Çekiç'in ev sahipliğinde düzenlenen panele, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Milli Takımlar'dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, TBF Gelişim Direktörü Fırat Eser ile basketbol yazarları Gökhan German ve Gökhan Türe katıldı. Milliyet Gazetesi Basketbol Yazarı Ümit Avcı'nın da yer aldığı ve yönetimini üstlendiği sohbette, Anadolu'da basketbolun yaygınlaştırılması, aksayan yönler, geliştirilmesi için nelerin yapılabileceği, basketbolun daha bilinir hale getirilmesi için nelerin yapılması gerektiği gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu. Eski milli basketbolcu ve TBF Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, Federasyon olarak cesur davrandıklarını, yabancı oyuncu sayısını birçok kulübün karşı çıkmasına rağmen düşürme kararı aldıklarını, bunu kendi aralarında da çok tartıştıklarını ancak Türk oyuncuların gelişimi için buna mecbur olduklarını söyledi. Gelişim Direktörü Fırat Eser de Gelişim Ligi'nin önemine vurgu yaparken, Tarsus Amerikan Koleji'nin de bu yıl yer aldığı Gelişim Ligi'ndeki tüm takımların masraflarının Federasyon tarafından karşılaşdığını ve bu sayede özellikle Anadolu'daki takımların sezon boyunca üst düzey maçlar oynama ve deplasman alışkanlığı kazanma fırsatı yakaladığı vurgulardı. Öğrencilerin gündeme ilişkin sorularıyla tamamlanan panel sonunda Okul Müdürü Günseli Yüksel, Kulüp Başkanı Ali Çekiç, Kurumsal İletişim Yöneticisi Neslihan Özünlü ve Beden Eğitimi Öğretmeni Haluk Durusoy katılanlara teşekkür etti.

Kaynak: Skorer

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title