Atilla Koç: 'Turist sayısında yüzde 19 artış oldu'

Atilla Koç: 'Turist sayısında yüzde 19 artış oldu'

Isparta'nın Uluborlu ilçesinde 31. Geleneksel Kiraz Festivali'ne katılan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bu sezon Türkiye'ye gelen turist sayısında yüzde 19 artış olduğunu açıkladı.

Atilla Koç: 'Turist sayısında yüzde 19 artış oldu'

Isparta'nın Uluborlu ilçesinde 31. Geleneksel Kiraz Festivali'ne katılan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bu sezon Türkiye'ye gelen turist sayısında yüzde 19 artış olduğunu açıkladı. Koç, birleşmeye çalışan partileri tembel öğrencinin son gün ders çalışmasına benzetti. Turizm konusunda hükümete iftira atıldığını iddia eden Koç, "Biz sorunları çözdüğümüz gibi kurdeleleri de çözeriz." diyerek Uluborlu Müzesi açılışında kurdeleyi çözmeyi tercih etti.

Isparta'nın Uluborlu ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen 31. Kiraz Festivali'ne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Mehteran gösterisiyle başlayan festivalde, onur konuğu olan 90 yaşın üstündeki 6 Uluborluluya madalya verildi. Folklor gösterileriyle devam eden festivalde ayrıca 'En İyi Kiraz Yetiştiricisi' seçildi. 1. olan kiraz üreticisi Haşim Aktaş 4 altın kazanırken, 2. üretici Nazım Aldemir, 3. olan Mehmet Murat Gönen ise 1 altın aldı.

Kaynak: CHA