Haftaya yükselişle başlayan altının gram fiyatı 487 liradan işlem görüyor - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Haftaya yükselişle başlayan altının gram fiyatı 487 liradan işlem görüyor

AA / Bekir Gürdamar - Haberler | Ekonomi

Altının gram fiyatı, haftaya düşüşle başlamasının ardından 487 lira seviyesinde işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 798 lira, cumhuriyet altını da 3.254 liradan satılıyor.

Geçen haftanın son işlem gününde, altının ons fiyatındaki düşüşün Dolar kurundaki artışla dengelenmesi sonucu yurt içinde yatay seyreden altının gram fiyatı, günü 486,8 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni haftaya yükselişle başlamasının ardından, saat 11.10 itibarıyla 487 liradan işlem görüyor.

Aynı dakikalarda çeyrek altın 798 lira, cumhuriyet altını da 3.254 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise şu dakikalarda 1.789 dolardan alıcı buluyor.

Analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vaka sayılarının küresel ekonomideki toparlanmayı tehdit etmesi ve dünya genelinde merkez bankalarının artan enflasyonist baskılar karşısında şahinleşmesinin fiyatlamalarda zorlukları beraberinde getirdiğini bildirdi. Piyasalarda yön arayışının sürdüğünü dile getiren analistler, bu hafta, dünya genelinde sanayi üretimi ve yarın ABD'de açıklanacak enflasyon verilerinin yatırımcıların odağına yerleştiğini kaydetti. Analistler, ABD ile Çin arasındaki gelişmeler ve ABD'nin borç limitine ilişkin haber akışının da piyasalarda oynaklığı artırabileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.770 dolar seviyesinin destek, 1.810 doların direnç konumunda olduğunu söyledi.

Haftaya yükselişle başlayan altının gram fiyatı 487 liradan işlem görüyor
AA / Bekir Gürdamar - Ekonomi Haberleri
500