ABD'deki gelişmeyle hareketlenen dolar, 2021 yılının en yüksek seviyesini gördü

ABD'deki gelişmeyle hareketlenen dolar, 2021 yılının en yüksek seviyesini gördü

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

ABD'de 10 yıllık hazine tahvilleri getirisinin yüzde 1,5'un üzerinde değer kazanmasıyla hareketlenen dolar, 7,70 seviyesini görerek 2021 yılının rekorunu kırdı. Kur şu sıralar 7,67'den işlem görüyor.

ABD'de 10 yıllık hazine tahvil faizlerinin yüzde 1,5'un üzerinde değer kazanmasıyla hareketlenen dolar, 2021 yılının en yüksek seviyesine ulaştı.

Cuma gününü 7,53'ten kapatan kur, yeni haftaya da yükselişle başladı. Sabah saatlerinde 7,55 civarında hareket eden dolar, öğle saatlerinde yükselişini sürdürerek 7,70 seviyesini gördü. Böylece dolar 2021 yılının en yüksek seviyesini gördü. Kur saat 17.15 itibarıyla 7,67'den işlem görüyor.

EURO VE STERLİN NE KADAR?

Aynı dakikalarda euro 9,11'den, sterlin ise 10,62'den alıcı buluyor. Fed Başkanı Jerome Powell'ın geçen haftaki konuşmasında tahvil faizlerindeki yükselişe müdahale edeceğine dair bir sinyal vermemesi ile birlikte aralarında Türkiye'nin de yer aldığı gelişmekte olan ülke para birimleri baskı altında kaldı.

POWELL'IN AÇIKLAMASIYLA TAHVİL GETİRİLERİ GÜÇ KAZANDI

Powell geçen haftaki konuşmasında ABD'deki gevşek para politikasının devam edeceğini tekrar ifade etti. Powell tahvil piyasasındaki satışların "düzensiz" olmadığını veya uzun vadeli faizlerin Fed'den müdahale getirecek kadar yükselmesine yol açma ihtimalini düşük bulduğunu belirtti. Bu açıklamaların ardından ABD hazine tahvil getirilerindeki yükseliş tekrar güç kazandı.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

ABD'deki gelişmeyle hareketlenen dolar, 2021 yılının en yüksek seviyesini gördü
Haber Yorumları (29)
TENYELER: yarın da düşer sanki bu oyunlar yıllardır oynanıyor uzak durun, üretici değilde spekületörler, tefeciler, borsacılar kazanıyor kapitalist düzen , bir gün sonu gelir inşallah, kan emiciler
MOİZ KOHEN: kemal dervişi çağırırız nasılsa daha sağlam ölmedi imf ye gideriz bunlar kurtarır bizi
LEYLİM LEY: bana ne borandan kardanbana ne dolardan eurodanhacı emmin paça yemiş kaça yerse yesin beni hiç ilgilendirmiyor
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title