7 bin liraya çalışacak işçi bulamadığını söyledi, 5 bin liraya çalışmayı kabul eden çıkınca böyle çark etti

7 bin liraya çalışacak işçi bulamadığını söyledi, 5 bin liraya çalışmayı kabul eden çıkınca böyle çark etti

Haberler.com / Mesut Şahin - Haberler | Ekonomi

Sosyal medyada gündem olan bir sokak röportajında "7 bin liraya çalışacak eleman bulamıyorum" diyen besici, bir vatandaşın 5 bin liraya çalışmayı kabul edeceğini söylemesiyle geri adım attı. Vatandaşın "Adresini ver ben geleceğim. 7 bin lira da istemiyorum, 5 bin lira ver ben geleceğim" dediği besici, tartışmanın sonunda "Benle uğraşmayın ben köylüyüm" diyerek çekip gitti.

Sosyal medyada elden ele dolaşan bir sokak röportajı gündem oldu. Mikrofonun uzatıldığı bir besici "7 bin liraya çalışacak eleman bulamıyorum" deyince, hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

5 BİN LİRAYA ÇALIŞMAYI KABUL ETTİ

Röportaja dahil olan bir başka vatandaş "Adresini ver ben geleceğim. 7 bin lira da istemiyorum 5bin lira ver ben geleceğim" diyerek besiciden numarasını istedi. Besici ise işe geleceğini belirten vatandaşa "Ben yabancıyım benle uğraşmayın buralarda" dedi.

BESİCİ GERİ ADIM ATTI

Daha sonra bu işi yapacak olan kişinin tanıdık olması gerektiğini belirten besici, "Orada 60 bin hayvan var, güvenilir adam olacak. Ya sen hayvanlarımı öldürürsen ben ne yapacağım." dedi.

Bunun üzerine diğer vatandaş, "Sen diyorsun ki 'adam bulamıyorum'. 'Geleyim çalışayım' diyorum. Ondan sonra 'ben seni tanımıyorum' diyorsun" diye tepki gösterdi. Tartışmanın devamında besici "Ben köylüyüm, benle uğraşmayın" diyerek çekip gitti.

7 bin liraya çalışacak işçi bulamadığını söyledi, 5 bin liraya çalışmayı kabul eden çıkınca böyle çark etti
Haber Yorumları (26)
HALİL KARA: Bunlar böyle dönmeyi kimden öğreniyorlar acaba :D Kümes bakıcı arıyorum diyor. sonra 60 bin büyük baş hayvana dönüyor kümes. Tanıdık olcak diyor Afganları tanıyormuş gibi yalan ağızlarına yuva yapmış. Niye elaman bulamıyor biliyormusunuz o işin hakkı 7 bin liradan fazla anca afgan çalıştırabilir o paraya. Tüm iş verenler bu kafada tekstilciyim. Full afgan arap dolu ucuz işçi diye ama adamların iş ahlakı yok bir gün var bir gün yok kafanı çevirdin bütün işler yanlış şimdi cezasını çekiyorlar
MİLLİYETÇİ: kardeş rizede çay toplamak için günlük 200 TL yevmiye veriyorlar yemek çay çorba barınma hepsi dahil bir tane türk yok hepsi afgan türkmen niye çünkü bizimkilere zor geliyor kolay para kazanmak istiyorlar
ZONGULDAK’LI ŞÜKRÜ : Köylü adam kamerayı görünce yorum yapmak istemiş en büyük hatası bu. Kendini ifade edememiş. Bazı kişiler hakaret ederek yorum yapmışlar. Değil 7000 10000 verse o işi yapmam. Hayvan beslemeyi, evde kedi beslemeyle karıştırmayın. 5000 tl isteyen arkadaş birgün dayanamaz. Hayvan hastalığı, doğumu, bakımı kolay değil. Gecen gündüzün birbirine karışıyor. Afganlılar demek ki işi biliyor. Öyle tahmin ediyorum. Siyasi görüş ne olursa olsun ama hakaret etmeyin.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title