Amatör Futbol Takımlarının Taraftarları, Barış İçin Bir Araya Geldi!

Amatör Futbol Takımlarının Taraftarları, Barış İçin Bir Araya Geldi!

Amatör Futbol Takımlarının Taraftarları, Barış İçin Bir Araya Geldi!
Anadolu Ajansı - Haberler | Spor

İstanbul'da faaliyet gösteren amatör futbol takımlarının taraftarları, şiddet olaylarının son bulması amacıyla bir araya geldi.

İstanbul'daki amatör takımların taraftarları, barış için bir araya geldi. Kağıthanesporlu taraftarların ev sahipliğinde Nurtepe'de düzenlenen İstanbul Taraftar Grupları Birlik ve Beraberlik Yemeği'nde, Süper Amatör Lig maçı öncesinde Küçükköyspor taraftarı 17 yaşındaki Muhammed Yücel'in bıçaklanarak öldürülmesiyle gündeme gelen şiddete karşı, birlik ve beraberlik mesajı verildi.

MUHAMMED İÇİN YASİN-İ ŞERİF OKUNDU

Kağıthane Tayfa taraftar grubunun düzenlediği organizasyon, merhum Muhammed Yücel için okunan Yasin-i Şerif ile başladı, ardından dua edildi. Kağıthane Kulüpler Birliği Başkanı Hasan Cevahir'in düzenlenmesine destek verdiği barış toplantısına katılan taraftar gruplarından birer konuşmacı söz aldı ve düşüncelerini iletti. Yaklaşık 2 saat süren toplantının sonunda aralarında husumet olduğu bilinen taraftar grupları birlikte fotoğraf çektirdi. Toplantıda söz alan bir tribün lideri, "Evinden takımını desteklemek için çıkıp dönmeyen son kişi Küçükköysporlu Muhammed kardeşimiz olsun." ifadesini kullandı.

"KARDEŞLİĞİN İLK ADIMINI BURADAN ATIYORUZ"

"Bir araya gelmezler" olarak bilinen grupları aynı masada birleştiren Kağıthanespor taraftarları adına son sözü alan Emre Tozar, "Semtimizden başlayıp İstanbul'a saracak olan dostluk, barış ve kardeşliğin ilk adımlarını buradan atıyoruz. Yılmadan, yorulmadan bu mücadeleyi hep birlikte sürdüreceğiz." diye konuştu. Yemekte, aralarında husumet olan bazı gruplar yan yana gelerek barış sözü verdi. İstanbul'da 30 Aralık 2018'de Küçükköyspor ile Yıldırım Bosnaspor arasındaki Süper Amatör Lig maçı öncesinde, 17 yaşındaki Küçükköyspor taraftarı Muhammed Yücel bıçaklanarak öldürülmüştü. Türkiye Futbol Federasyonu, "artan şiddet ve yaşanan üzücü olaylar" gerekçesiyle 4, 5 ve 6 Ocak'ta Türkiye genelindeki tüm amatör müsabakaların oynanmayacağını duyurmuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (5)
ŞAPKACI: 3 GÜN SONRA UNUTACAĞINIZ ŞEYLERİ KONUŞMAYIN. ÖLEN ÖLDÜ DEĞİLMİ? ÇOCUĞUN HAYATI SÖNDÜ, AİLESİ PERİŞAN OLDU KİMİN UMURUNDA DEĞİLMİ? KIYTIRIK BİR AMATÖR MAÇINDA BUNLARI YAPIYORSANIZ YARIN TEPEYE ÇIKTIĞINIZDA MAZALLAH ORTALIK YANGIN YERİ OLUR.
VATAN: Size zahmet ölen cocuguda bir getirin de görek.Hep ayni hikaye
TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI: sözde kalmasın kim kime neyin kinini kusuyor vatan müdafasında düşmanamı vuruyorsunuz birilerinin ekmegine yag sürmeyin
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title