Maradona, bir başka futbol efsanesi George Best ile aynı gün vefat etti - Haberler
Haberi Paylaş

Maradona, bir başka futbol efsanesi George Best ile aynı gün vefat etti

Haberler.com - Spor
 - Güncelleme:

Arjantin efsanesi Diego Armando Maradona'nın 25 Kasım'daki vefatı futbolda acı bir tesadüfü de beraberinde getirdi. Bundan tam 15 yıl önce aynı gün bir başka futbol efsanesi olan George Best de yaşamını yitirmişti.

Arjantin efsanesi Diego Armando Maradona'nın ölüm haberi futbolda bomba etkisi yarattı. Maradona, kalp krizi nedeniyle yaşama gözlerini yumdu.

Bu gelişme futbolda acı bir tesadüfü de beraberinde getirdi. Bundan 15 yıl önce 2005 yılının 25 Kasım'ında futbol efsanesi George Best de yaşamını yitirmişti.

59 yaşında hayata veda eden Kuzey İrlandalı futbolcu, özellikle Manchester United kariyeriyle adından söz ettirmişti. 1963 yılında henüz 17 yaşındayken İngiliz devine transfer olan Best, 1974'e kadar 11 yıl Manchester United ile başarıdan başarıya koşmuştu.

Maradona, bir başka futbol efsanesi George Best ile aynı gün vefat ettiGeorge Best

YILIN FUTBOLCUSU SEÇİLDİ

İngiliz ekibinin 1965, 1967 ve 1968 Şampiyonlar Ligi şampiyonluklarının kazanmasında önemli bir rol oynayan George Best, 1968`de Avrupa`da "Yılın Futbolcusu" ve "Futbol Yazarları Birliği Yılın Futbolcusu" ödüllerine layık görülmüştü.

Maradona, bir başka futbol efsanesi George Best ile aynı gün vefat etti

HEYKELİ DİKİLDİ

Best'in Manchester United'ın evi olan Old Trafford'un önünde diğer kulüp efsaneleri Denis Law ve Bobby Charlton'la birlikte heykeli bulunmakta.

Haberler.com - Spor

George Best Arjantin Futbol Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Yeniçeri:

Kardeş Rıdvan abinle Maradona siyah beyaz kadar farklı ben ikisini de seyrettim ama sende haklısın Hagi ile alexsin kıyaslandığı futbol aklı olan bir ülkede yaşıyoruz

Abdullah:

Bu dünya kimsenin değil ve kimseye kalmayacak ölüm herkeze var ahiret ebedi CENNET ve Cehennem gerçek hesap günü gelecek yanımızda sadece yaptığımız iyilikleri götürebiliriz ve son nefeste iman ile gitmek mühim olanı birçok peygamber veli ve sahabelerde bu dünyadan gitti.

BU KALPLER UNUTMAYACAK:

Futbolun efsane ismi ne nur olsun kabri. Bizler büyüyoruz kalplerde sevgi yer edinmiş isimler gerçek aleme göçüp gidiyor kaliteli süratli zeki deparlarıyla ünlenmiş büyük futbolcuydu. ülkemizdede deparlarıyla efsane Rıdvan abi kendilerinede sağlıklı ömürler dilerim. Üzüldüm.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title