Haberler

Anatolia MTB Stage Race Ürgüp etabı tamamlandı

Abone Ol

Türkiye Bisiklet Federasyonunca düzenlenen ve Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından sınıflandırılan 'Anatolia MTB Stage Race' Ürgüp etabıyla devam etti. Ürgüp'te gerçekleşen dağ bisikleti yarışında sporcular, 36 kilometrelik parkurda mücadele etti. Yarış sonucunda dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

- Kapadokya'da 35 kilometre pedal çevirdiler

NEVŞEHİR - Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Uluslararası Bisiklet Birliği'nce tarafından sınıflandırılan ve toplamda dört gün sürecek etaplı dağ bisiklet yarışı, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Kapadokya'da devam etti.

Türkiye, İran ve Kazakistan'dan yarışmaya katılan ve süreye karşı yarışan 37 sporcu, Ürgüp'ten başladıkları yarışta, Ortahisar Beldesi, Çavuşin Köyü, ve Güllüdere ve Pancarlık Vadisi'nde pedal çevirerek yeniden Ürgüp'e ulaştı.

Parkurları, coğrafyası, iklimi ve çok daha fazlasıyla tarih kokan Anadolu'da pedallar 120 km boyunca medeniyetin izinde çevrilecek. 4 gün 4 etaptan oluşan ve dünyanın dört bir yanından gelen amatör ve profesyonel bisikletçiler birbirlerinin yanı sıra zorlu parkurlarla da mücadele etti.

Kapadokya'da 35 Km pedal çevirdiler

Anadolu'nun kalbinde organize edilen MTB Stage Races'in ikinci gününde ve ikinci etabında hala sırları çözülemeyen, her yıl milyonlarca turisti ağırlayan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Peri Bacaları'nın diyarı Nevşehir'de bisikletçiler, 35 kilometrelik parkurda mücadele etti. Kapadokya bölgesinin önemli merkezlerinden birisi olan Ürgüp merkezden başlayan yarış, Hadosan toprak yoldan Ortahisar, Çavuşin ve Rose Valley tırmanışla Ortahisar Kasabası, Pancarlık, Ürgüp'te tamamlandı.

Organizasyon hakkında açıklama yapan Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, "Daha önce benzer yarışlar düzenlendi ancak bu etapta ilk kez gerçekleştirildi. Hem ülkemiz hem de uluslararası arenada derece elde eden sporcuların katıldığı önemli bir organizasyon" dedi.

Yarışlar sonucunda genel klasmanda Cemil Bozkurt birinci, Nasuh Yılmazdağ ikinci, Harun Ömür ise üçüncü oldu. Elit kadınlarda ise birinciliği Alina Sarkulova, ikinciliği Azize Bekar, üçüncülüğü de Tatyana Genelava elde etti. Furkan Akçam'ın birinci olduğu elit erkekler kategorisinde ise Ahmet Can Akpınar ikinci, Emre Yuca Denis de üçüncü oldu.

Yarış sonrasında dereceye giren sporculara ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Kapadokya Ortahisar Nevşehir Spor Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title