Haberler

Saadet Partisi, yerel seçimlerde Gelecek Partisi ile ittifak yapabilir

Son Güncelleme:
Abone Ol

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, yerel seçimlere çeşitli yerlerde Gelecek Partisi ile birlikte girebileceklerini söyledi. Parti yetkilileri, seçim çalışmalarının sürdüğünü ve diğer siyasi partilerle de görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, yerel seçimlere çeşitli yerlerde Gelecek Partisi ile birlikte girebileceklerini söyledi.

Kaya, partisinin il başkanlığında düzenlenen "Millet-Vekili Buluşmaları" programında, TBMM tatile girmeden önce Meclis'te Gelecek Partisi ile grup kurduklarını anımsattı.

Grubun çalışmalara başladığını ifade eden Kaya, "Şimdi 10 Saadet Partili milletvekili, 10 Gelecek Partili milletvekili ile önümüzdeki 1 Ekim günü Meclis'in açılacağını biliyoruz. İlk üzerimize düşen görevin bütçe maratonunda milletin, emeklisinden gencine kadar bütün alanlarda problemlerini, sıkıntılarını dile getirerek bunların doğru bir şekilde ortaya çıkmasını temin etmeye çalışacağız." dedi.

Kaya, Saadet Partisinin yerel seçimlere iyi şekilde hazırlandığını belirtti.

Yerel seçim çalışmalarının sürdüğüne işaret eden Kaya, "Gelecek Partisi ile bir grubumuz var. Yerel seçimlere çeşitli yerlerde Gelecek Partisi ile birlikte girebiliriz. Kendi aramızda yapacağımız istişareler neticesinde 'şurada sizin adayınızı destekleyelim, burada bizim adayımızı destekleyin' şeklinde böyle bir birliktelik Gelecek Partisi ile olabilir. Diğer siyasi partilerle de dirsek temasımız devam edebilir." diye konuştu.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Sinan Tekin de partisinin milletvekillerinin program kapsamında tüm Türkiye'de ziyaretlerde bulunduğunu ve sorunları tespit ettiğini söyledi.

Kaynak: AA / Politika

Gelecek Partisi Mustafa Kaya Sp Politika Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title