Bitcoin Safiye'den sonra Bitcoin Kürşat! Benzer yöntemle milyonluk vurgun yaptı

Bitcoin Safiye'den sonra Bitcoin Kürşat! Benzer yöntemle milyonluk vurgun yaptı

12.11.2019 17:09 | Son Güncelleme: 12.11.2019 20:03

Aydın'da Bitcoin Safiye lakabıyla tanınan Safiye Gökçe Yüce'nin birçok kişiyi dolandırmasının ardından benzer bir olay da Muğla'da yaşandı. Marmaris'te bilgisayar dükkanı sahibi Kürşat isimli dolandırıcının, benzer yöntemle milyonluk vurgun yaptığı ortaya çıktı.

'Bitcoin Safiye' olarak tanınan Safiye Gökçe Yüce'nin Aydın'da tutuklanmasının ardından Marmaris'te de bilgisayar dükkanı sahibi Kürşat Ö.'nün de benzer yöntemle milyonluk vurgun yaptığı ortaya çıktı. 3 yıl önce topladığı paralarla ortadan kaybolan bilgisayarcı her yerde aranıyor.

YÖNTEM AYNI İSİMLER FARKLI

Aydın'da kendisini 'ekonomist-broker' olarak tanıtıp farklı meslek gruplarından çok sayıda kişiyi 'bitcoin' karşılığı yaklaşık 60 milyon lira dolandırdığı iddia edilen ve mağdurların 'Bitcoin Safiye' adını taktığı Safiye Gökçe Yüce'nin yakalanıp, tutuklamasının ardından benzer bir olayın da Marmaris'te yaşandığı ortaya çıktı.

Marmaris'in popüler alışveriş merkezinde bilgisayar ve bilgisayar yedek parça dükkanı bulunan Kürşat Ö., iddiaya göre, 5 yıl önce zengin arkadaşları aracılığıyla 'bitcoin' işine girdi. K.Ö., 2 yıl boyunca aralarında döviz bürosu sahibi, esnaf, turizmci ve iş insanları bulunan çok sayıda kişiden yüksek kar payı vaadiyle para topladı. İlk zamanlar para aldığı kişilerin, bitcoin karşılığı yüksek gelir etmesini sağlayan Kürşat Ö., 3 yıl önce ise dükkanını kapatıp, ortadan kayboldu. Milyonluk vurgun yapıp sırra kadem basan Kürşat Ö.'ye para verenler, dükkanın kapalı olduğunu görüp, telefonlarına da yanıt alamayınca dolandırıldıklarını anladı.Mağdurlar, Kürşat Ö.'yü bulmak için seferber oldu ancak sonuç alamadı.Farklı illerde de aynı yöntemle çok sayıda kişiyi dolandırdığı öne sürülen Kürşat Ö.'ye mağdurlardan İ.A., Marmaris 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde alacak davası açtı.

MİLYONLUK VURGUNUN ARDINDAN MARMARİS'TEN KAÇTI

Mahkeme tarafından çıkartılan tebligat, Kürşat Ö.'nün ikamet olarak gösterdiği dükkanına gönderildi. Kapalı dükkandan tebligat geri dönünce mahkeme, Kürşat Ö.'nün duruşmalara polis zoruyla getirilmesine karar verdi. Ancak Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Kürşat Ö.'nün ilçeden ayrıldığını tespit etti.

"TELEFONLARA CEVAP VERMİYOR"

K.Ö.'nün daha önce kiracı olduğu dükkanın sahibi Ertan Korkmaz, "Aniden ortadan kayboldu. Bir daha kendisine ulaşamadık. Telefonlarına da cevap vermiyor. Hakkında bildiğim şey, sadece eski kiracım olması ve bilgisayar teknisyeni olması. Özel yaşantısı ile ilgili hiçbir bilgim yok" dedi.İsmini vermeyen esnaf da Kürşat Ö.'nün bitcoin ile yüksek kar payı vadederek dolandırıcılık yaptığını geçen sene öğrendiklerini anlatıp, "Kendisi ortadan kaybolana kadar bir çok kişiye bitcoin ile ciddi paralar kazandırmıştı. Bazı çete veya grupların kendisini tehdit ettiğini, bu nedenle ortadan kaybolduğunu duyduk" diye konuştu.

''TEHDİT EDİLİYORDU''

İsmini vermeyen esnaf da Kürşat Ö.'nün, bitcoin ile yüksek kâr payı vadederek dolandırıcılık yaptığını geçen sene öğrendiklerini anlatıp, "Kendisi ortadan kaybolana kadar bir çok kişiye bitcoin ile ciddi paralar kazandırmıştı. Bazı çete veya grupların kendisini tehdit ettiğini, bu nedenle ortadan kaybolduğunu duyduk." diye konuştu.

Bitcoin Safiye'den sonra Bitcoin Kürşat! Benzer yöntemle milyonluk vurgun yaptı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bitcoin Safiye'den sonra Bitcoin Kürşat! Benzer yöntemle milyonluk vurgun yaptı - Aydın
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 21:27:03. #1.15#
title