Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'ten 7 Türk şirketine müjdeli haber

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'ten 7 Türk şirketine müjdeli haber

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Türkiye'nin not görünümünü iyileştiren uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch; Emlak Konut, OYAK, Şişe Cam, Arçelik, Ülker Bisküvi, Türk Telekom ve Turkcell'in olduğu 7 Türk şirketinin not görünümlerini olumlu yönde revize etti.

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notu görünümünü yükseltmesinin ardından 7 Türk şirketinin de not görünümlerini yukarı yönde revize etti.

Fitch'ten yapılan açıklamaya göre, Emlak Konut, OYAK, Şişe Cam, Arçelik, Ülker Bisküvi, Türk Telekom ve Turkcell'in kredi notlarının görünümleri "Negatif"ten "Durağan"a çıkarıldı.

TÜRKİYE'NİN NOT GÖRÜNÜMÜNÜ DE REVİZE ETMİŞLERDİ

Fitch Ratings, 20 Şubat'ta Türkiye'nin kredi notunu "BB-" olarak teyit ederken, kredi notu görünümünü "negatif"ten "durağan"a çevirmişti.

Türkiye'nin yeni ekonomi yönetimiyle daha tutarlı ve Ortodoks bir politikaya dönüşünün 2020'de düşen uluslararası rezervlerden, yüksek cari açık ve kötüleşen yatırımcı güveninden kaynaklanan kısa vadeli dış finansman risklerini hafifletmeye yardımcı olduğuna işaret edilen açıklamada, "Para politikası önemli ölçüde sıkılaştırıldı, uluslararası rezervler istikrar kazandı ve Türk Lirası kasım ayı başından bu yana dolar karşısında yüzde 18 değer kazandı." değerlendirmesinde bulunulmuştu.

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'ten 7 Türk şirketine müjdeli haber
Haber Yorumları (3)
FATİH: dibi gördüler artık yükselirler tabi :D
SOCARRALP: Yarın hepsi tavan olursa şaşırmam.
SELVİNAZ: Hepsi palavra göz boyama üçüncü dünya ülkelerine markette ürünler seneye degil üçbes ay öncesine göre yüzde yüz enflasyon hergün artıyor beceriksiz çapsız yöneticiler halkı sürekli yalanlarla palavralarla oyalıyor kimse inanmıyor
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title