Kapıköy Haberleri

Kapıköy haber, Kapıköy son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kapıköy - 27.2.2020
Kapıköy Gümrük Kapısı'na sahra hastanesi kuruluyor
TÜRKİYE'nin sınır komşusu İran'da koronavirüs nedeniyle ölümlerin ve vaka sayısının artması üzerine Van'da tedbirler artırılıyor.
Kapıköy - 27.2.2020
Takva: Van Shopping Fest'in bu yıl yapılmaması gündeme gelebilir
Çin'de ortaya çıkan ve komşu ülke İran'a da sıçrayan koronavirüs nedeniyle ölümlerin artması sonrası, bu ülkeye açılan Van'ın Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı da kapatıldı.
Kapıköy - 24.2.2020
Çavuşoğlu, İranlı mevkidaşı Zarif ile telefonda görüştü! İkili görüşmede koronavirüs salgınını ve depremi konuştu
İRAN'DA KORONAVİRÜS BİLANÇOSU ARTIYOR İran'da, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükselirken, virüsün bulaştığı kişi sayısı 47 oldu. İran ile Türkiye arasında kara ve demir yolu geçişlerine imkan veren Ağrı/Gürbulak, Van/Kapıköy, Hakkari/Esendere, Iğdır/Dilucu kara hudut kapıları ile Van/Kapıköy demir yolu hudut kapısı geçici süreyle giriş-çıkışlara kapatıldı.
Kapıköy - 24.2.2020
Van TSO'dan, önemli açıklama
Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi; "Felaketin meydana geldiği ilimiz ve bölgemizdeki bir diğer acı olay da 23 Şubat tarihinde merkez üssü İran'ın Hoy kentinde meydana gelen deprem olmuştur. 24 Ocak 2020'de Elazığ-Malatya'da meydana gelen depremin acıları henüz sarılmamışken, 1 ay sonra İran'da meydana gelen deprem başta Başkale ilçemiz olmak üzere Özalp ve Saray ilçelerimizde de büyük yıkımlara ve 9 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olmuştur. Yaşanan doğal afetten dolayı 50 vatandaşımızda yaralanmıştır. Son bir ay içerisinde ilimizde yaşanan 2 doğal affet dışında komşumuz İran'da tespit edilen korona virüs kentimizde büyük korkuya neden olmuştur. Çin'de ortaya çıkan ve binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan virüs komşu ülke İran'daki tespiti sonrası Kapıköy Gümrük kapısının da içerisinde yer aldığı 4 sınır kapımız geçişlere kapatılmıştır.
Kapıköy - 23.2.2020
SAĞLIK BAKANI KOCA İRAN SINIR KAPILARININ KAPANDIĞINI DUYURDU
4 SINIR KAPISI KAPATILDI İran'da korona virüs vakalarının artması sebebiyle Ağrı, Van, Hakkari ve Iğdır sınır kapılarının kapatıldığını duyuran Koca, "Bugün itibarıyla en son İsrail ve Lübnan dahil olmak üzere 32 ülkede toplam vaka sayısı, 74 bin 402 oldu. Toplam 2 bin 464 ölüm bildirimi söz konusu. Aldığımız tedbirlerle bu hastalığı uzak tutmayı başardık. Ancak hastalığın komşumuz İran'da görülmesi ve vakaların artması bizler için alarm anlamına gelmektedir. Korona virüs bilim kurulumuz İran gündemiyle toplantılarını yaptı. Bizzat İran Sağlık Bakanı Sait Namaki ile görüştüm. Sayın Cumhurbaşkanımız konuyu yakından takip etmekteler. Bugün itibarıyla İran'da toplam vaka sayısı 43, ölüm sayısı ise 8 olarak kaydedildi. İran'dan üç adet kara yolu hudut kapımız mevcut. Ağrı-Gülbulak, Van-Kapıköy, Hakkari-Esendere, buna ek olarak Iğdır'da bulunan Özerk Nahçıvan bölgesine açılan Dilucu Sınır Kapısı mevcut.
Kapıköy - 23.2.2020
Sağlık Bakanı Koca'dan Van'ı etkileyen deprem ve koronavirüs açıklaması Açıklaması
"İran'dan Türkiye'ye gelişler durdurulmuş oldu" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün itibarıyla en son İsrail ve Lübnan dahil olmak üzere 32 ülkede toplam koronavirüs vaka sayısının 74 bin 402 ve toplam 2 bin 464 ölüm bildirimi olduğunu kaydederek, şöyle devam etti: "Erken dönemde aldığımız etkili tedbirlerle bugüne kadar bu hastalığı ve salgını ülkemizden uzak tutmayı başardık. Ancak hastalığın komşumuz İran'da görülmesi, vakaların ve ölümlerin artışı bizler için alarm anlamına geliyor. Bu haber üzerine Koronavirüs Bilim Kurulumuz, İran gündemiyle toplantılarını yaptı, her ihtimal masaya yatırıldı. Ayrıca İran makamlarıyla ve ilgili tüm kurum, kuruluşlarımızla görüşmeler gerçekleştirildi. Bizzat İran Sağlık Bakanı Sayın Sait Nemeki ile görüştüm. Sayın Cumhurbaşkanımız konuyu çok yakından takip etmekteler, özellikle vatandaşımızı korumak adına bilim kurulumuzun alınması gereken tüm tedbirleri almamız talimatını verdiler." Koca, bugün itibarıyla İran'da toplam vaka sayısının 43, ölüm sayısının ise 8 olarak kaydedildiğini aktararak, "İran'la 3 adet kara hudut kapımız mevcut: Ağrı Gürbulak, Van Kapıköy ve Hakkari Esendere.
Kapıköy - 23.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
VAN-İRAN SINIRINDA GİRİŞ ÇIKIŞLAR DEVAM EDİYOR TÜRKİYE'nin sınır komşusu İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükselirken, Van'da alınan tedbirler de artırıldı. Kapıköy Gümrük Kapısı'nda görevli personelin maske ve eldiven kullandığı, şüpheli görünenlerin ise sınır kapısından alınmayacağı bertiliyor.
Kapıköy - 22.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, ================================= Van-İran sınırında giriş çıkışlar devam ediyor VAN,- TÜRKİYE'nin sınır komşusu İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükselirken, Van'da alınan tedbirler de artırıldı. Kapıköy Gümrük Kapısı'nda görevli personelin maske ve eldiven kullandığı, şüpheli görünenler ise sınır kapısından alınmayacağı bertiliyor.
Kapıköy - 22.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Rejim uçakları Sarmin kasabasını bombalıyor haberi görüntü dökümü -Bombardıman görüntüleri -Patlamalar sonrası dumanlar -Birçok noktadan yükselen dumanlar -Anons Haber-Kamera: Hasan DÖNMEZ-İbrahim KÖRDEMİRCİ/İDLİB (Suriye)   ========================== SAFRANBOLU'DA 2 BİN 237 UZMAN ERBAŞ YEMİN ETTİ    KARABÜK'ün Safranbolu ilçesindeki 125. Jandarma Alay Komutanlığı'nda 2 bin 237 uzman erbaş, yemin ederek, göreve başladı.  125. Jandarma Alay Komutanlığı'nda düzenlenen törenle 30'uncu dönem jandarma asayiş branşı 2 bin 237 uzman erbaş yemin etti. Törene Karabük Valisi Fuat Gürel, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, Bilecik 2'nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Hasan Başkök, Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Karabük Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ ve gaziler katıldı. Törende konuşan Orgeneral Çetin, kursu tamamlayan uzman erbaşlara başarılar diledi. Kursta başarılı olan uzman erbaşlara Orgeneral Çetin, Vali Gürel, Korgeneral Çitil ve Albay Başkök tarafından belgeleri verildi.   Törende, mehteran ve uzman erbaşların gösterileri ilgiyle izlendi.   GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- -Törenden görüntüler -Konuşmalar -Askerlerin gösterileri Haber-Kamera: Yasin ALDEMİR/SAFRANBOLU (Karabük), ================================= İRAN SINIRINDAKİ VAN'DA GİRİŞ ÇIKIŞLAR DEVAM EDİYOR TÜRKİYE'nin sınır komşusu İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükselirken, Van'da da bir dizi önlemler alınmaya başlandı. Van'ın İran'a açılan Kapıköy Gümrük Kapısı'nda görevli personel, maske ve eldiven kullanmaya başlarken, Türkiye'ye giriş yapan bazı İranlıların da maske taktığı görüldü.
Kapıköy - 21.2.2020
Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısının ardından soruları yanıtladı Açıklaması
"İran'daki vakaların kaynağı Çin" Nemeki'nin, İran'da 18 koronavirüs vakası olduğu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği bilgisini verdiğini aktaran Koca, şöyle konuştu: "Bu süreci özellikle şeffaf götürmek istediklerini de ifade ettiler. Ben de Türkiye olarak, hem yardım malzemesi anlamında tıbbi maske ve elbise, özellikle yeni geliştirdiğimiz yerli tanı kiti dahil olmak üzere, yardım etmeye hazır olduğumuzu ve 26 kişiden oluşan ve bu süreci neredeyse her gün bir araya gelerek, sağlıklı götürmeye çalışan Bilim Kurulumuzun varlığını ve bu çerçevede istenirse bir bilim heyetinin destek vermeye hazır olduğunu ifade ettim. Bu anlamda özellikle çok teşekkür ettiler. Bu süreci birlikte yakın iş birliği, iletişimle götürmemizin faydalı olacağını, hem bakan yardımcımın hem kendileri de İran'dan bir bakan yardımcısı arkadaşla yakın ilişki içinde olunması sağlandı. Bizler de bakanlar olarak, belli aralıklarla bu süreci yakın takip etmek noktasında konuşmuş olduk. Hastalığın Kum kenti ve çevresinde görüldüğünü ifade ettiler. Diğer bölgelerde özellikle sınırımıza yakın Tebriz ve Batı bölgesinde görülmediğini, Tahran ve bir iki eyalette daha benzer vakanın olduğunu ama bu vakaların da Kum kenti temaslı olduğunu özellikle ifade ettiler. Burada görülen vakaların da kaynak olarak Çin olduğunu, Çin'e gidip gelenlerle temas sonrası bu enfeksiyonun, salgının oluştuğunu ifade ettiler." Fahrettin Koca, İranlı mevkidaşına, bu mücadelede her şekilde yardımcı olma niyetlerini beyan ettiğini belirterek, "İranla özellikle bu dönemde kara hudut kapılarımızın, Ağrı Gürbulak, Van Kapıköy, Hakkari Esendere ve buna ilave olarak Iğdır'dan özerk Nahçıvan bölgesine açılan Dilucu Sınır Kapısı'nda tedbirlerimizi daha da genişleterek aldığımızı ifade ettim.
Kapıköy - 21.2.2020
Bakan Koca: İran'dan hastalık belirtisi olan yolcuları almıyoruz
'HASTALIK BELİRTİSİ OLAN YOLCULARI ALMAMAYA BAŞLADIK' Bakan Koca, İran Sağlık Bakanı ile görüşmesinde virüsün Kum kenti ve çevresinde görüldüğünü ifade ettiğini aktararak şöyle konuştu: "Diğer bölgelerde özellikle sınırımıza yakın Tebriz ve batı bölgesinde görülmediğini Tahran ve bir iki eyalette daha benzer vakanın olduğunu; ama bunların da Kum kenti temaslı olduğunu ifade ettiler. Burada görülen vakaların da kaynak olarak Çin olduğunu, Çin'e gidip gelenlerle temas sonrası bu enfeksiyonun bulaştığını ifade ettiler. İran ile bu dönemde kara hudut kapılarımız Ağrı- Gürbulak, Van- Kapıköy, Hakkari- Esendere ve buna ilave olarak Iğdır'dan Nahçıvan bölgesine açılan Dilucu sınır kapısında da tedbirlerimizi daha da genişleterek aldığımızı ifade ettim.
Kapıköy - 21.2.2020
Bakan Koca: "Sınırımıza yakın bölgede hastalığın görülmediğini ifade ettiler"
"Bu kapılarda 24 saat sağlık personeli bulunduruyoruz" İran ile ilgili olarak özellikle bu dönemde tedbirleri arttırdıklarına işaret eden Koca, şu ifadeleri kaydetti: "Kara hudut kapılarımızın Ağrı Gürbulak, Van Kapıköy Hakkari Esendere ve buna ilave olarak Iğdır'dan özellikle Nahcivan bölgesine açılan dil ucu sınır kapısında da tedbirleri daha da genişleterek aldığımızı ifade ettim.
Kapıköy - 21.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------- Hastane önündeki polis aracından görüntü Hastane önündeki polis ekiplerinden görüntüler Hasta girişi ve tabelası Haber-Kamera: Soner AYDIN-Mustafa ERCAN/MERSİN, ============================= Vidanjör, kanalizasyona kimyasal boşalttı SAKARYA'da, kanalizasyon hattına bir vidanjör kimyasal atık boşalttı. Kimyasalın kokusu şehir merkezine sararken, Adapazarı ilçesinde bulunan özel bir okul tedbir maksatlı boşaltıldı.  Erenler ve Adapazarı'nın bazı bölgelerinde yayılan kötü koku şehirde paniğe neden oldu. Tuvaletlerden kokunun yayılmasıyla AFAD ve Sakaryu Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekipleri alarma geçti. Kanalizasyon hattının geçtiği bölgede bulunan bir özel okul koku nedeniyle eğitime ara verdi. Şehirde korku ve paniğe neden kokunun sebebi belli oldu. Erenler'den yeni yerleşim bölgesine kadar olan bölümde etkili olan kokunun sebebinin atık bacasından dökülen kimyasal olduğu ortaya çıktı. Kısa sürede titiz bir çalışma yürüten ekipler, mobese kameralarını izleyerek 34 TA 2968 plakalı Emre Niş adına kayıtlı vidanjörün Arifiye ilçesi Hanlı Mahallesi D-100 yan yol üzerindeki kanalizasyon bacasından kimyasal atık döktüğünü tespit etti. SASKİ ekipleri kimyasal atık döken vidanjör sahibi hakkında Sakarya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne ve polis karakoluna giderek şikayetçi oldu.  SASKİ ŞİKAYETÇİ OLDU  SASKİ ekipleri insan sağlığını tehdit edecek bir olay yaşanmadan kanal araçları ve vidanjörlerle müdahalede bulunarak atığı seyreltti. Kaçak dökümü gerçekleştiren vidanjör sahibi Emre Niş hakkında yasal işlem başlatıldı.  ETKİN VE HIZLI MÜCADELE  SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "İnsan sağlığını hiçe sayan ve çevreyi kirletmekten korkmayan şahıs ve kurumların en ağır cezayı almaları için elimizden geleni yapacağız. Ekiplerimizin hızlı ve başarılı müdahalesiyle insan sağlığı açısından olumsuz bir olay yaşanmadan atığın seyreltilmesini sağladık. Kanal araçlarımız ve vidanjörlerimiz bölgede oluşan kötü kokunun da bir an önce giderilmesi için çalışmalarını özverili bir şekilde sürdürüyor. Başlatılan yasal süreci en başından sonuna kadar Sakarya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde takip edeceğiz" ifadelerine yer verildi.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------- Okulun boşaltılması Vidanjörün fotoğrafları HABER-KAMERA:  Güven HASBAŞ / ERENLER,Sakarya =============================== İran sınırındaki Van'da giriş çıkışlar devam ediyor TÜRKİYE'nin sınır komşusu İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükselirken, Van'da da bir dizi önlemler alınmaya başlandı. Van'ın İran'a açılan Kapıköy Gümrük Kapısı'nda görevli personel, maske ve eldiven kullanmaya başlarken, Türkiye'ye giriş yapan bazı İranlıların da maske taktığı görüldü.
Kapıköy - 20.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
İranlı turistlerin geldiği Van'da, koronavirüs tedbirleri(2)SINIRDA KORONAVİRÜS'E KARŞI TEDBİR ALINIYORİran'ın Kum kentinde koronavirüs nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybetmesi sonrası Van'nın Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı'nda tedbirle alınırken, İranlı turislerin de giriş ve çıkışları...
Kapıköy - 20.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 5
İran'ın Kum kentinde korona virüsü nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybetmesi sonrası İranlı turistlerin yoğun olarak geldiği Van'da, Vali Bilmez alınacak tedbirlerin değerlendirilmesi için toplantı yaptı. Valilikte yapılan toplantıya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Sağlık Müdürü Mahmut Sünnetçioğlu, Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hayrettin Yıldırım, İl Göç İdaresi Müdürü Cuma Omurca, 6. Hudut Tugay Komutanlığı ve ilgili kurumlardan temsilciler katıldı. Toplantıda Vali Bilmez, korona virüsünün İran'da ortaya çıkmasıyla bazı tedbirlerin alınmasının zorunlu hale geldiğini belirterek, genel durum değerlendirmesi yaptı.  Alınacak tedbirlerin istişare edildiği toplantıda Öncelikle Türkiye-İran sınırı Saray İlçesi'ndeki Kapıköy Gümrük Kapısına termal kamera montajı yapılması, sağlık odası kurulması ve yabancılarla irtibat halinde olan gümrük kapısında çalışan personelin koruyucu maske ve ekipman kullanması ile (covid-19) korona virüsü hakkında eğitimden geçirilmesi kararı alındı.
Kapıköy - 20.2.2020
Van'da yeni tip koronavirüs önlemleri
Virüse karşı alınacak tedbirlerin değerlendirildiği toplantıda, Türkiye-İran sınırındaki Saray ilçesinde bulunan Kapıköy Gümrük Kapısına termal kamera montajı yapılması, sağlık odası kurulması ve yabancılarla irtibat halinde olan personelin koruyucu maske ve ekipman kullanması ile virüs hakkında eğitimden geçirilmesi kararlaştırıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kapıköy Haberleri | Kapıköy Haber - Haberler - Sayfa 3 - Kapıköy haberleri, son dakika kapıköy haber ve gelişmeleri burada. Sağlık Bakanı Koca, taziye ziyaretinde bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 08:07:45. #1.14#
title