İçişleri Bakanlığı'nın şehirler arası yolculuğu kısıtlayan genelgesi sonrasında, otogarlar boş kaldı

Dün gece İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı yeni ek genelgede yer alan şehirler arası yolculukların valilik iznine bağlanması sonrasında, İstanbul'daki otogarlarda sessizlik hakim oldu.

28.03.2020 01:00 | Son Güncelleme: 29.03.2020 12:27

Artarak yayılmaya devam eden koronavirüs, ülke genelinde yeni önlemlerin alınmasına sebep oldu. Bu önlemler içerisinde bulunan ve vatandaşlara yapılan "Evde kal" çağrısı sonrasında insanlar evlerine çekildi. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı yeni genelge sonrasında şehirler arası yolcu taşımacılığına belli başlı kısıtlamalar getirildi. Bundan sonra şehir değiştirmek için valilik izni alınması gerektiğini duyan vatandaşlar, evlerinde kalırken otogarlarda sessizlik ve sakinlik oldu.

SEFERDEKİ OTOBÜSLERE SIKI TEDBİR

İçişleri Bakanlığı'nın şehirler arası yolcu taşımacılığına kısıtlama getirmesinin ardından yeni ek genelge ile birlikte valilik iznine bağlanmasına karar verildi. Karar sonrası milyonlarca insanın yaşadığı İstanbul'da yer alan otogarlar, 81 il valiliğine gönderilen genelge ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından bomboş kaldı. Sefere çıkacak olan otobüslerde ise önceden yayınlanan genelge ile getirilen yasaklar uygulanıyor, otobüslerin alabileceği mevcut yolcu sayısının yarısı kadar yolcu alınıyor ve ikili koltuklarda bir koltuk boş bırakılıyor.

İçişleri Bakanlığı'nın şehirler arası yolculuğu kısıtlayan genelgesi sonrasında, otogarlar boş kaldı

Kaynak: İHA

İlgili Haberler

Şu an buradasınız: İçişleri Bakanlığı'nın şehirler arası yolculuğu kısıtlayan genelgesi sonrasında, otogarlar boş kaldı - Ekonomi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 02:54:00. #1.15#
title