İSPARK değnekçileri gözaltına alındı

İSPARK değnekçileri gözaltına alındı

19.11.2019 15:18 | Son Güncelleme: 19.11.2019 17:19

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Tarlabaşı Bulvarı'nda İSPARK'a ait otoparkta gece saatlerinde araçları yönlendiren 2 değnekçiyi gözaltına aldı. Değnekçilerin, dolandırıcılık ve kasten yaralama gibi suçlardan kaydı olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSPARK'a ait bazı otoparklarda, mesai saatleri dışında park eden sürücülerden yetkileri olmadığı halde para talep eden değnekçiler tekrar ortaya çıkmıştı. Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Tarlabaşı Bulvarı'nda gece saatlerinde araçları yönlendiren 2 değnekçiyi gözaltına aldı.

EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

Vatandaşların büyük tepkisini çeken olay sonrası harekete geçen Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Haber görüntülerini inceleyen ekipler değnekçileri tespit etti.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR

Tespit edilen Kazım A.(53) ve Süleyman T. (53) saat 00.15'te Tarlabaşı Bulvarı üzerinde araçları yönlendirirken gözaltına alındı. Kazım A.'nın 5 trafik kanununa muhalefet, dolandırıcılık ve 2 kasten yaralama olmak üzere toplam 8 suç kaydı olduğu tespit edilirken, Süleyman T.'nin de trafik kanuna muhalefetten kaydı olduğu ortaya çıktı.

SERBEST KALDILAR

Kabahatler Kanunu'na göre 108'er lira ceza kesilen, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Özellikle restoran, deniz kenarı ve eğlence mekanları gibi kalabalık yerlerin yakınındaki İSPARK otoparkları işgal eden değnekçiler sürücülerden para talep ediyordu. Hafta sonu çekilen görüntülerde Taksim Tarlabaşı Bulvarı'ndaki değnekçi 'Fiş kesiyor musun?' sorusu üzerine, "Fiş yok. Biz de burada çorbadayız, ekmekteyiz. 10 lira ver yeter" şeklinde cevap vermişti. Kimi değnekçiler ise görüntülendiğini anladığı sırada kaçmaya başlamıştı. Değnekçilerin görüntülerde sürücülere, "Kafana göre ne versen yeter, gündüz İSPARK bakıyor akşam biz bakıyoruz, aracınız burada güvende, çizilmez" gibi ifadeler kullanmıştı. Bağdat Caddesi, Bakırköy ve Karaköy'deki otoparkların da değnekçiler tarafından işgal edildiği görülmüştü.

İSPARK değnekçileri gözaltına alındı
İSPARK değnekçileri gözaltına alındı
İSPARK değnekçileri gözaltına alındı
İSPARK değnekçileri gözaltına alındı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (41)
KAPTAN: 108 yerine 1, 800 TL Ceza ve 1 ay hapis cezası verin para ödenmedende salıverilmesinler. 108 TL neymiş ya
EFS: sonuç çıkınca yine bela olacak
FASAFİSO: Benim arabadada delikli değnek var el mi yaman bey mi yaman
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title