İSPARK değnekçileri gözaltına alındı
Haberler » Güncel » İSPARK değnekçileri gözaltına alındı - Haber

İSPARK değnekçileri gözaltına alındı

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Tarlabaşı Bulvarı'nda İSPARK'a ait otoparkta gece saatlerinde araçları yönlendiren 2 değnekçiyi gözaltına aldı. Değnekçilerin, dolandırıcılık ve kasten yaralama gibi suçlardan kaydı olduğu ortaya çıktı.

İSPARK değnekçileri gözaltına alındı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSPARK'a ait bazı otoparklarda, mesai saatleri dışında park eden sürücülerden yetkileri olmadığı halde para talep eden değnekçiler tekrar ortaya çıkmıştı. İlçe ekipleri Bulvarı'nda gece saatlerinde araçları yönlendiren 2 değnekçiyi gözaltına aldı.

EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

Vatandaşların büyük tepkisini çeken olay sonrası harekete geçen Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. görüntülerini inceleyen ekipler değnekçileri tespit etti.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR

Tespit edilen Kazım A.(53) ve Süleyman T. (53) saat 00.15'te Tarlabaşı Bulvarı üzerinde araçları yönlendirirken gözaltına alındı. Kazım A.'nın 5 trafik kanununa muhalefet, dolandırıcılık ve 2 kasten yaralama olmak üzere toplam 8 suç kaydı olduğu tespit edilirken, Süleyman T.'nin de trafik kanuna muhalefetten kaydı olduğu ortaya çıktı.

SERBEST KALDILAR

Kabahatler Kanunu'na göre 108'er lira ceza kesilen, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Özellikle restoran, deniz kenarı ve eğlence mekanları gibi kalabalık yerlerin yakınındaki İSPARK otoparkları işgal eden değnekçiler sürücülerden para talep ediyordu. Hafta sonu çekilen görüntülerde Taksim Tarlabaşı Bulvarı'ndaki değnekçi 'Fiş kesiyor musun?' sorusu üzerine, "Fiş yok. Biz de burada çorbadayız, ekmekteyiz. 10 lira ver yeter" şeklinde cevap vermişti. Kimi değnekçiler ise görüntülendiğini anladığı sırada kaçmaya başlamıştı. Değnekçilerin görüntülerde sürücülere, "Kafana göre ne versen yeter, gündüz İSPARK bakıyor akşam biz bakıyoruz, aracınız burada güvende, çizilmez" gibi ifadeler kullanmıştı. Bağdat Caddesi, Bakırköy ve Karaköy'deki otoparkların da değnekçiler tarafından işgal edildiği görülmüştü.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: İSPARK değnekçileri gözaltına alındı
HABER YORUMLARI
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler