HRİSTİYANLIK HABERLERİ

Hristiyanlık Haberleri

Hristiyanlık haber, Hristiyanlık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hristiyanlık - 12.12.2019
Etiyopya'da Aksum Krallığı dönemine ait kayıp şehir bulundu
Etiyopya'da Aksum Krallığı döneminde ticari merkezlerden biri olduğu anlaşılan ve Afrika'daki Hristiyanlık tarihine ışık tutacak kayıp bir şehir keşfedildi.
Hristiyanlık - 11.12.2019
1500 yıllık hastane yazıtı heyecan yarattı
Sidyma Antik Kenti yakınlarında, üzerinde eski Yunanca 'Bu yapı, yabancılar için bir liman, hastalar içinse bir tedavi yeridir. Merhamet o hasta düşen kimselere' yazan, 1500 yıllık yazıt bulundu. Yazıtın, Hristiyanlık döneminden hastaneye ait olduğunu belirten araştırma görevlisi Fatma Avcu, Yazıtın nereden getirildiği belli olmadığı için arkeolojik olarak bir kalıntıya ulaşamadık dedi.
Hristiyanlık - 11.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 15
-Babanın cenazeden arşiv görüntüsü Haber-Kamera: Gürkay GÜNDOĞAN-Cem SÜRMENELİ/ZONGULDAK, ================================= 1500 yıllık hastane yazıtı heyecan yarattı   Sidyma Antik Kenti yakınlarında, üzerinde eski Yunanca 'Bu yapı, yabancılar için bir liman, hastalar içinse bir tedavi yeridir. Merhamet o hasta düşen kimselere' yazan, 1500 yıllık yazıt bulundu. Yazıtın, Hristiyanlık döneminden hastaneye ait olduğunu belirten araştırma görevlisi Fatma Avcu, "Yazıtın nereden getirildiği belli olmadığı için arkeolojik olarak bir kalıntıya ulaşamadık" dedi.
Hristiyanlık - 11.12.2019
Muğla'da antik kent yakınlarında yazıtlar bulundu
1500 yıllık hastane yazıtı Yazıtlar arasında Sidyma ve civarındaki çeşitli köylerde Hristiyanlık döneminden bir hastaneye ait vezinli bir yazıtın yer aldığını aktaran Onur, şunları kaydetti: "Antik kente yakın Ge Mahallesi'ndeki mezarlıkta bulunan ve bölgede ilk kez rastlanılan hastane yazıtında, yabancılara ve kendisini hasta hissedenlere yönelik sözler yer alıyor.
Hristiyanlık - 5.12.2019
Cambridge Camisi açılış töreni
Winter, inanlar olarak beraber çalışılması durumunda dünyada yaşanan zorlukların ele alınabileceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hem Hristiyanlık hem de İslamiyet inançları, bize iyi komşular olmayı öğretiyor.
Hristiyanlık - 4.12.2019
İBB'den her inanca eşit hizmet
-YENİ HİZMETTEN İNANÇ GRUPLARI MEMNUN- Katolik Kilisesi Pederi Remzi Diril, yeni hizmetten duyduğu memnuniyeti, "Bir insanın aramızdan ayrılması sürecinde bir din adamının orada olması insanların içini rahatlatıyor. Hristiyanlıktan bir papaz, bir alevi ,bir imam… İnsanlarınasıl sıcak bir şekilde kucakladığının bence en büyük göstergelerinden biri olacak" sözleriyle dile getirdi.
Hristiyanlık - 1.12.2019
Aralık 2019 Dünya Gündemi
24 Aralık: Hristiyanlıkta Hazreti İsa'nın doğumunun kutlandığı Noel Bayramı dolayısıyla Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Vatikan'daki Aziz Petrus Bazilikası'nda Noel Ayini'ni yönetecek.
Hristiyanlık - 24.11.2019
Almanya'nın 10. Cumhurbaşkanı Wulff'tan "İslamiyet bize aittir" vurgusu
Almanya'nın 10. Cumhurbaşkanı Christian Wulff, "Hristiyanlık ve Yahudiliğin belirlediği değerlerimizin yanında, 'Artık İslam da bize aittir, parçamızdır' dedim.
Hristiyanlık - 17.11.2019
Avusturya Cumhurbaşkanı: "Müslümanlar, ebedi yabancılar olarak görülmemeli"
Vural, Avrupa'da İslam veya Müslümanların yabancı ya da tehdit oluşturduğunu iddia edenlerin kendi geçmişleriyle çeliştiklerini vurgulayarak, Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam'ın aynı kaynaktan çıkan ve Orta Doğu'dan dünyaya yayılan dinler olduğunu söyledi.
Hristiyanlık - 15.11.2019
AK Parti'li Öztürk: "Din bir ihtiyaçtır, eğer biz doğru din eğitimi veremezsek, merdiven altı din...
Öztürk, toplumun doğru dini bilgiyle aydınlatılmasının bir gereklilik olduğunu ifade ederek, "Din bir ihtiyaçtır. Eğer biz doğru din eğitimi veremezsek, merdiven altı din eğitimi verilir. Bunun da sonuçlarını geçmişte gördük. Vicdan önemli. Ama vicdan hiçbir zaman dinin yerini tutmaz. Bunu filozoflar tartışıyor. Schopenhauer'in meşhur tezi var 'Vicdan dinin yerini tutabilir mi?' diye. Jean Jacques Rousseau diyor ki; 'Din eğitimi şarttır çünkü ilk insan aynı zamanda ilk peygamberdir.' Ben Müslümanım, Garo Paylan Hristiyan. Ben inanıyorum ki Müslümanlık da Hristiyanlık da Musevilik de tüm dinler de insanlığın hayrı için var.
Hristiyanlık - 15.11.2019
Hristiyanların gizli ibadet yeri keşfedilmeyi bekliyor
HER BİR KAT AYRI YAŞAM ALANI Murat Nehri'ne bakan tarafı yaklaşık yerden 300 metre yükseklikte bulunan mağaranın katlar arası çapraz geçişleri bulunuyor. Katlar arası geçiş yuvarlak bacalarla, odadan odaya geçişler ise kapılarla sağlanıyor. Birinci katında zahire depoları, orta katta oturma odaları, en üst katta ise iki harem odası yer alıyor. Katlar arası geçişlerin yuvarlak bacalarla sağlandığı mağaranın en üst tarafında gözetleme kuleleri bulunuyor.  Bingöl Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Nebi Butasım, Zağ Mağaraları'nın tarihi hakkında kesin bir bilginin olmadığını belirterek, mağaranın tarihinin ortaya çıkarılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Butasım, "Yapının Bizans ve Roma'nın son dönemlerinde 5-6 ve 7'nci yüz yıllarda yapıldığı düşünülüyor. Tabi bu araştırmalarımız sonucunda kesinlik kazanacaktır. Bu yerleşke kaya oyma yerleşkesidir. Kendi çevresinde bazı eski kalıntılar da bulunmaktadır. Sadece kaya yerleşkesiyle sınırlı bir alan değil, kuzey ve batısında bazı yıkıntılar da bulunmaktadır. Burası 2003 Bingöl depreminde kapalı bir alan şeklindeydi. Tarihi rivayetlere de uymaktadır. Timur döneminde bu yerleşkenin bulunamadığı ve gizli geçitle geçildiği bilinmektedir. Orada paça şeklinde bir gizli geçidin olduğu biliniyor. Şu anda paça şekilleri ve kalıntıları hala ayaktadır. Tabi 2003 depreminde paçanın üst kısmı tamamen yıkıldı. Zağ yerleşkesinin özellikle ilk Hristiyanlık döneminde kullanıldığı düşünülüyor.
Hristiyanlık - 15.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 9
HER BİR KAT AYRI YAŞAM ALANI Murat Nehri'ne bakan tarafı yaklaşık yerden 300 metre yükseklikte bulunan mağaranın katlar arası çapraz geçişleri bulunuyor. Katlar arası geçiş yuvarlak bacalarla, odadan odaya geçişler ise kapılarla sağlanıyor. Birinci katında zahire depoları, orta katta oturma odaları, en üst katta ise iki harem odası yer alıyor. Katlar arası geçişlerin yuvarlak bacalarla sağlandığı mağaranın en üst tarafında gözetleme kuleleri bulunuyor.  Bingöl Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Nebi Butasım, Zağ Mağaraları'nın tarihi hakkında kesin bir bilginin olmadığını belirterek, mağaranın tarihinin ortaya çıkarılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Butasım, "Yapının Bizans ve Roma'nın son dönemlerinde 5-6 ve 7'nci yüz yıllarda yapıldığı düşünülüyor. Tabi bu araştırmalarımız sonucunda kesinlik kazanacaktır. Bu yerleşke kaya oyma yerleşkesidir. Kendi çevresinde bazı eski kalıntılar da bulunmaktadır. Sadece kaya yerleşkesiyle sınırlı bir alan değil, kuzey ve batısında bazı yıkıntılar da bulunmaktadır. Burası 2003 Bingöl depreminde kapalı bir alan şeklindeydi. Tarihi rivayetlere de uymaktadır. Timur döneminde bu yerleşkenin bulunamadığı ve gizli geçitle geçildiği bilinmektedir. Orada paça şeklinde bir gizli geçidin olduğu biliniyor. Şu anda paça şekilleri ve kalıntıları hala ayaktadır. Tabi 2003 depreminde paçanın üst kısmı tamamen yıkıldı. Zağ yerleşkesinin özellikle ilk Hristiyanlık döneminde kullanıldığı düşünülüyor.
Hristiyanlık - 11.11.2019
Nijerya'nın eğitim meselesi ve işkence iddiaları
Ailelerin çocuklarını kiliselere göndermelerinin nedeni de papazların hasta ya da sorunlu çocukları "mucize" yoluyla iyileştirebileceğine inanmaları. Kötü muameleye maruz kalan gençlerin bulunduğu ve Kilise tarafından idare edilen rehabilitasyon merkezlerine yönelik uluslararası medyada çıkan haberlerde ise herhangi bir dini terim kullanılmaması dikkat çekti. Kilise ya da Hristiyanlık ile ilgili bir terim kullanılmazken sadece "ibadethane" ya da "dua evi" gibi terimlere yer verildi.
Hristiyanlık - 7.10.2019
Dedesinin antika mirasıyla 6 bin parça biriktirdi
"Koleksiyonumun ağırlığı Anadolu kültürüdür." diyen Başkurt, şunları kaydetti: "Bunun içinde Anadolu'da yaşamış Türkmenlerin, Osmanlı kültürünün, Hristiyanlık, Ermeni, Süryani ve Museviliğe ait eserler mevcut.
Hristiyanlık - 3.10.2019
Ihlara Vadisi'ne ziyaretçi akını
"Hristiyanlığın başlangıç hikayesi beni çok etkiledi" Japon turist Eriko Seto, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kanada'dan Ihlara Vadisine geldiğini söyledi. Burasının güzelliklerine ve tarihi hikayesine hayran kaldığını belirten Eriko Seto, şöyle devam etti: "Bu kadar güzellikte bir yer beklemiyordum. Bu kadar güzel bir yeri yeryüzünde gözlerimle görmek beni çok etkiledi. Özellikle Hristiyanlığın başlangıç hikayesi beni çok etkiledi. Böyle bir tecrübeye sahip olmak bir ayrıcalıktır. Bunu edindiğim için çok mutluyum. Dileğim şu, buranın aynı güzellikte korunması, hiçbir zarar gelmeden geleceğe saklanması ve herkesin bu tecrübeyi almasını isterdim. Gerçekten bayıldım hem doğasına hem de kültürel zenginliklerine. Bol bol fotoğraf çektim. Bütün arkadaş çevreme göstereceğim ve mutlaka buraya gelmelerini tavsiye edeceğim." Kanadalı turist Mireille Gagne ise ilk defa buraya geldiğini gördüğü manzaranın çok hoşuna gittiğini söyledi. Ihlara Vadisi'nin çok harika bir doğaya sahip olduğunu vurgulayan Gagne, "Gökyüzünün rengi ve ağaçların sararan yaprakları muazzam güzellikte. Hristiyanlık bizim ilgi alanımız.
Hristiyanlık - 24.9.2019
"Ayasofya'nın tekrar 'Saatin başladığı yer' olacağına inanıyoruz"
"Ayasofya medeniyetler arası yarışı tayin eden bir odak noktası" Turan, Ayasofya'nın, inşa edildiği 532-537 yıllarında medeniyetler arası yarışı tayin eden bir odak noktası olduğunu ve bulunduğu yerde Hristiyanlıktan önce de büyük bir mabedin bulunduğunun tarihi bulgularda yer aldığını dile getirdi.
Hristiyanlık - 23.9.2019
"Ayasofya: Tarih ve Vakfa Vefa Paneli ve Anma Etkinlikleri"
"Ayasofya, İstanbul'a kimlik kazandıran yapılardan biridir" Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan da Ayasofya'nın tarihi serüvenine işaret ederek, şunları kaydetti: "Ayasofya bin 500 yıldır ayakta. O zaman, Hristiyanlık için çok mükemmel bir mabet olarak yapıldı.
Hristiyanlık - 17.9.2019
"İmam hatip okullarının meşruiyeti tartışılmaz"
Hiçbir öğrencinin istemediği halde imam hatip okullarına gönderilmediğini dile getiren Canikli, şöyle devam etti: "Burada gönüllülük esastır. Böyle bir talepte bulunmak ailelerin hakkı mı? Hakkıdır. Bulunduğumuz her ortamda egemen kültürün çok yoğun bir baskısı var. Batı kültürü olarak tanımladığımız emperyal kültürün her yerde inanılmaz, dayanılmaz ağırlığı ve baskısı var. Okulda, televizyonda, sosyal medyada, elbisede ve yediğimiz yemekte yani anlayacağınız her şeyde. Farkında olunmadan bu kültürün inceliklerini zihnimize nakşediyorlar. O kültüre renk veren temel düşünce de kendi dinleridir. Yani Hristiyanlık ya da Museviliktir.
Hristiyanlık - 17.9.2019
Adnan Oktar: "İngiliz derin devleti beni hedef alıyor, iddialar asılsız"
Adnan Oktar ve grubuna yönelik 171'i tutuklu 226 sanık hakkında açılan davanın görülmesine Silivri'de başlandı. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları'nın karşısında bulunan duruşma salonunda görülen davanın ilk duruşmasına Adnan Oktar, Oktar Babuna, Tarkan Yavaş, Ayşegül Hüma Babuna'nın da aralarında bulunduğu 261 tutuklu ve 29 tutuksuz sanık katıldı. Duruşmada savunmasını yapan Adnan Oktar, hakkındaki iddiaların tamamının boş olduğunu öne sürerek, "İddiaların boş olduğunu tüm Türkiye biliyor. İngiliz derin devletinin yıllardan beri Türkiye'ye karşı oynadığı oyun var. Benim arkadaşlarımın hepsi aklı başında insanlar. Biz çıldırdık mı hepsi uydurma. Deliller var ama bunların hiçbiri itibar edilecek deliller değil. Çıldırdık mı, oturup terör örgütü kuracağız. Arkadaşlarımızın hepsi aklı başında. Tüm bölgeyi Hristiyanlık'la kaplamayı düşünüyorlar.
Hristiyanlık - 15.9.2019
"Plütonyum"da restorasyon tamamlandı
Boğalar mağaradaki gazın etkisiyle öldüğü için Plüton'a kurban edildiğine inanıldığını anlatan Semeraro, şunları kaydetti: "Burası yaklaşık 2 bin 200 yıllık bir yapı. O dönem kutsal sayılan termal suyun gücü antik kente gelen davetlilere gösteriliyordu. 'Cehennem Kapısı' Hristiyanlık benimsendikten sonra paganlıktan gelen batıl inancın önüne geçilmek için tahrip edilmiş ve 1500 yıl önce meydana gelen depremde yıkılmış.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hristiyanlık Haberleri | Hristiyanlık Haber - Haberler - Sayfa 4 - Hristiyanlık haberleri, son dakika hristiyanlık haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Noel' mesajı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 18:25:08. #1.15#
title