HATİP DİCLE HABERLERİ

Hatip Dicle haber, Hatip Dicle son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hatip Dicle - 13.04.2015
Ağrı'daki Terör Saldırısı
HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana, DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık, terör saldırısının yaşandığı Ağrı'nın Diyadin ilçesinin Yukarıtütek köyünü ziyaret etti.
Hatip Dicle - 13.04.2015
Ağrı'daki Terör Saldırısı
Buldan, Ağrı Dörtyol Meydanı'nda yaptığı konuşmada, HDP Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana, DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık ile İmralı heyeti olarak kente geldiklerini söyledi.
Hatip Dicle - 08.04.2015
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması
  "PKK kadrolarının siyasete taşınması çalışmamız olmadı"     Demirtaş, terör örgütünün siyasi sürece dahil olması için özgün aday çalışması yapmadıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:   "Ortaya çıkaracağımız seçim sonucuyla birlikte silahların ebediyen susmasına yardımcı olacak inancı ortaya çıkaracağız. Bu yönüyle PKK'nın silahsızlanmasını kolaylaştıracak hamle yapacağız. HDP'nin başarısı silahsızlanmayı kolaylaştıracak sürecin önünü açar. Siyaseten ne kadar güven artarsa Türkiye'nin barışına kavuşması o kadar mümkün ve kolay olur. PKK kadrolarının siyasete taşınması konusunda hiçbir çalışmamız olmadı. Aday listelerimizde böyle bir şey yok. Olsaydı bunu da açıkça söylerdik. Bunu çok da yanlış görmüyorum. PKK silahı bırakıp demokratik siyasete kanalize olacaksa bunun illa parlamentoda olması gerekmiyor."    Hatip Dicle'nin aday olması için çok ısrarcı olduklarını kaydeden Demirtaş, Dicle'nin kendi tercihiyle aday olmadığını söyledi.
Hatip Dicle - 08.04.2015
Selahattin Demirtaş : Türkiye'nin 81 İlini Gezmeyi Hedefliyoruz
PKK KONUSU Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "PKK'nın siyasi zemine dahil olması konusunda özgün bir aday çalışmamız olmadı. Fakat biz ortaya çıkaracağımız seçim sonucuyla birlikte gerçekten de silahların ebediyen susmasına yardımcı olacak bir inancı ortaya çıkartacağız. Bu yönüyle PKK'NIN silahsızlaşmasını kolaylaştıracak bir hamle yapacağız. HDP' nin başarısı silahsızlanmayı kolaylaştıracak sürecin önünü açar. PKK'nın kadrolarının siyasete ve meclise taşınmasıyla ilgili bir çalışması olmadı. Aday listemizde böyle bir şey yok. Olsaydı bunu da açıkça söylerdik. Bunu çok da yanlış görmüyorum. PKK silahları bırakıp demokratik siyasete girecekse bu illa parlamentoda olması gerekmiyor. Bu benim her zaman desteklediğim bir şeydi. Bu seçimde böyle bir şey yok." HATİP DİCLENİN ADAY OLMAMASI Hatip Dicle'nin aday olmamasıyla ilgili soruya Demirtaş, "Hatip beyin kendi tercihidir.
Hatip Dicle - 07.04.2015
Hdp'nin Milletvekili Aday Listesi
HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş İstanbul 1. Bölge'den, Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ ise Van'dan seçime girecek.  HDP'nin Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunulan milletvekili aday listesine göre, daha önce Hakkari'den Meclis'e giren Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş İstanbul 1. Bölge 1. sıradan aday gösterildi, Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ ise Van 1. sıradan listeye girdi.  HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ile İdris Baluken'in de seçim bölgeleri değişti. Buna göre daha önce Iğdır'dan Meclis'e giren Buldan, İstanbul 3. Bölge 1. sıradan aday olurken Bingöl Milletvekili İdris Baluken de Diyarbakır 1. bölgeden aday gösterildi.   İmralı heyetinde bulunan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Ankara 1. Bölge 1. sıradan aday gösterildi, heyetteki diğer isimler Ceylan Bağrıyanık ile Hatip Dicle listede yer almadı.
Hatip Dicle - 21.03.2015
Derleme - Gün İçinde Yayımladığımız, "Diyarbakır'daki Nevruz Kutlaması" Başlıklı Haberlerimizi...
25'i aşkın ülkeden davetli katıldı Kutlamaya, PYD Eş Başkanı Asya Abdullah ile aralarında, Almanya, Fransa, İtalya ve Irak'ın da yer aldığı 25'i aşkın ülkeden parlamenter, diplomat ve heyetlerin yanı sıra HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanları Hatip Dicle ve Selma Irmak, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, HDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana,Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen, Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya ile kanaat önderleri, gazeteciler ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Hatip Dicle - 21.03.2015
Diyarbakır'daki Nevruz Kutlaması
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanları Hatip Dicle ve Selma Irmak, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, bazı milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla kutlamaların yapıldığı Bağlar ilçesindeki Newroz Parkı'na geldi.
Hatip Dicle - 20.03.2015
Diyarbakır'daki Nevruz Kutlamaları
Öcalan'ın mesajı okunacak İmralı'da Abdullah Öcalan'ın, HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ile İdris Baluken, HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan heyete ilettiği mesajın kutlamada okunacağı bildirildi.
Hatip Dicle - 19.03.2015
Hdp'den İmralı Ziyaretine İlişkin Açıklama Açıklaması
 HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ile İdris Baluken, HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan heyet, İmralı Adası'na gitmişti.
Hatip Dicle - 19.03.2015
Öcalan'ın Nevruz Mesajı Diyarbakır Nevruz'unda Paylaşılacak
İmralı Adası'na giden HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Pervin Buldan, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan heyet, Öcalan ile yaklaşık 4 saatlik toplantının ardından adadan döndü.
Hatip Dicle - 19.03.2015
Hdp Heyeti İmralı'ya Hareket Etti
HDP'den yapılan açıklamada, "Grup Başkanvekilimiz İdris Baluken, Grup Başkanvekilimiz Pervin Buldan, İstanbul Milletvekilimiz Sırrı Süreyya Önder ile DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan heyet, İmralı Adası'na hareket etmiştir" denildi.
Hatip Dicle - 19.03.2015
Hdp Açıklaması
HDP'den yapılan açıklamaya göre, HDP Grup başkanvekilleri Pervin Buldan ile İdris Baluken, HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan heyet, İmralı Adası'na gitti.
Hatip Dicle - 19.03.2015
Hdp: 5 Kişilik Heyet İmralı'ya Gitti
HDP’den yapılan duyuruya göre; grup başkanvekilleri İdris Baluken ile Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan heyet, İmralı Adası'na hareket etti.
Hatip Dicle - 14.03.2015
Hdp Heyeti İmralı'ya Gitti
Hdp Grup Başkanvekilleri İdris Baluken, Pervin Buldan, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan heyet, Abdullah Öcalan'la görüşmek üzere İmralı Adası'na hareket etti.
Hatip Dicle - 14.03.2015
Hdp Açıklaması
Partiden yapılan açıklamaya göre, HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan heyet, Abdullah Öcalan'la görüşmek üzere İmralı Adası'na hareket etti.
Hatip Dicle - 12.03.2015
Demirtaş : Görüntülü Mesajın Büyük Bir Katkısı Olur
DİCLE İLE ÖNDER'İN ADAYLIĞI Hatip Dicle ile Sırrı Süreyya Önder'in milletvekili adayı olup olmayacağı sorusuna Demirtaş, "7 Haziran'da listelere bakacaksınız" dedi.
Hatip Dicle - 12.03.2015
Demirtaş: Öcalan'ın Mesajı KCK ile Devleti Bağlar
-"Bugün kadar tarafsız bir MİT Müsteşarı mı oldu?" Hakan Fidan'ın AK Parti'den milletvekilliği aday adaylığını geri çekmesi ve ardından MİT Müsteşarlığına tekrar atanmasıyla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Demirtaş, şunları söyledi: "Kendi bilecekleri iş, kendi verecekleri karar. Hakan beyin milletvekili olup olmaması bizi ilgilendiren mevzular değil. Hükümet ve AKP içerinde derin bir çatlağın, çatışmanın, gerilimin dışa vurumudur. Biz işin siyasi yönüyle ilgileniriz. Siyasi kimliği açısından AKP'li olmaya aday olmuş, sonra tekrar MİT'in başına dönmüş biri, sıkıntı yaratır mı? Kusura bakmasınlar, bugün kadar tarafsız bir MİT Müsteşarı mı oldu?  Tarihte hangi istihbarat kurumunun başı tarafsızdı ki, Hakan Beyden tarafsız olması bekleniyor. Kendisi açık aleni bir AKP'liydi zaten. Bunu adaylık başvurusu yaparak ilan etti diye durum mu değişiyor? Hayır. Biz kendisini zaten AKP'li biliyorduk. Bunu sadece teşhir etmiş oldu. Fakat AKP içeresindeki bu krizin giderek güvensizlik yarattığı, derinleştiği, Sayın Cumhurbaşkanını yarattığı güvensizlik ortamıyla ekonominin inanılmaz şekilde dara, zora girdiği, dolar kurundaki artışın bu güvensizlik ortamından kaynaklandığı açığa çıkıyor. MİT Müsteşarı'nın da istifa edip bu şekilde geri döndürülmesi tam da AKP'ye yakışan bir tarzdır. Ne yasayı tanıyorlar, ne Anayasayı tanıyorlar, ne siyasi temayülleri tanıyorlar. AKP bu şekilde ülkeyi yönetmeye alışmış." Demirtaş, Hatip Dicle ile Sırrı Süreyya Önder'in milletvekili adayı olup olmayacağıyla ilgili soru üzerine ise "7 Haziran'da listelere bakacaksınız" dedi.
Hatip Dicle - 03.03.2015
DTK, PKK'ya Silah Bırakma Çağrısını Olumlu Karşıladı
DTK Eş Başkanları Hatip Dicle ve Selma Irmak tarafından yapılan yazılı açıklamada, sorunun hassas ve kırılgan niteliğinin, sürecin provokasyonlara açık hale gelmesine de zemin oluşturabileceği vurgulandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hatip Dicle Haberleri | Hatip Dicle Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Hatip Dicle haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hatip Dicle kimdir, hayatı ve biyografisi. Hdp Grup Başkanvekili Baluken Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 06:08:53. #1.15#

title