Son Dakika, Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haber

Tornado Cash Davasında Kripto Dünyası Kenetlendi

Güncelleme:

Ethereum gizlilik protokolü Tornado Cash'in kurucu ortağı Roman Storm, kara para aklama gibi suçlamalarla yargılanıyor. Kripto para sektöründen önemli destekler geliyor. Coin Center, Blockchain Association ve DeFi Education Fund gibi kripto savunuculuk grupları, Storm'a destek olmak amacıyla mahkemeye amicus curiae özetleri sundu.

Ethereum gizlilik protokolü Tornado Cash'in kurucu ortağı Roman Storm, Ağustos ayında tutuklanıp üç ayrı suçlamayla yargılanmaya başlamıştı. Storm, kendisine yöneltilen suçlamaların düşürülmesi için mahkemeye başvurdu.

Tornado Cash Davası Kripto Sektörünü Sarsıyor

Tornado Cash'in kurucu ortağı Roman Storm'un yargılanma süreci devam ederken, kripto para sektöründen önemli destekler geliyor. Ağustos ayında tutuklanan ve kara para aklama gibi suçlamalarla karşı karşıya olan Storm, suçlamaların düşürülmesi için mahkemeye başvurmuştu. Benzer suçlamalarla yargılanan diğer kurucu ortak Roman Semenov'un davası devam ederken bir diğer ortak Alexey Pertsev'in Hollanda'daki davasının sonucu ise 14 Mayıs'ta açıklanacak.

Coin Center, Blockchain Association ve DeFi Education Fund gibi önemli kripto savunuculuk grupları, Storm'a destek olmak amacıyla mahkemeye amicus curiae özetleri sundu. Bu özetlerde, hükümetin suçlamalarına karşı benzer argümanlar öne sürülerek Tornado Cash geliştiricilerinin Banka Gizlilik Yasası'na uymalarının imkânsız olduğu ve Amerika Birleşik Devletleri Anayasası'nın 'Birinci Değişiklik' haklarının ihlal edildiği savunuldu.

Blockchain Association, Tornado Cash geliştiricilerinin kullanıcı varlıkları üzerinde bağımsız bir kontrole sahip olmadıklarını ve bu nedenle FinCEN'in para transferi işletmesi tanımına uymadıklarını vurguladı. Coin Center ise Tornado Cash'in Uluslararası Ekonomik Acil Durum Yetkileri Yasası'nı (IEEPA) ihlal ettiği iddiasına karşı çıkarak yazılımın yayınlanma kararının Lazarus Grubu'nun faaliyetlerinden bağımsız olduğunu savundu.

DeFi Education Fund ise yazılım geliştiricilerinin gelecekteki hukuki risklerine dikkat çekti. Sunulan özette, bu tür bir hukuki yaklaşımın kötü amaçlarla kullanılan kodu yazan geliştiricilere yönelik cezai sorumluluk riskini artırabileceği belirtildi. Son olarak hükümet savcıları henüz Storm'un suçlamaların reddedilmesi talebine yanıt vermedi.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Coin Kripto Haberler

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım sorunu sadece Bitcoin'i etkilemedi! Fiyatı 67 bin doların üzerine çıktı

Yazılım sorunu sadece Bitcoin'i etkilemedi! Fiyatı 67 bin doların üzerine çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title