Gürer Aykal Haberleri

Gürer Aykal haber, Gürer Aykal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gürer Aykal: Sanatçılardan TÜSAK TepkisiGürer Aykal 21.3.2014
Gürer Aykal 21.3.2014
Kültür Sanat-Sen'in "Duran Adam" Eylemi
Antalya Kültür Merkezi (AKM) önünde toplanan grup, tasarıya tepki amacıyla "duran adam" eylemi başlatarak imza topladı.  Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Daimi Şefi Gürer Aykal, yaptığı açıklamada, kültür sanat kurumlarının kapatılmak istendiğini savunarak, bunun için de bir yasa hazırlandığını söyledi.
Gürer Aykal 21.3.2014
Sanatçılardan TÜSAK Tepkisi
Antalya'da aralarında dünyaca ünlü orkestra şefi devlet sanatçısı Prof. Gürer Aykal'ın da bulunduğu sanatçılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Türkiye Sanat Kurumu (TÜSAK) kurulmasına yönelik yasa tasarısını protesto etti.
Gürer Aykal 20.3.2014
Kültür Sanat-Sen'den Duran Adam Eylemi
Antalya Kültür Merkezi (AKM) önünde toplanan Kültür Sanat-Sen üyeleri, yasa tasarısına tepki amacıyla "duran adam" eylemi başlatarak imza topladı.  Kültür Sanat-Sen Antalya Şubesi Başkanı Seyfi Turan, yaptığı açıklamada, sanat kurumlarında çıkacak yeni TÜSAK Yasası'nı protesto amaçlı eylem yaptıklarını söyledi.   Kültür Sanat-Sen'in aldığı karar doğrultusunda 18 Mart'ta tüm sanat kurumlarının önünde imza kampanyası ve "duran adam" eylemi başlattıklarını ifade eden Turan, "Yarın akşam Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestra Şefi Prof. Gürer Aykal, etkinliğe destek vermek amaçlı basın açıklaması yapacak.
Gürer Aykal 8.3.2014
İdso 11 Mart'ta Dünya Kadınlar Günü İçin Özel Konser Verecek
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) Dünya Kadınlar Günü'ne özel bir konser düzenliyor. Dünya Kadınlar Günü ve Bahara Merhaba başlıklı konseriyle İDSO, 11 Mart Salı saat 20.00'de Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi'nde klasik müzikseverlerle buluşacak. Şef Gürer Aykal'ın yönetiminde gerçekleşecek konserde, Beethoven'ın Keman Konçertosu ile Fazıl Say'ın İstanbul Senfonisi adlı eserleri seslendirilecek.
Gürer Aykal: İstanbul'da Kültür SanatGürer Aykal 6.3.2014
Gürer Aykal 23.1.2014
42. İstanbul Müzik Festivali'nin Programı Açıklandı
İKSV tarafından bu yıl ''Doğanın Şarkısı'' temasıyla düzenlenecek festival, 31 Mayıs 27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Festival, 31 Mayıs'ta Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi'nde viyolonselci Dorukhan Doruk'un şef Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde vereceği açılış konseriyle başlayacak Yerli ve yabancı 800 sanatçıyı ağırlayacak festival kapsamında senfoni ve oda orkestraları, vokal konserler, resitaller olmak üzere toplam 26 konser verilecek.
Gürer Aykal: Başkentte Kültür SanatGürer Aykal 12.12.2013
Gürer Aykal: Muhteşem İspanyol GecesiGürer Aykal 30.11.2013
Gürer Aykal: Gençler Ustalarla BuluşuyorGürer Aykal 28.11.2013
Şu an buradasınız: Gürer Aykal Haberleri | Gürer Aykal Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Gürer Aykal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gürer Aykal kimdir, hayatı ve biyografisi. Zorlu Center PSM'den Ramazan'a Özel Konser Serisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.8.2020 08:39:35. #1.15#
title