Gerekli Tedavi Haberleri

Gerekli Tedavi haber, Gerekli Tedavi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gerekli Tedavi - 18.1.2007
Baykal'dan Talabani'ye: "Devletsen Devletliğini Bil"
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Irak Devlet Başkanı Talabani'nin Kuzey Irak'taki PKK Varlığı Konusunda Somut Adım Atması, PKK'ya "Çek Git Buradan" Demesi Gerektiğini Belirterek, "O Diyemiyorsa Türkiye'nin Görevi Bunu O'na Dedirttirmektir" Diye Konuştu.
Gerekli Tedavi - 17.1.2007
Saksıya Bırakılan 'Çakmak' Bebek Yuvaya Verilecek
KONYA-(KONYA) Konya'da 3 gün önce bir apartman girişindeki saksıda donmak üzereyken bulunan 1 aylık erkek bebeğin tedavisi tamamlandı. Polisin aradığı annenin izine henüz rastlanmazken, üzerindeki aşı kartından soyadının 'Çakmak' olduğu belirlenen bebek, işlemlerin ardından yuvaya teslim edilecek. Musalla Bağları Mahallesi'nde bir apartmanın önündeki saksıda 3 gün önce donmak üzereyken bulunan 1 aylık erkek bebek, vatandaşların haber vermesi üzerine polis tarafından alındı. Ambulansla Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne kaldırılan bebeğin üzerindenden bir aşı kartı çıktı. Aşı kartından soyadının 'Çakmak' olduğu belirlenen bebek, hastanede tedavi altına alındı. Polis, bebeğin annesine ise henüz ulaşamadı. Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Adnan Tekin, ''Bebek hastanemize getirildiğinde genel sağlık durumu iyiydi. Gerekli tedavilerini yaptık.
Gerekli Tedavi - 17.1.2007
Taşınma, Çocukların Ruh Sağlığını Olumsuz Etkiliyor...
Herhangi Bir Nedenle Bir Ailenin Bir Yerden Başka Bir Yere Taşınması Özellikle Ailedeki Çocukların Psikolojilerini Olumsuz Etkileyebiliyor.
Gerekli Tedavi - 17.1.2007
Ald Hastalığı 3 Kardeşi Birden Buldu
Yüz Binde Bir Görülen Adrenolodistrofi (Ald) Hastalığına Yakalanan 3 Kardeşten 6.5 Yaşındaki Engin Kethüda'nın İyileşmesi İçin Gereken Kordon Kanı İspanya'dan Getirilerek Nakledildi. Diğer İki Kardeşi İse, 5 Ay Sonra Doğacak Olan Kardeşlerinin Kordon Kanı Kurtaracak.
Gerekli Tedavi - 16.1.2007
Başkan Kaldırım'dan Yardım Sözü
Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, Doğduğu Günden Beri Yürüyemeyen ve Hastanede Tedavi Altında Bulunan 10 Yaşındaki Çocuğu Ziyaret Ederek, Bilgisayar ve Akülü Araba Sözü Verdi.
Gerekli Tedavi - 14.1.2007
Uşak Osb'deki Fabrika Yangını
Uşak Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (Uosb) Aran Mensucat Fabrikası'nda Çıkan Yangın Kontrol Altına Alınırken, Söndürme ve Soğutma Çalışmaları Devam Ediyor.
Gerekli Tedavi - 14.1.2007
Epilepsi Hastası Genç, Yardım Bekliyor
Tokat'ta Yaşayan Sürdüren Epilepsi Hastası Recep Çakmak, Zor Günler Geçiriyor.
Gerekli Tedavi - 13.1.2007
Fenerbahçe'nin Brezilyalı Yıldızı Alex Belek Kampında Konuştu
Fenerbahçe'nin Brezilyalı Yıldızı Alex de Souza, Sarı-lacivertli Kulüple Sözleşme İçin Asıl Görüşmelerin
Gerekli Tedavi - 13.1.2007
Bakan Koç Gaziantep'te...(1)
Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, 2 Yılda Yaklaşık Bin 200 Tarihi Eserin Restore Edildiğini, Kültür ve Turizmin Tanıtımı İçin Yurt Dışında da Ciddi Çalışmalar Yürüttüklerini Söyledi.
Gerekli Tedavi - 13.1.2007
ATO'dan 'Vize Ücreti' Araştırması
Ankara Ticaret Odası'nın Vize Ücretlerine İlişkin Yaptığı Araştırmaya Göre, Türk İşadamları ve Vatandaşlarına Yönelik Vize Çilesi Sürerken, Vize Ücretleri de El Yakıyor.
Gerekli Tedavi - 13.1.2007
İzmir'de İhbarla Ortaya Çıkan Aıds Dramı
DHA ANNEYİ BULDU Gerçeğin ortaya çıkmasından sonra S.Ş. devlet koruması altına alındı, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nce bir yurda yerleştirilmesine karar verildi. S.Ş., tetkiklerinin ve varsa gerekli tedavisinin yapılması için geçici olarak Dr.
Gerekli Tedavi - 12.1.2007
İzmir'de Hıv'li Aile Dramı
İzmir'de ilköğretim okulunda eğitim gören bir kız öğrencinin ve annesinin HIV virüsü taşıdığı ortaya çıktı. Kız çocuğu devlet koruması altına alındı ve tedavisine başlandı. Edinilen bilgiye göre olay, 10 yaşındaki S.Ş.'nin öğrencisi olduğu Buca Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenine yapılan bir ihbarla ortaya çıktı. İhbarı yapan genç bir kadın, birkaç gündür yanında kalan S.Ş. adlı öğrencinin HIV taşıyıcısı olduğunu söyledi. İhbarı yapan kişi, annenin Pınarbaşı çevresinde fuhuş yaptığını, genellikle kızını da yanında götürdüğünü iddia ederek yetkililerden küçük kızın kurtarılması talebinde bulundu. Yapılan ihbar üzerine okul idaresi, milli eğitim müdürlüğü ile kaymakamlık harekete geçti. Eğitim-öğretim yılının başından bu yana okula gelen öğrencinin HIV taşıyıcısı olduğunu öğrenen öğretmenler ve okul yönetimi büyük bir şaşkınlık yaşadı. HIV virüsü taşıyan çocuk, rehber öğretmen nezaretinde önce eğitimciler, ardından da polis tarafından dinlendi. Olayları anlatan küçük kız, ihbar eden kadının anlattıklarıyla benzeşen ifadelerde bulundu. Küçük kızın fuhuşa tanık olduğu, zaman zaman tacize de uğradığı şeklindeki söylemleri, olayın ciddiyetini ortaya koydu. Yaşananların ardından derinleşen inceleme sonunda S.Ş.'nin babası İskender Ş.'nin İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde AIDS hastalığından dolayı tedavi gördüğü ve hayatını kaybettiği belirlendi. Baba İskender Ş.'nin 2002 yılında ölümünün ardından anne P.Ş. ile kızı S.Ş.'ye yapılan test sonuçlarından ikisinin de virüsü taşıdığı ortaya çıktı. Anne P.Ş.'ye virüsün ölen eşten bulaştığı, küçük kıza da hamilelik sırasında geçtiği ortaya çıktı. Anne P.Ş.'nin HIV virüsünü taşıdıklarını gizleyerek küçük kızı S.Ş.'yi okula gönderdiği ve küçük kızın okullarının sık sık değiştirildiği ortaya çıktı. Anne P.Ş.'nin nüfus cüzdanındaki bir sorun nedeniyle yeşil kart alamadığı ve sosyal güvenceleri de olmadığı için tedavilerinin yapılamadığı belirlendi. Bunun üzerine S.Ş. devlet koruması altına alındı, bir yurda yerleştirilmesine karar verildi. Talihsiz öğrenci, tetkiklerinin ve gerekli tedavisinin yapılması için Dr.
Gerekli Tedavi - 12.1.2007
Arthur Zico'dan Açıklamalar
Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, UEFA Kupası'nda Bir Üst Tura Yükselmeyi, Fortis Türkiye Kupası'nı da Müzelerine Götürmeyi Hedeflediklerini Söyledi.
Gerekli Tedavi - 12.1.2007
Yanan Sigara Halıya Düştü, Babaanne ve Torunu Dumandan Zehirlendi
Bursa'da Yanan Sigaradan Çıkan Yangında, Babaanne ile Torunu Dumandan Zehirlendi. İki Kişiye Ambulansta Gerekli Tedavi Yapıldı.
Gerekli Tedavi - 12.1.2007
Antalya Devlet Hastanesi'nde İhmal Sonucu Ölüm İddiası
Antalya Devlet Hastanesi'ne Baş Ağrısı ve Mide Bulantısı Şikayetiyle Başvuran H.k. (19), 14 Gün Süren Tedavinin Ardından Hayatını Kaybetti.
Gerekli Tedavi - 11.1.2007
Verheugen, Örnek Tesisi Görmek İçin Bursa'ya Geliyor
Osmangazi Belediyesi'nin Hamitler Mezarlığı Yakınlarındaki 114 Dönümlük Ormanlık Alanda Hayata Geçirdiği Sahipsiz Hayvanlar Merkezi AB'nin de Gündemine Girdi.
Gerekli Tedavi - 11.1.2007
Eskişehir'de İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Lösemili Çocuklara Anlamlı Yardım
Eskişehir Özel Çağfen İlköğretim Okulu Öğrencileri, Lösemi Hastası Çocuklar Yararına Annelerinin Yaptıkları El Ürünlerini Açılan Bir Stantla Satışa Sundu.
Gerekli Tedavi - 11.1.2007
Balıkesir'de, Sokakta Bulunan 3 Günlük Bebeğin Tedavisi Sürüyor
Balıkesir'de, Sokağa Terk Edilmiş Halde Donmak Üzereyken Bulunan 3 Günlük Bebekle İlgili Soruşturma Genişletildi.
Gerekli Tedavi - 10.1.2007
Valiliklere Töre ve Namus Cinayetini Önleme Genelgesi
İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 81 İlin Valiliklerini Töre ve Namus Cinayetlerinin Önlenmesine Yönelik Olarak Gerekli Önlemlerin Alınması Konusunda Uyardı. Aksu, Hedef Olan Kadın ve Çocukların Güvenlik Güçleri Tarafından Koruma Altına Alınmasını, Bu Konuda Özel Komiteler Kurulmasını İstedi.
Gerekli Tedavi - 10.1.2007
İçişleri Bakanı Aksu, Töre ve Namus Cinayetlerinin Önlenmesine Yönelik Tedbirlere İlişkin Genelge Yayınladı
Töre ve Namus Cinayetlerinin Önlenmesine Yönelik Valiliklere Genelge Yayınlayan Bakan Aksu, Bu Tür Olayların Yol Açtığı veya Açacağı Zararların Toplumda Daha Derin ve Kalıcı İzler Bırakmaması İçin Gerekli Önlemlerin Biran Önce Alınmasını İstedi.
Gerekli Tedavi - 10.1.2007
İçişleri Bakanlığı'ndan 'Töre ve Namus Cinayetlerinin Önlenmesine Yönelik Tedbirlerinin Koordinasyonu' Genelgesi
İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, "Töre ve Namus Cinayetlerinin Önlenmesine Yönelik Tedbirlerin Koordinasyonu"na İlişkin Olarak 81 İl Valiliği'ne Bir Genelge Yayınlandı.
Gerekli Tedavi - 9.1.2007
Tatilleri Acı Bitti
Almanya'dan Tatile Gelen ve Antalya'dan Sonra Tatillerinin Kalan Kısmını Burdur'daki Köylerinde Geçirmek İsteyen Özer Ailesi'nin İki Ferdi Trafik Canavarının Kurbanı Oldu.
Gerekli Tedavi - 9.1.2007
Çocuklarına İlik Nakli Yapılması İçin Yardım Bekliyor
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde Bağ-kur Emeklisi Bir Baba, İlik Nakli Bekleyen Çocukları İçin Devletten Yardım İstiyor. 2 Çocuğu Kemik Erimesi Hastalığı Nedeniyle Ölen Acılı Baba, Aynı Hastalığa Yakalanan Diğer Çocuklarının Ölmemesi İçin Uzanacak Bir Yardım Eli Bekliyor.
Gerekli Tedavi - 9.1.2007
Eskişehir'de Silahlı Kavga: 5 Yaralı
Eskişehir'de daha önceden aralarında anlaşmazlık bulunan ve akraba oldukları belirtilen 2 grup arasında çıkan silahlı kavga çıktı. Olayda, 5 kişi av tüfeğiyle yaralandı, 5 kişi de gözaltına alındı. Olaş, Erenköy Mahallesi Merambağı Sokak'ta dün saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Aralarında husumet bulunan iki grup arasında yine tartışma çıktı. Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda av tüfeğiyle açılan ateş sonucunda çeşitli yerlerine saçmalar isabet eden İsmigül Ökten (34), Özkan Aktaş (22), Gülelhan Aktaş (46), Selvi Sucu (27) ve Menderes Aktaş (42) hafif şekilde yaralandı. Yaralı 5 kişi yakınları tarafından götürüldükleri Eskişehir Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde gerekli tedavileri yapıldıktan sonra taburcu edildi.
Gerekli Tedavi - 9.1.2007
Doktor Elif Koç:
Kütahya'nın Tavşanlı Verem Savaş Dispanseri Baştabibi Elif Koç, Verem Hastalığının Son Derece Ciddi Sonuçlar Doğurabileceğini ve Vatandaşların Bu Hastalığa Karşı Bilinçli Olmalarını İstedi.
Gerekli Tedavi - 8.1.2007
Bakan Çubukçu'dan Tecavüz Haberine İlişkin Açıklama
Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Kadıköy Yeldeğirmeni Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde 1 Yıl İçerisinde 7 Tecavüz Olayının Yaşandığı İddialarının Gerçeği Yansıtmadığını Bildirdi.
Gerekli Tedavi - 8.1.2007
Van'da Öğrencilere Ücretsiz Ağız Diş Sağlığı Taraması
Van Sağlık İl Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Şube Müdürü Diş Tabibi Murat Tuncer, ilçelerde kontrolü yapılan öğrencilerin yüzde 80'inin ağız ve diş sağlığına dikkat etmediğinin ortaya çıktığını bildirdi. Van Sağlık İl Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından merkez ve bağlı köylerde bulunan okullarda okuyan öğrencilere ücretsiz diş taraması kontrolü başladı. 13 Kasım 2006 tarihinde ilçelerde başlayan uygulama bugün ise şehir merkezi ve bağlı köylerde uygulamaya konuldu. İlk olarak Kurubaş Köyü'ne bağlı Kurubaş İlköğretim Okulu'nda başlayan uygulamada öğrencilerin ağızları kontrol edilerek, flor verildi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Şube Müdürü Diş Tabibi Murat Tuncer, ilçelerde 11 bin öğrencinin bu uygulamadan geçtiğini belirtti. İl merkezi ile bağlı köylerde ise ilk olarak Kurubaş İlköğretim Okulu'nda denetimlere başladıklarını ifade eden Tuncer, ilçelerde kontrol edilen 11 bin öğrencinin yüzde 80'nin ağız ve diş sağlığına dikkat etmediğinin belirlendiğini kaydetti. Çok ciddi vakalarla karşılaşıldığını anlatan Tuncer, "Bu tür vakalarda öğrencilerimiz ilçe kaymakamlıklarımızca araçlara bindirilerek en yakın sağlık merkezine götürülüyor ve burada gerekli tedavisi yapılıyor.
Gerekli Tedavi - 8.1.2007
Verem Eğitim ve Propaganda Haftası
Adana İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Özsöyler, Verem Hastalığının Bulaşıcı Ancak Tedavi Edilebilir Bir Hastalık Olduğunu, Bu Nedenle de Verem Hastalarına "Direkt Gözetim Altında" Programının Uygulandığını Söyledi.
Gerekli Tedavi - 8.1.2007
Van'da Sokağa Terkedilen Bebeğin Gayrimeşru Olduğu Ortaya Çıktı
Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar, Van'ın Erciş İlçesi'nde Bir Bebeğin Terkedilmesi ile Başlayan Olaya Çok Üzüldüklerini, Patnos İlçesi'nde Ağabeyi Tarafından Tecavüze Uğrayan Kız Çocuğunun İstanbul Adli Tıp Kurumu'na Gönderileceğini Söyledi.
Gerekli Tedavi - 8.1.2007
Kısırlıkta Tetkik ve Tedavinin Önemi
Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Başhekim Yardımcısı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Adem Özden, Kısırlık Konusunda Çiftlerin Bilimselliğe Dayanmayan Yöntemlerde Çözümü Aramaması İçin Sağlık Hizmeti Verenlerin Tetkik ve Tedaviye Başlamadan Önce Çiftleri Mutlaka Gerekli Bilince Ulaştırması Gerektiğini Söyledi.
Gerekli Tedavi - 7.1.2007
Diyaliz Hastalarına Moral Gecesi
Çorum Özel Diyaliz ve Sağlık Merkezi, Tedavi Ettiği Hastalarına Moral Gecesi Düzenledi.
Gerekli Tedavi - 6.1.2007
Emniyetten Uyuşturucu Uyarısı
Televizyon kanallarında yayınlanan, ''bazı öğrencilerin bir okulun tuvaletinde uyuşturucu kullandığı'' iddialarına konu olan görüntüler, gençlerin bu kötü alışkanlıktan korunmasının önemini bir kez daha gündeme getirdi. Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesindeki uyuşturucuyla ilgili yazıda, ailelere ve gençlere tavsiyelerde bulunuluyor. Yazıda, alkol ve uyuşturucu kullanımının yaygın olduğu ortamlarda ahlaki değerlerin geçersiz olduğu belirtilerek, ahlakın geçersiz olduğu ortamlarda bütün değer hükümlerinin tersine döndüğü, maddi ve manevi dengelerin bozulduğu, sorumlulukların yitirildiğine dikkat çekildi. ''Siz bu ortamda ancak uyuşturucu tacirlerinin kazanç kapısı olursunuz'' ifadesine yer verilen yazıda, gençlere böyle bir tuzağa düşmemeleri için şu tavsiyelerde bulunuldu: -Doğru, dürüst ve çalışkan olun, kendinize bir hedef belirleyin, enerjinizi o hedefe varmak için kullanın. -Herkesin bir zayıfı ve zayıf yanı mutlaka vardır. Önemli olan bunu bilmek ve onun esiri olmamaktır. -Uyuşturucu kullanımına yol açan ortamlardan uzak durun. -Kötü örneklerden (idoller) kaçının, onların parıltılı ve şaşalı yaşantılarına aldanmayın. -Uyuşturucu kullanımına başlamanın en büyük sebeplerinden olan deneme isteğinden kendinizi uzak tutun. -Size bedava uyuşturucu teklif eden, 'bir kere kullanmaktan bir şey olmaz' diyenlere kanmayın. -Sorunlarınızın çözümü uyuşturucu kullanımıyla sağlanmaz. Uyuşturucuya sığınmayın. -Çevrenizdeki arkadaşlarınızı da uyuşturucu kullanımına zemin hazırlayan ortamlardan uzak tutun. -Enerjinizi milli ve manevi değerlere, sosyal faaliyetlere yöneltin. -Model şahsiyetlerin bozukluğunu aklınızdan çıkarmayın. Çocukları ve gençleri uyuşturucu kullanımına karşı korumanın ailelerin en büyük görevi olduğu belirtilen yazıda, ''Bu görevi yapmak, topluma ve geleceğinize karşı sorumluluklarınızı yerine getirmeniz demektir'' denildi. Gençlerin bu ortama düşmemesi için, kimlerle arkadaşlık yaptıklarının ve harçlıklarını nerede kullandıklarının yakından izlenmesi gerektiği kaydeden Emniyet Genel Müdürlüğü, anne-babalara da şu önerilerde bulunuldu: -Çocuklarınızı sigara ve alkolden uzak tutun, onları ikram vasıtası olarak kullanmayın. -Çocuklarınıza ahlak bakımından iyi örnek olun. -Çocuğunuzun kişilik kazanmasına yardımcı olup, onların kendilerine güvenini sağlayın. -Kuvvetli iradeye sahip olmaları için rehber olun. Sizin istediğiniz konularda başarılı olamayabileceklerini düşünerek, başarılı olabilecekleri alanı bulmalarına yardımcı olun. -Çocuklarınızın meseleleriyle yakında ilgilenip, onlara yeterli zaman ayırın, şefkat ve merhamet gösterin. -Çocuklarınızın baba şefkatiyle otoritesini benliklerinde aynı oranda hissetmelerini sağlayacak özen ve dikkati gösterin. -Çocuklarınıza iyi bir terbiye verin. Onları, mili ve manevi konularda aydınlatın. -Çocuk ve gencin sınırları 'esnek ama gevşek değil', 'belirli ama katı değil', 'tutarlı ama değişmez değil', 'yaptırımı olan ama zorlayıcı değil' nitelikte olmalıdır. -Çocuklarınızı uyuşturucu batağına yuvarlanmalarına vesile olabilecek kötü örneklerin ve özendiricilerin yuvalandığı birahane, meyhane, diskotek, kahvehane gibi yerlerden uzak tutun. -Uyuşturucuya götüren sebeplerin başında gelen alkolden uzak durmalarını ve bu kötü alışkanlığa düşmemelerini sağlayın. -Bütün uğraşlarınıza rağmen uyuşturucunun pençesine düşen çocuklarınızın kurtulmalarına destek olun, gerekli tedavilerinin yapılması hususunda yardımcı olun.
Gerekli Tedavi - 6.1.2007
Üniversite Öğrencilerinde En Sık Akne Vulgaris Görülüyor
Türkiye'de Yapılan Araştırmalar, Üniversite Öğrencileri Arasında En Çok, Ergenlik Sivilcesi Denilen ve Derideki Yağ Üreten Bezlerin Uzun Süren ve Tekrarlayan İltihabi Bir Hastalığı Olan Akne Vulgaris Görüldüğünü Ortaya Koydu.
Gerekli Tedavi - 6.1.2007
'Sağlam' Raporu Verilen Gencin Ölümüne Soruşturma
Aksaray Polis Meslek Yüksekokulu Öğrencisi 18 Yaşındaki Ömür Yıldırım'ın, Aksaray Devlet Hastanesi'nden Aldığı 'Sağlıklıdır' Raporundan Bir Kaç Gün Sonra Kalp Krizi Geçirerek Hayatını Kaybetmesi Olayı Meclis Gündemine Taşındı.
Gerekli Tedavi - 5.1.2007
Sağlık Skandalına Tabipler Odası'ndan Açıklama
Diyarbakır'da Bulunan Özel Bir Sağlık Merkezinde 22 Kişiye Hepatit-c Virüsünün Bulaşması İddiaları Nedeniyle Sağlık Bakanlığı Tarafından Görevlendirilen Heyet İncemelerini Tamamlarken, Tabipler Odası Başkanı Adem Avcı, Sağlık Sektörünün Kamusal Alan Dışında Yapılmasından Dolayı Sağlığın Vahşi Piyasa Koşullarına Dayandırıldığını Söyledi.
Gerekli Tedavi - 5.1.2007
Hastanede Ambulans Skandalı
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne Yüksek Tansiyon Nedeniyle Kaldırılan 52 Yaşındaki Muteber Pilge, Tomografi Cihazı Bozuk Olması Nedeniyle Devlet Hastanesi'ne Sevkedildi.
Gerekli Tedavi - 5.1.2007
Edremit'ten Dünyaya Zeytin Yaprağı Özü Satılacak
İlaç Sanayiinde Kullanılan Zeytin Yaprağı Özü, Balıkesir'in Edremit İlçesi'ndeki Bir Şirket Tarafından Dünyaya İhraç Edilecek.
Gerekli Tedavi - 5.1.2007
Şeker Göze Vurmadan Doktora Gidin
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şahap Kükner, Şeker Hastalarının 6 Ayda Bir Göz Doktoruna Görünmelerinin, Görme Kaybına Uğramamaları İçin Gerekli Olduğunu Söyledi.
Gerekli Tedavi - 4.1.2007
Kayseri'ye Amatem Kurulacak
Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tarafından, Kayseri'de "Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi" Kurulacağı Bildirildi.
Gerekli Tedavi - 4.1.2007
Çölyak Hastalığının Tek Tedavisi Ömür Boyu Glutensiz Diyet
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Tıp Fakültesi Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Gazi Kalaycı, Son Yıllarda Yüzde 1 Gibi Yüksek Oranda Görülen Çölyak Hastalığının Gluten İçeren Besinlerin Alınmasıyla Ortaya Çıkan İnce Bağırsak Hastalığı Olduğunu Belirterek, Tek Tedavi Yönteminin İse Ömür Boyu Glutensiz Diyet Uygulamak Olduğunu Söyledi.
Gerekli Tedavi - 4.1.2007
Sertifikalı Sağlık Personeli Uygun Birimlerde Çalıştırılacak
Sağlık Bakanlığı, Sertifikasyon Gereken Birimlerde Öncelikle Sertifikalı Personelin Çalıştırılmasını, Sertifikalı Personel Sayısının Çok Olduğu Kurumlarda Hizmet Biriminin İş Yükü Oranında İhtiyaç Sayısınca Sertifikalı Personelin Görevlendirilmesini, İhtiyaç Fazlası Sertifikalı Personelin İse Kadrosuna Uygun Başka Bölümlerde Görevlendirilmesi Talimatını Verdi.
Gerekli Tedavi - 3.1.2007
2007 Yılının İlk Organ Bağışı Çorum'da Gerçekleşti
Çorum'da Bayramın İkinci Günü Geçirdiği Beyin Kanaması Sonucunda Hayatını Kaybeden Hasan Atmaca'nın (59) Organları, 3 Kişiye Hayat Verecek.
Gerekli Tedavi - 2.1.2007
Diyaliz Merkezi'nde Hepatit-c Virüsü Taşıyan Hasta Artışı Korkuttu
Diyarbakır'daki Bir Özel Diyaliz Merkezinde Tedavi Gören 213 Hastadan 88'inde Hepatit-c Virüsüne Rastalanması Üzerine Sağlık Müdürlüğü'nce Araştırma Başlatıldı. Merkezin Sorumlusu Dr. Uğur Yüce, Bulaşma Yolunun Belirlenmesinin Zor Olduğunu Belirterek, Her Türlü Önlemi Aldıklarını Belirtti.
Gerekli Tedavi - 31.12.2006
Yurtta Kurban Bayramı (4)
Kurban Bayramı Yurt Çapında Kutlanıyor. Bilindik Kurban Kesim Manzaraları da Çeşitli İllerde Kendini Gösteriyor.
Gerekli Tedavi - 30.12.2006
Amasya: Kalp Hastalarının Cinsel Aktiviteleri
Kalp Hastalarının Cinsel Aktivite Esnasında Kalp Krizi Geçirme Gibi İstenmeyen Olayların Yaşanmaması İçin Cinsel Aktiviteden Uzak Durdukları, Bunun da Hastanın Yaşam Kalitesini Düşürdüğü Bildirildi.
Gerekli Tedavi - 29.12.2006
Malatya: Malatya'da Birahanedeki Patlama
Malatya'da Bir Birahanede Meydana Gelen ve 6 Kişinin Yaralandığı Patlama Sonrası Vali Halil İbrahim Daşöz ve Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Patlamanın Olduğu Bölgede İncelemelerde Bulundu. Vali Daşöz, Yaptığı İncelemeler Sonrası Basın Mensuplarının Sorularını Cevapladı.
Gerekli Tedavi - 29.12.2006
Tunceli'de Okulda Tecavüz ve Kaymakam Dayağına Meclis El Koydu
Tunceli'nin Mazgirt İlçesi Hasan Ali Yücel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda Yaşanan Tecavüz Skandalı ile Pertek İlçesi Mustafa Kemal Lisesi'nde Kaymakamın Öğrenci Dövdüğü İddiaları Üzerine İhd, Eğitim-sen ve Sivil Toplum Örgütleri TBMM İnsan Hakları Komisyonu'nu Göreve Çağırdı. İhd Tunceli Şube Temsilcisi Barış Yıldırım, İki Okulda Yaşanan Olaylarla İlgili Yasal Yollara Başvuracaklarını Belirt...
Gerekli Tedavi - 29.12.2006
Üniversiteli Kıza Tacize Tutuklama
Sorgusu tamamlanan İbrahim Ö. , dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet savcılığı önünde beklerken aniden fenalaşan İbrahim Ö. çağrılan ambulansla Gazi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yüksek tansiyon hastası olduğu belirlenen İbrahim Ö. , gerekli tedavisinin ardından tekrar adliyeye getirildi.
Gerekli Tedavi - 28.12.2006
Ankara: Ankara Valiliği'nden Kurban Bayramı ve Yılbaşı Tedbirleri
Ankara Valisi Kemal Önal, Vatandaşların Kurban Bayramı ve Yılbaşını Rahat ve Huzur Ortamında Geçirebilmeleri İçin Alınan Tedbirlerin Uygulanmasına 30 Aralık 2006 Cumartesi Günü Başlanacağını ve 3 Ocak Çarşamba Gününe Kadar Devam Edeceğini Bildirdi.
Gerekli Tedavi - 28.12.2006
Mardin: Mardin'de Soba Zehirlenmesi
Mardin'in Midyat İlçesi'nde, Sobadan Zehirlenen Bir Aile Hastaneye Kaldırıldı.
Gerekli Tedavi - 28.12.2006
Kilis: Kilis'te Okulların Tatil Edilmesi
Kilis'te İlk ve Orta Dereceli Okulların Sarılık ve Kabakulak Nedeniyle 2 Gün Süreyle Tatil Edilmesinin Ardından, Sağlık Kuruluşlarına Başvuran 138 Öğrencinin Tedavilerinin Devam Ettiği ve Sağlık Durumlarının İyi Olduğu Bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gerekli Tedavi Haberleri | Gerekli Tedavi Haber - Haberler - Sayfa 5 - Gerekli Tedavi haberleri, son dakika gerekli tedavi haber ve gelişmeleri burada. Şanlıurfa'da Sağlık Seferberliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.12.2020 02:20:01. #1.14#
title