Galatasaray, ön protokol imzaladığı Mert Hakan Yandaş'a tazminat davası açacak

Galatasaray - Mert Hakan Yandaş - Fenerbahçe üçgeninde çarpıcı bir gelişme yaşandı. Sarı-kırmızılı ekip gözünü kararttı ve ön protokol imzaladığı başarılı futbolcuya tazminat davası açmak için harekete geçti.

26.06.2020 10:48 | Son Güncelleme: 26.06.2020 12:54

Ve Mert Hakan Yandaş transferi mahkemeye taşınıyor. Galatasaray ön protokol imzaladığı futbolcunun Fenerbahçe ile anlaşması üzerine hukuki yollara başvurma kararı aldı. Sarı kırmızılılar, Mert Hakan Yandaş'a tam 5 milyon Euro'luk tazminat davası açacak.

ÖN PROTOKOL YAPILMIŞTI

Galatasaray, Aralık ayında Mert Hakan ile anlaştı ve oyuncu ile ön protokol dahi yapıldı. Menajeri Erkan Afacan ile birlikte yapılan sözleşmede Mert Hakan'ın alacağı ücretten, imza parasına hatta cezai hükümler dahi yer aldı. Ve sarı kırmızılılar anlaşmanın ardından menajerine 150 bin TL'lik bir ödeme yaptı.

İMZA PARASI HESABA YATMADI

Ancak imzalanan protokole göre Galatasaray'ın futbolcuya Haziran'da 500 bin Euro'luk imza parası yatırması gerekiyordu. Sarı kırmızılılar koronavirüs pandemi nedeniyle sezon devam ettiği için bu durumun 'etik' olmayacağını belirterek parayı sezon bitiminde menajeri Erkan Afacan'a ödemek istedi.

FENERBAHÇE DEVREYE GİRDİ

Menajeri ise Fenerbahçe'nin girişimi üzerine Galatasaray'dan yeni teklif ve kontrat şartlarına iyileştirme yapıp yapmayacağını sordu. Sarı kırmızılılar ise buna imzalanan ön protokol ve el sıkıştıklarını ifade edip olumsuz yanıt verdi.

F.BAHÇE İLE ANLAŞINCA HAREKETE GEÇİLDİ

Mert Hakan'ın da bu durum ve cazip teklifi üzerine tercihini değiştirip Fenerahçe ile anlaşması Galatasaray'ı harekete geçirdi. Sarı kırmızılılar, kulüp avukatları ile görüştü ve sözleşme detayları en ince ayrıntısına kadar incelendi, araştırıldı.

CEZAİ HÜKÜMLER DEVREYE SOKULACAK

Mert Hakan ve menajeri Erkan Afacan ile yapılan ön protokoldeki cezai hükme devreye sokma kararı aldı. Galatasaray'ın Mert Hakan Yandaş'a tam 5 milyon Euro'luk tazminat davası açacağı ortaya çıktı.

(Hürriyet)

Galatasaray, ön protokol imzaladığı Mert Hakan Yandaş'a tazminat davası açacak
Haber Yorumları (33)
AZİZ: Jailson Tolga Tolgay Deniz Ferdi Rodriguez Gustavo Ozan Ekici Zajc ....orta sahaya bak..nolcak bunlar
BOZOK44: Mert hakanda kafa olsa fenere gitmez fener futbolcu eriten yiyen takımdır ne futbolcuları yedi nerde deniz nerde muriç .hakan sense kafa olsa otakıma gitmezdin
TEYYARE: Selam söyle o yare, Kedi yetişemediği ete, daha pekçok ata sözleri var, daha lig bitmeden üstelikte şampiyonluk yolundaki rakibinin topcularına ön anlaşma teklif edeceksin, iş paraya gelince Pandemi deyip güya etik davranmış havası yaratacaksın, ayıp kelimesi hafif kaçar düpedüz şeytanlık yapıp bir taşla 2 kuş, ne bolluk be. Dinsizin hakkından İmansız, FB ye hayırlı olsun.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title