Eski futbolcu ve MHP Milletvekili Saffet Sancaklı: Kulüp başkanları borçlardan sorumlu olacak - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Eski futbolcu ve MHP Milletvekili Saffet Sancaklı: Kulüp başkanları borçlardan sorumlu olacak

Haberler.com - Haberler | Spor

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, yeni spor yasası hakkında bilgi verdi. Sancaklı kulüp başkanları ve yöneticilerinin fazla borçlanmalardan sorumlu olacaklarını duyurdu.

Türk sporuna devrim niteliğinde bir yasa geliyor. Yıllardır kulüpleri borca sokan ancak bundan hiçbir şekilde sorumlu olmayan yöneticilere kötü haber.

Mhp Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, yeni spor yasası geldiğinde kulüp başkanlarının ve yöneticilerinin fazla borçlanmalardan sorumlu olacağını duyurdu.

"İSTEDİKLERİ GİBİ PARA HARCIYORLAR"

Sancaklı, "Yönetimlerde 1 tane bile milli futbolcu yok. Peygamber Efendimiz, 'işi ehline verin' diyor. Biz işi tamamen bilmeyenlere vermişiz. Sonra da ağlıyoruz. Yöneticilerin kulüplerde sorumlulukları yok, istedikleri gibi para harcıyorlar" şeklinde konuştu. Sancaklı ayrıca o branşta milli olmuş en az 2 kişinin yönetim kurulunda yer alacağını da söyledi.

"4 BÜYÜKLERİN BORCU 13.1 MİLYAR LİRA"

Kulüplerin borçları hakkında da bilgi veren Sancaklı, "Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un 2015 yılındaki borcu, 4.7 milyar lira. 2020'de bu 4 büyük takımın borcu 13.1 milyar lira" dedi.

Eski futbolcu ve MHP Milletvekili Saffet Sancaklı: Kulüp başkanları borçlardan sorumlu olacak
Haberler.com - Spor Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (16)
AHMET ÖZTÜRK:İsabet olur. Bu sadece Futbol için değil. Belediye Başkanları başta olmak üzere tüm kamu yöneticileri için uygulanmalı.
ASLAN:Şimdi doğru yolu buldunuz. kulüplerin borcunu çözmeye çalışmaktansa parayı harcayanları sorumlu tut bak nasıl işler yoluna giriyor. .
vb.:yasa geriye doğruda işlemeli. yoksa daha öncekilerin yanına kar kalır. şimdikiler de yasa çıkmadan istifa eder seçime gider aday olmaz vb.
500
title