Emekliler de asgari ücretteki artış oranında zam istiyor - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Emekliler de asgari ücretteki artış oranında zam istiyor

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, asgari ücretteki 500 lira net artışın emekli aylıklarına da yapılmasını beklediklerini söyledi.

Ergün, yazılı açıklamasında, asgari ücretin 2021 için net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlendiğini anımsattı. Yeni asgari ücretin 2020 yılı asgari ücretine göre 500 lira zamlanarak, yüzde 21,56 oranında arttığını belirten Ergün, şunları kaydetti:

"Gelir ve aylık alanlar arasında en mağdur kesim, SSK ve Bağ-Kur emeklileri olmuştur. En az aylık ödemesi 1.500 lira. Bu ücretle geçinmenin zorluklarını bilmeyen yok. Bu nedenle, 2021 yılı emekli zamlarında seyyanen ve yüzdeli artışlar seçenekli olmalıdır. Yeni asgari ücretteki 500 lira net artışın emeklilerimizin aylıklarına da yapılmasını bekliyoruz."

"SORUNLARIMIZI ORTAK AKILLA ÇÖZELİM"

Ergün, 2021'in millete, ülkeye ve bütün insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

"Güzel ülkemiz, her bir vatandaşının huzur ve güven içerinde yaşaması için her türlü kaynağa sahip. Yeter ki birlik olalım ve sorunlarımızı ortak akılla çözelim. 2021'in reform yılı olacağını ilan eden hükümetimizin ekonomik, sosyal ve hukuksal alanda yeni başarılara imza atmasını diliyoruz. Yatırım, üretim ve istihdamla emeklilerimizin de ekonomik durumlarında iyileştirmeler yapılmasının öncelikli hedefler arasında olmasını istiyoruz."

AA / Özcan Yıldırım - Ekonomi Haberleri

Emekliler Derneği, Kazım Ergün, Türkiye, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (25)
UYANIN GELDİK:Google''a KLEPTOKRASİ yazın açıklamayı okuyun sonra yaşamınıza devam edin. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
cem:herkesin maaşına net 500 tl artış yapılsın en az Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
YUSUF:Türkiyede enflasyon çok yüksek emeklilerede önemli bir iyileştirme yapılmalı Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
Tüm 25 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title